infa.lt

Britanija panaikina visus kovydo apribojimus ir „galimybių” pasus, bet palieka vakcinaciją sveikatos sistemos darbuotojams

Britanija panaikina visus kovydo apribojimus ir „galimybių” pasus, bet palieka vakcinaciją sveikatos sistemos darbuotojams

21 sausio
06:30 2022

Bendruomenių rūmai/PA

Anglijoje bus panaikinti apribojimai, įskaitant COVID-19 pasus, kaukių dėvėjimo reikalavimus ir nurodymus dirbti namuose, trečiadienį paskelbė JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

COVID suvaržymai naktiniams klubams ir dideliems renginiams nebus pratęsti, kai baigsis sausio 26 d. Taip pat nuo sausio 27 dienos niekur Anglijoje nebebus privaloma dėvėti kaukes patalpose.

Reikalavimas vidurinių mokyklų mokiniams dėvėti kaukes pamokų metu ir bendrose patalpose bus panaikintas sausio 27 d. Laukiama, kad Švietimo departamentas netrukus atnaujins savo nacionalines gaires.

Sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Jajidas taip pat paskelbs apie planus artimiausiomis dienomis sušvelninti apsilankymų globos namuose apribojimus.

„Kovydui tampant endeminiu, teisinius reikalavimus turėsime pakeisti patarimais ir nurodymais, ragindami virusu užsikrėtusius būti atsargius ir dėmesingus aplinkiniams“, – sakė premjeras.

Į pasiūlymą panaikinti skiepytų į JK keliaujančių keliautojų tikrinimo taisykles, Johnsonas sakė, kad vyriausybė peržiūri kelionių testavimo tvarką ir, kad artimiausiomis dienomis galima tikėtis jų paskelbimo.

Tačiau jis atsisakė persvarstyti pirminės linijos sveikatos priežiūros darbuotojų skiepijimo reikalavimus, tvirtindamas, jog „yra aiškūs įrodymai, kad sveikatos priežiūros specialistai turėtų būti paskiepyti“.

Johnsonas parlamentarams sakė, kad ministrų kabinetas trečiadienio rytą nusprendė panaikinti vadinamąsias „plano B“ priemones, nes duomenys rodo, jog „Omicron“ banga nacionaliniu mastu pasiekė aukščiausią tašką, o sergančiųjų kovydu skaičiaus  stabilizavimą jis aiškino „nepaprastai efektyvia  revakcinacijos kampanija“ ir visuomenės laikymusi ribojančių priemonių reikalavimų.

„Plano B“ priemonės, nukreiptos prieš koronavirusą, buvo panaikintos ministro pirmininko kovos su didėjančiu spaudimu atsistatydinti reikalavimų fone – dėl karantino pažeidimų pandemijos metu, kai jo rezidencijoje  Downing Street 10 vyko vakarėliai be kaukių laisva forma, kurių nuotraukos pasklido internete.

Papildomai, plano B buvo atsisakyta tuo pačiu ir po to, kai pirmadienį Downing Street 10 gavo peticiją, kurią pasirašė daugiau nei 200 000 žmonių, raginančią nutraukti vakcinų pasus ir panašius COVID sertifikatus.

Atskira peticija, raginanti atšaukti sveikatos priežiūros darbuotojų skiepų reikalavimus, kuri pirmadienį taip pat buvo pristatyta numeriu 10, sulaukė apie 160 tūkst. parašų.

Kaip matome – ribojimai tik paprastiems žmonėms, valdžia kovydo nebijo ir pandemijos reikalavimų nesilaiko.

Taip pat, Lietuvos vyriausybės premjerė Ingrida Šimonytė dažnai užsidėdavo kaukę tik po to, kai pastebėdavo, jog ją seka kameros.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 95

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bent kažkas blaiviai mąsto. debilai naudojosi kovid kad marintų žmones. Tuomet debilai naudojasi karu kad...

Davė laisvę nevispročiams reikštis tegul dabar ir kenčia. Klimakso aktyvistai yra visiški atsilupeliai. :D...

Tokio brudo visur pilna. Kai Lietuvoje susibūrė paleckiukinių šaika "Geros kaimynystės su teroristine Rusija ir...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...