• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Times: Ispanija išduoda NATO ir ES sąjungininkus, padėdama Rusijai

Times: Ispanija išduoda NATO ir ES sąjungininkus, padėdama Rusijai

27 gegužės
22:51 2016

thetimes.co.uk

Rusijos karo laivai

Rusijos karo laivai 2015 liepos 24 karinio jūrų laivyno dienos parado metu Sevastopolyje, Kryme. | REUTERS/Pavel Rebrov – RTX1LOPB

Ispanija yra kaltinama savo sąjungininkų iš NATO ir ES išdavyste, nes Madridas leido keliasdešimčiai rusų minininkų ir povandeninių laivų pasipildyti savo kuro atsargas netoliese Didžiosios Britanijos Karališkojo laivyno karo bazės Gibraltare. Britų laikraščio Times duomenimis, Ispanija nuo 2011 metų priėmė mažiausiai 57 rusų karo, povandeninius ir desantinius laivus savo Šiaurės Afrikos anklave, kas sukėlė nerimą abiejose Atlanto pusėse dėl to, kad Madridas teikia pagalbą Vladimirui Putinui.

Šią savaitė JAV kongresas įpareigojo gynybos Ministerijos valdininkus teikti ataskaitas apie NATO šalis, kurios leidžia Rusijos karo laivams užeiti į jų uostus. Šį amerikiečių įstatymų leidėjų sprendimą įtakojo pranešimas apie tai, jog rusų fregata „Ladnyj“ buvo užėjusi į ispanų miestą Ceutą Šiaurės Afrikos pakrantėje praėjus vos keletui dienų po to, kai Britų laivai lydėjo Rusijos fregatą „Admirolas Grigorovičius“ Britanijos vandenyse, rašo Times.

Ekspertai tvirtina, jog rusų laivai taip dažnai lanko ispanų anklavą Šiaurės Afrikoje, jog jį jau galima laikyti Rusijos laivyno baze Viduržemio jūros vakarinėje dalyje. Be to, tai „griauna NATO solidarumą Rusijos agresijos akivaizdoje Kryme“.

Amerikiečių kongresmenas Džo Pittsas pranešė Times sekančiai: „Ispanijos leidimas rusų karo laivams naudotis Ceuto uostu griauna solidarumą NATO viduje […] Aljansas turi sukurti vieningą strategiją, kad atsisakytų suteikti Rusijai prieigą prie savo uostų“.

Luke Coffey, buvusio Britanijos gynybos ministerijos specialaus patarėjo nuomone, Seute Ispanija „kloja raudoną kiliminį takelį prieš rusų laivus, nežiūrint į tai, kad Krymas vis dar okupuotas, o Rusijos atžvilgiu veikia ES ekonominės sankcijos“. Kai kurie ekspertai gynybos klausimais taip pat susirūpinę tuo, jog Ispanijos pasirengimas palaikyti rusų laivų plaukiojimą užsienio vandenyse, susijęs su „karinės isterijos eskalacija dėl ginčytinos Gibraltaro teritorijos“.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


  • Nenoriu baudos (60%, 67 balsavo)
  • Saugausi viruso (29%, 32 balsavo)
  • Nežinau kodėl (11%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 111
Pradėta - 2020 8 lapkričio @ 20:34
Pabaiga - 2020 29 lapkričio @ 20:34

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Times: Ispanija išduoda NATO ir ES sąjungininkus, padėdama Rusijai* - nuoroda: https://infa.lt/6474/times-ispanija-isduoda-nato-ir-es-sajungininkus-padedama-rusijai/