infa.lt

Paskiepyti žmonės lengvai perduoda COVID-19 Delta atmainą namuose: JK tyrimas

Paskiepyti žmonės lengvai perduoda COVID-19 Delta atmainą namuose: JK tyrimas

30 spalio
09:30 2021

Skiepai, vakcina

Neseniai Jungtinėje Karalystėje atliktame tyrime teigiama, kad Delta COVID-19 variantas gali būti lengvai perduodamas nuo paskiepytų žmonių jų namiškiams, nors jo tyrėjai padarė išvadą, kad skiepai ir papildomi skiepai yra žingsnis pirmyn.

Ketvirtadienį žurnale „The Lancet” paskelbtame Londono imperatoriškojo koledžo metų trukmės tyrime nustatyta, kad Delta variantas vis dar labai lengvai perduodamas tarp paskiepytų gyventojų.

„Atlikę pakartotinį ir dažną mėginių ėmimą iš COVID-19 atvejų kontaktinių asmenų, nustatėme, kad paskiepyti žmonės gali užsikrėsti ir perduoti infekciją šeimose, taip pat ir paskiepytiems šeimų ar bendrai gyvenančių grupių nariams”, – teigė viena iš pagrindinių tyrimo autorių dr. A. Singanayagam, ir pridūrė, kad šie rezultatai leidžia suprasti, kodėl Delta atmaina ir toliau lemia didelį COVID-19 atvejų skaičių… net ir tose šalyse, kuriose skiepijimų apimtys yra didelės”.

Analizė parodė, kad, anot mokslininkų, virusų kiekis sparčiausiai sumažėjo tiems, kurie buvo paskiepyti nuo Delta atmainos, palyginti su tais, kurie nebuvo skiepyti.

Tačiau didžiausias viruso, sukeliančio COVID-19 ligą, lygis paskiepytų žmonių tarpe buvo panašus į neskiepytų žmonių lygį, nustatė tyrėjai ir pridūrė, kad tai gali būti priežastis, kodėl Delta atmaina gali išplisti nepaisant vakcinacijos.

Kadangi Delta viruso atmaina gali lengvai išplisti tarp paskiepytų žmonių, kitas tyrime dalyvavęs mokslininkas dr. Ajit Lalvani teigė, kad žmonėms būtina pasiskiepyti arba revakcinuotis pastiprinta vakcina, kad sumažintų sunkius COVID-19 simptomus.

„Mes nustatėme, kad jautrumas infekcijai padidėjo jau po kelių mėnesius po antrosios vakcinos dozės… todėl tie, kuriems buvo pasiūlyta revakcinacija, turėtų tą padaryti nedelsiant”, – pareiškė Lavani.

Jų tyrimas, kuriame buvo apklaustas 621 dalyvis, parodė, kad iš 205 vienuose namuose gyvenančių žmonių grupių, Delta infekcija užsikrėtusių žmonių ,maždaug 38 procentai buvo neskiepyti, lyginant su 25 procentais su teigiamais testais, kurie buvo skiepyti.

Jų tyrimai taip pat nustatė, kad imunitetas po pilnos vakcinacijos taip pat sumažėjo vos per tris mėnesius.

Vis dėlto, siekiant paskiepyti didelius gyventojų sluoksnius, kai kurie imunologai ir gydytojai teigė, kad natūralus imunitetas turi būti labiau ištirtas ir į jį turėtų būti atsižvelgta priimant politinius sprendimus.

Indianos universiteto Medicinos mokyklos imunologas Steve’as Templetonas rašė, kad „raktas į pandemijos pabaigą visada buvo imuninė sistema”.

„Tai, kad tiek daug žmonių patys pasveiko nuo infekcijos ir tai, kad tvirtas, ilgalaikis ir apsauginis šių asmenų imunitetas buvo nedviprasmiškai įrodytas, turėtų būti laikoma geru dalyku”, – teigė jis spalio 22 d. straipsnyje, pridurdamas, kad „panašu, jog siekiama panaikinti terminą „natūralus imunitetas”, – apsimetama, kad skiepytieji turi bijoti neskiepytųjų, ir nenorima su visuomene elgtis kaip su suaugusiais žmonėmis, galinčiais apdoroti įvairialypę informaciją ir patiems priimti sprendimus dėl savo sveikatos”.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 175

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. V. C.    -  2021-10-30, 10:51

    Namų ūkiai, ką tai galėtų reikšti?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...

Jau metai laiko, kaip Ukraina laimi, tik kažkodėl pabaigos nesimato. Kol nenumelš visų EU šalių,...

Galvažudžiui, barbarui ir teroristui Putinui apskritimo lankelis tiek sumažės, kad net savo bunkeryje taps ankšta......