• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Laikraštis Stavanger Aftenblad pasisako už monarchijos Norvegijoje likvidavimą

Laikraštis Stavanger Aftenblad pasisako už monarchijos Norvegijoje likvidavimą

14 gegužės
14:24 2016

dagbladet.no

Norvegijos karališkoji šeima

© AFP 2016, Aserud, Lise / NTB Scanpix

Žinomas savo tradicijomis laikraštis pasisako, anaiptol, ne už revoliucinių idėjų įgyvendinimą, o mano, jog Norvegijai reikalinga „teisinė valstybės evoliucija“. Savo pirmajame puslapyje ji kviečia pakelti debatus į principinį lygmenį, o ne nutylėti juos tik dėl tos priežasties, jog pas mus – miela karališkoji šeima.

Pirmas puslapis primena apie paskutinį balsavimą Stortinge, valstybės formos keitimo klausimu. Bet kaip ir prieš tai buvusiu atveju, šis pasiūlymas nebuvo priimtas. Tačiau Aftenbladet pastebi atsiradus kelis naujus momentus. Ir ne paskutinėje eilėje čia yra jaunieji parlamentarai, balsavę už pasikeitimus. Monarchija, monarchijos panaikinimas

„Dabartiniame parlamente atsirado jaunųjų politikų karta su iš principo naujomis pozicijomis. Jie mano, jog atėjo laikas pagalvoti apie tokią Norvegiją, kurioje valstybės vadovas savo titulą gauna ne paveldėjimo keliu“, – kalbama straipsnyje.

Laikraštis siūlo, kad po sekančio būsimo pasiūlymo dėl konstitucijos keitimo būtų sudarytas komitetas, kuris parodytų, kaip atrodys Norvegijos respublika: „Kaip bus renkamas prezidentas, kokie valdžios organai ten turės būti ir taip toliau“.

Jeigu kažkam kiltų nerimas dėl Norvegijos Konstitucijos Dienos šventės, tai laikraštis praneša, jog gegužės 17 šventei niekas negresia. Konstitucija išlaikė ne vieną pasikeitimą, ir „kalba apie saulėlydį eina tik monarchijos atžvilgiu, o ne konstitucijos“.

 

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


  • Nenoriu baudos (60%, 67 balsavo)
  • Saugausi viruso (29%, 32 balsavo)
  • Nežinau kodėl (11%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 111
Pradėta - 2020 8 lapkričio @ 20:34
Pabaiga - 2020 29 lapkričio @ 20:34

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Laikraštis Stavanger Aftenblad pasisako už monarchijos Norvegijoje likvidavimą* - nuoroda: https://infa.lt/6298/laikrastis-stavanger-aftenblad-pasisako-uz-monarchijos-norvegijoje-likvidavima/