infa.lt

Izraelio mokslininkai: stipriausias imunitetas prieš„kovydą“ – pas persirgusius

Izraelio mokslininkai: stipriausias imunitetas prieš„kovydą“ – pas persirgusius

08 gruodžio
13:30 2021

Tuščias turgus

Vakcina nuo „kovydo“ nesuteikia tokio imuniteto, koks susidaro žmonėms, kurie tikrai persirgo šia infekcija. Tokią išvadą padarė Izraelio mokslininkai.

Tyrimo rezultatai publikuojami „MedRxiv“ – bendrame Amerikos laboratorijos „Cold Spring Harbor“ ir Jeilio universiteto leidinyje, rašo Izraelio 9TV kanalas.

Tyrimo autoriai yra Izraelio mokslininkai iš Hebrajų universiteto, Weizmann instituto, Technion ir Sveikatos apsaugos ministerijos, įskaitant Sveikatos apsaugos ministerijos generalinį direktorių Nachmaną Ashą ir Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos skyriaus vedėją Sharon Alrai-Price.

Mokslininkai apdorojo duomenis apie milijoninę viruso nešiotojų populiaciją Izraelyje (priminsime, kad per visą „kovydo“ epidemijos istoriją šalyje nustatyta 1,3 mln. užsikrėtusiųjų).

Buvo analizuojami duomenys apie pakartotinį užsikrėtimą – tai yra skiepytų, neskiepytų ir pasveikusių žmonių imuniteto stiprumą.

Siekdami neutralizuoti įvairius gryną statistiką iškreipiančius veiksnius, tyrimo autoriai užkrečiamumą skaičiavo žmogaus dienomis.

Situacija atrodė taip.

Nevakcinuotų žmonių tarpe:

Praėjus 4-6 mėnesiams po susirgimo, „užsikrėtimo rodiklis“ buvo 10,5 valandos skaičiuojant 100 tūkst. žmogaus valandų. Po 6-8 mėnesių – 14 žmogaus valandų 100 tūkst.

Pas tuos, kurie susirgo ir vėliau buvo paskiepyti viena doze:

Praėjus 4-6 mėnesiams po ligos, „užsikrėtimo greitis“ buvo 10,3 žmogaus valandos skaičiuojant 100 tūkstančių žmogaus valandų. Po 6-8 mėnesių – 11,6 žmogaus valandos 100 tūkst.

Neužsikrėtusiųjų ir dukart skiepytų:

Praėjus 4-6 mėnesiams po susirgimo, „užsikrėtimo rodiklis“ buvo 69,2 žmogaus valandos skaičiuojant 100 tūkstančių žmogaus valandų. Po 6-8 mėnesių – 88,9 žmogaus valandos 100 tūkst.

Tų, kurie gavo papildomą (trečiąją dozę arba revakcinaciją), rodikliai yra tokie:

Po 0-2 mėnesių 8 žmogaus valandos tenkančios 100 tūkst.

Tai blogiau nei toks pat rodiklis „skiepytų, kurie persirgo“, kurių rodiklis per pirmuosius 0-2 mėnesius po skiepijimo – 4 žmogaus valandos 100 tūkst.

Bet kur kas geriau nei du kartus paskiepytų nesusirgusių, kurių „užsikrėtimo rodiklis“ per pirmuosius 0–2 mėnesius yra 22 žmogaus valandos 100 tūkst.

Viena iš pagrindinių išvadų, išplaukiančių iš šio tyrimo rezultatų, yra žemas vakcinos (bent jau „Pfizer“ ir panašių) efektyvumas, lyginant su natūraliu imunitetu, kurį organizmas sukuria užsikrėtęs virusu.

Antra išvada – „stiprinanti“ dozė stipriai stimuliuoja imuninę sistemą, kuri pirmu metu po trečios injekcijos būna daug stipresnė nei pirmu metu po antrosios. Tačiau, kaip toliau elgiasi „stiprintas“ imunitetas, kol kas nežinoma.

Šis straipsnis – tai išankstinis tyrimo paskelbimas ir nebuvo recenzuotas ekspertų [ką tai reiškia?]. Jame pranešama apie naujus medicininius tyrimus, kurie dar turi būti įvertinti, todėl neturėtų būti naudojami vadovaujantis klinikinėje praktikoje.

 

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 642

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...