infa.lt

Kinijos „Weibo“ socialinė platforma įspėja vartotojus neskelbti turinio apie žiemos Olimpines žaidynes

29 sausio
07:30 2022

Kinijos „Weibo“ platforma, „Twitter“ atitikmuo, penktadienį išsiuntė savo vartotojams žinutes, įspėjančias neskelbti bet kokio turinio iš būsimų Pekino žiemos olimpinių žaidynių, priklausančio transliavimo teisių savininkams, antraip jie rizikuoja būti užblokuotais, praneša Reuters.

Platforma, sulaukianti daugiau nei 570 milijonų aktyvių vartotojų per mėnesį, paskelbė pranešimą savo oficialioje paskyroje ir išsiuntė tiesioginius pranešimus savo vartotojams, neatsižvelgiant į tai, ar jie praeityje skelbė olimpinių žaidynių turinį.

Pranešime teigiama, kad Kinijos valstybiniam transliuotojui CCTV priklauso išskirtinės vasario 4–20 d. Olimpinių žaidynių žemyninėje Kinijoje, įskaitant Makao, transliavimo teisės ir kad bet koks turinys, kuris buvo perduotas be CCTV sutikimo, pažeistų jo teises.

„Tokiais atvejais, autorių teisių savininko prašymu, „Weibo“ imsis priemonių, pavyzdžiui, ištrins ir užblokuos bet kokį autorių teises pažeidžiantį turinį, kurį galite paskelbti, o rimti pažeidėjai bus baudžiami blokavimu ir kitomis nuobaudomis“, – sakoma pranešime.

„Prašome dalyvauti olimpinėse žaidynėse ir bendrauti su ja civilizuotai bei legaliai skleisti olimpinį turinį ir kartu džiuginti Kinijos sportininkus!

Tarptautinis olimpinis komitetas griežtai ginantis žaidynių transliuotojų teises pareiškė, kad socialiniuose tinkluose dalytis vaizdo įrašais neleidžiama net sportininkams.

Per Tokijo olimpines žaidynes Jamaikos du aukso medalius iškovojusi sprinterė Elaine Thompson-Herah buvo trumpam užblokuota „Instagram“ tinkle po to, kai savo 310 000 sekėjų turinčioje paskyroje paviešino savo pergalingų 100 ir 200 metrų bėgimo vaizdo įrašus.

„Facebook“ (FB.O) atstovas vėliau sakė, kad nors Thompson-Herah paskelbtas turinys iš „Facebook“ priklausančio „Instagram“ buvo pašalintas, paskyros blokavimas buvo pritaikytas neteisingai.

Penktadienį daugelis „Weibo“ vartotojų juokavo apie tai, kaip platforma perdavė pranešimą. „Tai mane išgąsdino, – sakė vienas, – iš pradžių maniau, kad padariau kažką blogai ir gavau įspėjimą.

Didžiųjų pasaulio socialinių tinklų vartotojus valdo baimė prarasti savo paskyrą ar būti kuriam laikui užblokuotam. Įnikę į virtualų pasaulį žmonės tolsta nuo realaus ir jau neberanda jame to patrauklumo ir grožio, kuriuos džiaugėsi ir visi tebesidžiaugia jų mūsų tėvai.

Socialinių tinklų platformos šiuo metu rungtyniauja tarpusavyje, kuri iš jų pirmoji sukurs pilnavertę „Meta visatą”, kurioje žmonės galės pasijusti realiai, o ne žinutėmis bendraujantys su savo pažįstamais, draugais ar mylimaisiais.

Realus pasaulis dar labiau pasitrauks už augančio virtualaus gyvenimo ribų, nes virtualiame iki pat mirties žmogus galės jaustis jaunas ir gražus, atmesdamas tikrąją realybę. Jame bus galima įgyvendinti daugybę savo troškimų, kuriems realiame gyvenime tiesiog nepakanka drąsos ir ryžto.

Tai palaipsniui taps ta Matrica, kurią jau esame matę kino juostoje, tačiau į kurią žmonės pateko ne savo noru. Šįkart įtraukimo koncepcija yra kita – savo noru pažaisti gyvenimą išsipildant svajonėms ir troškimams – realybė per daug sudėtinga ir joje visa tai įgyvendinti reikia per daug pastangų, ji žadina nusivylimą ir neviltį –  nuo jos reikia bėgti visada, kai tik tas įmanoma, kai tik nereikia tikrovėje dirbti tam, kad turėtum kuo apsimokėti už virtualaus pasaulio paslaugas.

Tačiau ir virtualiame atsiras vis nauji apribojimai ir draudimai – apie vieną tik ką skaitėme apie „Weibo”. o juk jų bus ir daugiau.

Kai jų skaičius pasieks kritinį dydį – žmonija panorės grįžti į tikrovę, kur galėtų realiai kovoti už savo teises, nes virtualus pasaulis bus valdomas negailestingų algoritmų.

Tačiau tuo metu ir tikrovė gali būti pasikeitusi neatpažįstamai, mat tie, kas kuria Virtualią tikrovę kitiems, patys, kaip taisyklė, gyvena realybėje ir vykdo realią veiklą perimdami tas žmonių laisves ir teises, kurių tiesiog nebuvo kam ginti.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 133

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...
Hm

Nenustebino, senėjimo pagrindas yra ultravioletiniai spinduliai, o jų jis išvengią. Dinozaurų eroje atmosfera buvo gerokai...

Mes, Sudano vyriausybė sudarėme komisiją ir reikalaujame, kad Egiptas grąžintų iš Nubijos pagrobtą auksą (faraonų...

Europa nustoja pirkti is RosAL aliumini - tada rusai nebestatys tos AE. Paziuresim,ar issiplidys?...

"draugu" - neziopsok! Vienuoliktas Dievo isakymas,skia! :-D...

Visi sumokesime uz lustus,o kas dar ir pirks - net 2 kartus!...

Ne visi gi pasiryze ekonominiam suicidui JAV vardan!...

lenkus su lietuviukais isgrus namo? O kaip jankiai haimersu operatoriai!? O kaip pusantro tukstancio lenkiuku,amzinai...