• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Ar robotai pakeis žmones darbo rinkoje? Tesla vadovas Elonas Muskas teigia, jog jo pagrindinis tikslas – tokio roboto sukūrimas

Ar robotai pakeis žmones darbo rinkoje? Tesla vadovas Elonas Muskas teigia, jog jo pagrindinis tikslas – tokio roboto sukūrimas

02 vasario
09:02 2022
Roboto Optimus perspektyva

Tesla nuotr.

Žinia apie „Cybertruck“ ir „Semi“ sunkvežimių išleidimo vėlavimą ir Elono Musko pažadėto 25 000 JAV dolerių vertės elektromobilio plėtros lėtėjimas nuvylė akcininkus ir sumažino „Tesla“ akcijų kainas, nepaisant puikių 2021 m. finansinių rodiklių.

Pats Muskas tvirtina, kad automobilių pardavimo verslas nėra pagrindinis dalykas jo kompanijai. Pagrindinis 2022 m. tikslas – sukurti humanoidinį Tesla Botą.

Neseniai vykusiame 2021 m. ketvirtojo ketvirčio finansinių rezultatų renginyje Elonas Muskas sakė, kad „Tesla Bot“ yra „svarbiausias produktas“, su kuriuo bendrovė imsis šiais metais, todėl atidėjo Cybertruck pikapo ir kitų modelių kūrimo plėtrą. Pirmą kartą apie šį androidą buvo prabilta pernai rugpjūtį per AI dieną, kai į sceną užlipo robotu apsirengęs vyras, kodiniu pavadinimu Optimus.

Tuo metu visi jo pasirodymą palaikė, greičiau, dar viena Musko fantaziaą, tačiau ateinančiais mėnesiais Optimusas kartas nuo karto blykstelėdavo naujienose. 2021 metų pabaigoje „Tesla“ vadovas netgi užsiminė, kad laikui bėgant robotas sugebės išsiugdyti individualumą ir tapti geru žmogaus draugu. Tačiau, tuo pačiu, kūrėjai specialiai suprojektuos jį taip, kad, robotui tapus nevaldomam, būtų galima nuo jo bent jau pabėgti.

Pasirodo, „Optimus“ svarba įmonei yra didesnė, nei galėtų atrodyti. „Manau, kad laikui bėgant jo potencialas bus svarbesnis nei automobilių verslo“, – pareiškė Muskas. – Mąstant apie ekonomiką – jos pagrindas yra darbas. Taigi, kas nutiks, jei darbo jėgos netrūks? Kol kas negaliu pasakyti, ką tai gali reikšti ekonomikai. Tokia yra „Optimus“ esmė. Taigi, tai labai svarbu“.

Tuo pačiu Muskas pripažino, jog šiais metais „Cybertruck“ galima nelaukti, ir kompanija šiuo metu neužsiima elektromobilio už 25 000 USD kūrimo plėtra, apie ką buvo kalbama rugpjūtį. Priežastis – mikroschemų trūkumas, kurį sukėlė pramonę užklupusi pandemija, rašo CNBC.

Ir, nors pilnavertis „Tesla“ robotas gali pasirodyti tik po kelerių metų, jis, pasak Musko, jei išmoks atlikti užduotis, kurios šiuo metu prieinamos tik žmonėms. turi visas prielaidas padaryti revoliuciją ekonomikoje.

„Tesla“ Fremont gamykla atsidūrė efektyviausių JAV automobilių gamyklų sąrašo viršuje, rodo nauja „Bloomberg“ ataskaita. Ji išleidžia automobilius po 1 naują automobilį kas 77 sekundes.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 59

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...

Kai žlunga pfaizergeitas, tai ir ne to grirbsies!...

Liūdna tiesa!...

Paxlovid uždraudė todėl kad nenori jūsų gydyti.MANAU JŲ MELO LAIKAS JAU PRIEJO FINIŠA ! Netylėkite...

Pagarba Jolantai,kuri žadiną liaudį, užhipnotizuotą pasakomis apie GEROVĘ !!! Po Nulio !!!...

Nei jis serga nei jis skiepyjosi. Šūdų malūnas. Čia tik avims akirta...

O kodėl mes negaunam vaistų Paxlovid, tik surūgusias vakcinas. Ačiū Pišei......