• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

ES COVID pažymėjimas po dviejų dozių bus išduodamas 270-čiai dienų, o Lietuvoje – 210 dienų

ES COVID pažymėjimas po dviejų dozių bus išduodamas 270-čiai dienų, o Lietuvoje – 210 dienų

28 sausio
15:07 2022

ES skaitmeninis vakcinacijos pažymėjimas

„Galimybių pasas“ – naikinamas. Ar tik ne dėl to, kad prezidentas Nausėda kreipėsi į Konstitucinį teismą dėl vaikų galimybių paso? Dėl „Galimybių“ paso apskritai, kreipėsi ir Seimo narių grupė.

SAM ministras Arūnas Dulkys praneša:

2022 m. vasario 1 d. visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigalios atnaujinta ES Skaitmeninių COVID pažymėjimų išdavimo tvarka. Pagal pilną vakcinacijos schemą (dvi dozės) pasiskiepijusiems gyventojams šis dokumentas bus išduodamas 270-čiai dienų, o pasiskiepijusiems dat ir sustiprinančiąja doze – neribotam laikui.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimo laikas gali skirtis priklausomai nuo konkrečios šalies taisyklių. Kontaktinėms veikloms Lietuvoje po pilnos vakcinacijos ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galios 210 dienų, o pasiskiepijus dar ir sustiprinančiąja doze – neribotą laiką.

Anksčiau nei prieš 270 dienų pilnai paskiepytų žmonių ES Skaitmeniniai COVID pažymėjimai vasario 1 d. nustos galioti, o pratęsti dokumento galiojimą galima pasiskiepijus sustiprinančiąja vakcinos doze.

Sustiprinančiąja trečiąja doze jau paskiepytiems asmenims nieko daryti nereikės – jų turimi ES Skaitmeniniai COVID pažymėjimai ir toliau galios neribotą laiką.

Atsisiųsti atnaujintą ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą reikės tiems gyventojams, kurie buvo paskiepyti tik viena vakcinos doze (jeigu skiepijosi „Janssen“ vakcina arba kitos vakcinos viena doze po persirgimo) ir kuriems sustiprinančioji dozė buvo antroji.

Jų turimi pažymėjimai su dozių žymėjimu 2/2 bus sugeneruoti iš naujo pakeičiant žymėjimą į 2/1.

A. Dulkys primena, kad ES Skaitmeniniai COVID pažymėjimai išduodami asmenims, kurie pasiskiepijo nuo COVID-19 ligos, persirgo šia liga, atliko PGR tyrimą arba greitąjį antigeno testą. Keliaujant į ES šalis ir kitas ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą pripažįstančias valstybes, šis dokumentas leidžia lengvai perduoti informaciją kitos šalies institucijoms ar kontaktinių paslaugų teikėjams. (Kitaip tariant duomenų apsaugos reglamentas negalioja visiškai – asmeninė informacija perduodama laisvai ir visur)

infa.lt komentaras:

Pakanka prisiminti jų žadėtą „amžiną apsaugą“ po dviejų dozių, kad galima būtų suvokti, jog žadamas „neribotas laikas“ po 3-jų dozių vertas to paties (paveikslėlis). Kai visame pasaulyje Omicron laikomas lyg ir natūralia „vakcinacija“, Lietuvoje ir toliau stumiamas menkai besaugančių sintetinių mRNR vakcinų gėris, kuris iš esmės tėra tik leidimas keliauti, bet ne apsaugos priemonė.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 544

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Hm    -  2022-01-28, 18:57

  Ne Nausėda kreipėsi į Konstitucinį Teismą, o Seimo nariai.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Gintautas    -  2022-01-28, 20:06

  cia manau,kad yra gryniausia dezinformacija ,neesu tokiu EU planu girdejes. Maza to, statistika sitokiam marazmui-nera palanki. Net nezinau,ko reiketu ,kad EU ivestu tokia“COVID pažymėjimų išdavimo tvarka“-turbut kalasnikovo prie zmogaus pakausyje….

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....