infa.lt

Negarbingas išradingųjų hipokratų galas

Negarbingas išradingųjų hipokratų galas

10 gruodžio
10:30 2021

Galimybių pasas

Ištrauka iš Michailo Supotnickio „Apybraižos apie maro istoriją“:

Kai 1530 m. Ženevą užklupo buboninis maras, viskas buvo paruošta. Netgi buvo atidaryta ligoninė nuo maro. Su gydytojais, felčeriais ir slaugytojomis. Prekeiviai paaukojo, magistratas kas mėnesį skirdavo subsidijas. Pacientai nuolat pamėtėdavo pinigėlių, o jei vienas iš jų mirdavo vienišas, visas turtas tekdavo ligoninei.

Bet tada ištiko bėda. Maras ėmė trauktis. O subsidijos su mokėjimu už išlaikymą priklausė nuo pacientų skaičiaus. 1530 m. Ženevos ligoninės personalui neegzistavo gėrio ir blogio klausimas. Jei maras duoda pinigų, tai maras yra gėris. Ir tada gydytojai pradėjo kurti patys tą gėrį.

Iš pradžių jie tiesiog nuodijo pacientus, kad padidintų mirtingumo statistiką, bet greitai suprato, kad statistika turi būti ne tiesiog mirtingumas, bet mirtingumas nuo maro. Tada jie pradėjo pjaustyti nuo mirusiųjų kūnų pūlinius, juos džiovinti, malti į miltelius ir duoti kitiems ligoniams kaip vaistus.

Tada šiais milteliais pradėjo barstyti daiktus, nosines ir keliaraiščius. Tačiau maras kažkaip toliau traukėsi. Matomai džiovinti bubonai blogai veikė. Tada gydytojai išėjo už ligoninės ribų ir pradėjo naktimis buboniniais milteliais apdoroti durų rankenas , pasirinkdami tuos namus, kuriuose vėliau galėtų pasipelnyti.

Kaip rašė šių įvykių liudininkas, „visa tai kurį laiką liko paslaptis, bet velniui labiau džiaugiasi nuodėmių pagarsinimu, o ne jų slėpimu“.

Trumpai tariant, vienas iš eskulapų tapo toks įžūlus ir aptingęs, kad nusprendė naktimis nesiblaškyti po miestą, o dieną tiesiog išmesti miltelių pakuotę į minią. Smarvė pakilo iki dangaus, ir viena iš moterų, per laimingą atsitiktinumą neseniai išėjusi iš šios ligoninės, pažino, kas taip kvepia.

Darbuotojas buvo supakuotas ir atiduotas į geras atitinkamų meistrų rankas. Ir tie jau pasistengė iš jo išgauti kuo daugiau informacijos.

Bendrai paėmus, egzekucija truko kelias dienas. Išradingi hipokratai buvo pririšti prie vežimų stulpų ir vežiojami po miestą. Kiekvienoje sankryžoje budeliai karštomis žnyplėmis iš jų išplėšdavo mėsos gabalus. Po to jie išvedė juos į aikštę, nukapojo galvas ir ketvirčiavo dalimis, o tos dalys buvo nugabentos į visus Ženevos rajonus, visų pamokai.

Išimtis buvo padaryta tik ligoninės prižiūrėtojo sūnui, kuris procese nedalyvavo, tačiau prasitarė, kad moka gaminti mikstūras ir paruošti miltelius, nebijant užsikrėtimo. Jie tiesiog nukirto jam galvą „siekdami užkirsti kelią blogio plitimui“.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 688

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Anonimas    -  2021-12-10, 17:46

    Kažko panašaus sulauksime ir dabar

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...