• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Freie Welt: Žiniasklaida – trijų pasaulio naujienų agentūrų rankose

Freie Welt: Žiniasklaida – trijų pasaulio naujienų agentūrų rankose

17 birželio
01:03 2016

freiewelt.net

Propagandos multiplikatorius

Propagandos multiplikatorius | foto: swisspropaganda.wordpress.com

Vakarų spec-tarnybos kryptingai manipuliuoja pasaulinėmis MIP, propagandos ir dezinformacijos tikslais, praneša Freie Welt. Apie tai liudija „Propagandos Šveicarijoje tyrimo grupės“ ataskaita. Ypatingas dėmesys joje skiriamas didžiausių informacijos agentūrų vaidmuo, nušviečiant pasaulio įvykius, paaiškina leidinys.

Tyrimo objektu tapo informacija apie Sirijos konfliktą, skleidžiama Vokietijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, toliau tęsia Freie Welt.

Ekspertai priėjo išvados, jog didžiąją dalį pranešimų vokiečių MIP (Masinės informacijos priemonės) perima pas tris pasaulines informacijos agentūras: AP, AFP ir Reuters. Tuo pačiu, dėl užsienio korespondentų trūkumo, vokiečių agentūros yra priverstos remtis informacija iš stambiųjų šaltinių, pastebi leidinys.

Už informacijos, nušviečiančios pilietinį karą Sirijoje, slypi Vakarų vyriausybių ir spec-tarnybų interesai, sakoma tyrime. 82% straipsnių, komentarų ir pranešimų parašyti palaikant JAV, ES ir NATO pozicijas.

Tuo pačiu, vietoje to, kad ieškotų propagandistų savo tarpe, vakarų laikraščiai ir televizijos kaltina propaganda išimtinai tik savo konkurentus.

Prie viso to, Vakarų spec-tarnybos palaiko tiesioginius kontaktus su MIP ir pasinaudoja šiais ryšiais tam, kad esant būtinybei galima būtų joms pamėtėti „reikalingą informaciją“, tvirtina tyrimo autoriai. Patys tyrimo duomenys prieinami čia.

Vėliau straipsniuose rašoma, jog duomenys buvo gauti iš šaltinio „artimos vyriausybei ar kariškiams aplinkos“. Tokiu būdu informacinės agentūros tampa įrankiu skleisti propagandai ir dezinformacijai visame pasaulyje, reziumuoja leidinys.

 

Gerbiami skaitytojai, jeigu jums patiko tai, kas pateikiama infa.lt – jūs galite paremti tinklapį SMS žinute.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


  • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
  • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
  • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Freie Welt: Žiniasklaida – trijų pasaulio naujienų agentūrų rankose* - nuoroda: https://infa.lt/6854/freie-welt-ziniasklaida-triju-pasaulio-naujienu-agenturu-rankose/