infa.lt

JAV teismai blokuoja prezidento J.Bideno vakcinacijos nuo kovydo įsakymus

JAV teismai blokuoja prezidento J.Bideno vakcinacijos nuo kovydo įsakymus

20 gruodžio
06:55 2021

Reuters

Šią savaitę federalinis teisėjas nusprendė, kad federalinės vyriausybės įpareigojimas skiepytis nuo COVID-19 sveikatos priežiūros darbuotojams negali įsigalioti Teksase, praneša Epoch Times.

Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamento (HHS) paslaugų centrai Medicare ir Medicaid (CMS), paskelbė reikalavimą praėjusį mėnesį, nepaisant to, kad Kongresas neturėjo aiškių įgaliojimų tai padaryti, nutarė JAV apygardos teisėjas Matthew Kacsmarykas, gruodžio 15 d. nutarime, kuriuo buvo priimtas preliminarus įsakymo sustabdymas.

Bideno administracija pasirėmė Socialinės apsaugos įstatymu, leidžiančiu įvesti įgaliojimus, pagal kuriuos kiekvienas sveikatos priežiūros sistemos darbdavys JAV, gaunantis  finansavimą pagal Medicare arba Medicaid programas, būtų priverstas atleisti neskiepytus darbuotojus, jei jis nebus blokuotas iki 2022 m. sausio 4 d.

Įstatymo skyriuose sveikatos sekretoriui leidžiama nustatyti taisykles, tačiau apie vakcinas jame neužsimenama. „Atsakovai cituoja teisės aktų nuostatas, leidžiančias HHS sekretoriui finansuoti pagal objektų priežiūros standartus“, – rašė teisėjas.

Akte konkrečiai nurodoma, kad sekretorius negali „vykdyti jokios… bet kurios institucijos, agentūros ar asmens, teikiančio sveikatos priežiūros paslaugas, pareigūno ar darbuotojo atrankos, kadencijos ar atlyginimo, priežiūros ar kontrolės“, – pažymėjo Kacsmaryk.

„Čia CMS įsakymas gerokai viršija įstatymuose numatytus įgaliojimus. Tai leidžia HHS sekretoriui nustatyti, kad sveikatos priežiūros darbuotojo užimtumo statusas priklausytų nuo COVID-19 vakcinos laikymosi“, – pridūrė jis. „Kongresas draudžia tokį kišimąsi į užimtumo sprendimus.

Teksaso generalinis prokuroras Kenas Paxtonas, respublikonas, pagyrė tokį sprendimą. „Šis reikalavimas visiškai prieštarauja Konstitucijai ir teismai su tuo sutinka“, – rašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

Šis sprendimas reiškia, kad vakcinacijos reikalavimas blokuojamas 25 valstijose.

Reikalavimas skiepytis buvo užblokuotas visoje šalyje, tačiau apeliacinis teismas praėjusią savaitę nusprendė, kad tai padaręs teisėjas „per mažai pagrindė“ ir grąžino preliminarų blokavimo įsakymą, galiojantį tik 24 valstijose.

Tačiau reikalavimas išlieka sustabdytas. CMS jį sustabdė gruodžio 1 d. raštu, nes teismai kol kas jį blokavo. CMS atstovas spaudai leidiniui „The Epoch Times“ elektroniniame laiške sakė, kad agentūra peržiūri naujausius sprendimus ir vertina tolesnius veiksmus, susijusius su minėtu reikalavimu.

Kitame ketvirtadienį paskelbtame sprendime JAV apygardos teisėjas Dee Drell sakė, kad Bideno mandatas federaliniams rangovams neturi įsigalioti valstijų darbdaviams Luizianoje, Misisipės ir Indianos valstijose.

Reikalavimai rangovams jau blokuojami visoje šalyje preliminariu įsakymu, bet teisėjas Drellas, George’o W. Busho kandidatas, aiškiai pasakė, kad administracija negali vykdyti jokios susijusios priežiūros ieškovių valstijose.

Drellas pareiškė, kad reikalavimas, greičiausiai, pažeidžia JAV konstitucijos dešimtąją pataisą.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 300

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...