Po to, kai nėščios moters mirtis sukėlė protestus visoje šalyje, Lenkijos sveikatos Ministerija pareiškė, kad „medikai turi nebijoti priimti akivaizdžių būtinų sprendimų“,.praneša DW.
Lenkijos sveikatos ministerija sekmadienį paskelbė gydytojams rekomendacijas apie tai, kada abortas yra laikomas legalus, nes šiaip šioje katalikiškoje šalyje tai griežtai ribojama.
Diena anksčiau visoje šalyje kilo protestai, kai paaiškėjo, kad rugsėjį mirė 30-metė nėščia moteris. Ji mirė nuo sepsio praėjus 22 nėštumo savaitėms.
Ką pasakė ministerija?
Ministerija, sekmadienį, tradiciškai bažnytinėms mišioms ir šeimai skirtą dieną, patvirtino, kad nėštumo nutraukimas yra teisėtas, jei motinos gyvybei gresia pavojus. Pareiškime buvo rašoma: „Reikėtų labai pabrėžti, kad gydytojai turi nebijoti priimti akivaizdžiai būtinų sprendimų, remdamiesi savo patirtimi ir turimomis medicinos žiniomis“.
Sveikatos apsaugos ministerija persvarstė gaires dėl abortų teisių, kilus painiavai dėl apribojimo, draudžiančio nutraukti vaisiaus vystymąsi.
Pšičinoje, pietų Lenkijoje, rugsėjį mirė 22 savaites nėščia moteris, dėl to, kad gydytojai nenutraukė jos nėštumo, nors vaisiui trūko vaisiaus vandenų, kad išgyventų.
Į rekomendacijas abortui buvo įtraukas Ministerijos nurodymas atsižvelgti į nepakankamą vaisiaus skysčių kiekį. Kol įvykį tirs prokurorai, byloje dalyvaujantys gydytojai nušalinti nuo pareigų.
„Daugiau nei vienos”
Savaitgalį Lenkijoje kilo dar viena didžiulių protestų banga, dėl moters mirties kaltinant ribojantį Lenkijos abortų įstatymą. Moterų teisių aktyvistės teigia, kad dabartiniai abortų įstatymai gąsdina daugumą šios katalikiškos šalies gydytojų.
„Daugiau nei vieno“ buvo savaitgalio protesto šūkis, kai Varšuvos meras Instagram paskyroje lenkų kalba paskelbė šūkio su grotažyme versiją.
Iki 2020 metų Lenkijoje moterims buvo leidžiamas abortas, jei nėštumas įvyko dėl išžaginimo, jei gresia pavojus motinos sveikatai ar gyvybei arba jei vaisius yra sunkiai neįgalus. Paskutinė galimybė buvo pašalinta iš sąrašo, kai 2020 metais Konstitucinis Teismas nusprendė, kad vaisiaus defektai yra nepakankamas pagrindas nutraukti nėštumui.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis