infa.lt

„Pfizer“ oficialiai prašo vaistų reguliatorių leisti vaikams nuo 5 metų skiepytis COVID-19 vakcina

„Pfizer“ oficialiai prašo vaistų reguliatorių leisti vaikams nuo 5 metų skiepytis COVID-19 vakcina

08 spalio
13:30 2021

foto: Dado Ruvic/Reuters

Spalio 7 d. „Pfizer“ farmacijos kompanija pranešė, kad pateikė JAV vaistų reguliavimo institucijoms prašymą išplėsti savo vakcinos nuo COVID-19 registraciją vaikams nuo 5 iki 11 metų, praneša Epoch Times portalas.

JAV įsikūrusi farmacijos kompanija ir jos partnerė iš Vokietijos „BioNTech“ maždaug prieš savaitę, kai buvo pateikti duomenys, išsiuntė prašymą Maisto ir vaistų administracijai (FDA), -, jų teigimu, bandymų duomenys parodė, kad vakcina sukėlė antikūnų atsaką vaikams 2/3 fazės klinikinio tyrimo metu. Visi bandymų, kuriuos vykdė bendrovės, rezultatai dar nebuvo paskelbti.

„Kadangi naujų vaikų užsikrėtimo atvejų JAV skaičius vis dar yra aukšto lygio, šis pateikimas yra svarbus žingsnis mūsų nuolatinėse pastangose ​​kovoti su COVID-19“,-sakoma „Pfizer“ pranešime.

„Pfizer“ vakcinos injekcijos jau yra leidžiamos 12–17 metų vaikams ir yra patvirtintos 18 metų ir vyresniems suaugusiesiems, nors patvirtinta versija JAV dar neprieinama.

Kai kurie ekspertai ir tėvai reikalauja skiepų jaunesniems vaikams, teigdami, kad jie gali platinti COVID-19 kitiems, net jei jiems pačiam negresia sunki ligos forma. Tačiau oponentai pažymi mažą COVID-19 pavojaus riziką vaikams ir didesnę tikimybę to, kad vaikai, po COVID-19 vakcinos, susirgs širdies uždegimu. Kai kurios Europos šalys dėl galimo šalutinio poveikio rekomenduoja leisti tik vieną dozę vakcinų nuo COVID-19, kurioms naudojama pasiuntinio RNR technologija, pvz., Pfizer vakcina, dėl tikimybės sulaukti potencialių nepageidaujamų efektų.

Tyrimo metu „Pfizer“ leido vaikams vaikams dviejų dozių režime po 10 mikrogramų vakcinos, o vyresnio amžiaus žmonėms – po 30 mikrogramų. Mažesnė dozė „buvo kruopščiai atrinkta kaip tinkamiausia, siekiant užtikrinti vaikų saugumą, toleravimą ir imunogeniškumą“, – rugsėjį pareiškė „Pfizer“ ir „BioNTech“.

Daktaras Janet Woodcock, laikinai einantis FDA komisaro pareigas, neseniai sakė, kad vakcinai „gali prireikti kitokios dozės ar sudėtis, nei leidžiama vyresnio amžiaus vaikams ar suaugusiems“.

Konsultacinė agentūros vakcinų klausimu grupė susitiks spalio 26 d., kad peržiūrėtų veiksmingumo ir saugumo duomenis. Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) skiepų patariamojo komiteto posėdis, kuriame bus aptartas šis klausimas, dar nebuvo suplanuotas.

Baltųjų rūmų kovos su COVID-19 koordinatorius Jeffrey Zients, pareiškė CNN, kad naujasis „Pfizer“ prašymas gali būti patenkintas iki Padėkos dienos.

„Mes būsime pasiruošę, kai tik CDC ir FDA duos leidimą“, – sakė Zientsas. „Mes pasiruošę. Mes bendradarbiaujame su valstijomis, kad sukurtume patogias vietas tėvams ir vaikams skiepytis, įskaitant pediatrų kabinetus ir bendruomenės svetaines.

Šis pranešimas buvo pateiktas po to, kai nauji tyrimai parodė, kad Pfizer vakcinos veiksmingumas nuo infekcijų ir sunkių ligos formų laikui bėgant smarkiai mažėja. Be to, neseniai buvo užfiksuoti trys bendrovės mokslininkai, pripažįstantys, kad natūralus imunitetas arba apsauga, atsiradusi persirgus COVID-19, yra panaši arba net geresnė už apsaugą nuo Pfizer skiepų.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 435

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Vygandas    -  2021-10-09, 09:35

    Reikėtų leisti ne tik vaikus, bet kūdikius, nes LR juk užpirkta 16 mln. dozių. Kiekvienam sunkiai mastančiam sutvėrimui paruošta net perteklius, be to, juk galiojimo laikas baigiasi…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

sėkmės vyrai...

Nebus. Rusų kol kas dar niekas nenukariavo....

Būdamas policininko vietoje, tuos priedebilius lupčiau su dviem bananais, iš abiejų rankų ir nuo dūšios....

Bent kažkas blaiviai mąsto. debilai naudojosi kovid kad marintų žmones. Tuomet debilai naudojasi karu kad...

Davė laisvę nevispročiams reikštis tegul dabar ir kenčia. Klimakso aktyvistai yra visiški atsilupeliai. :D...

Tokio brudo visur pilna. Kai Lietuvoje susibūrė paleckiukinių šaika "Geros kaimynystės su teroristine Rusija ir...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....