• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Britanijoje aptikta dar 1,2 milijono imigrantų iš ES šalių

Britanijoje aptikta dar 1,2 milijono imigrantų iš ES šalių

13 gegužės
10:05 2016

BBC

pasienio kontrolė

Nepakankamai kontroliuojama migracija iš ES šalių yra vienu iš pagrindinių, Britanijos pasitraukimo iš ES šalininkų, argumentų | nuotrauka PA

Sekant tik ką paskelbtais duomenimis, migrantų iš ES šalių skaičius, gavusių valstybės draudimo numerį Didžiojoje Britanijoje per pastaruosius penkerius metus, viršija oficialiąją migracinę statistiką 1,2 mln žmonių.

Praktiškai kiekvienas Britanijos rezidentas turi unikalų kodą – valstybinio draudimo numerį, susidedantį iš raidžių ir skaičių. Gimę Jungtinėje Karalystėje gauna tokį kodą neužilgo iki jiems sukankant 16 metų. Visi, kas atvyksta į Britaniją darbo tikslais, būtinai turi gauti valstybės draudimo kodą.

Jis būtinas siekiant tikslios visų mokesčių, įmokų ir įnašų, kuriuos moka kiekvienas britų mokesčių mokėtojas į valstybės socialinio draudimo fondą, apskaitos. Taip pat šis numeris suteikia galimybę gauti prieigą prie socialinio aprūpinimo sistemos, – gaunant pensijas, pašalpas, išmokas ir t.t.

grafikas Nr.1

Paskutiniai duomenys, paskelbti nacionalinės statistikos Valdybos, liudija apie didelius skirtumus tarp vyriausybės vertinimo ilgalaikių migrantų skaičiaus atžvilgiu ir užsienio piliečių skaičiaus, gavusių valstybinio draudimo numerį.

Tarpe tarp 2011-ųjų ir 2015-ųjų birželio, į Jungtinę Karalystę atvyko 1 000 400 ilgalaikių migrantų. Kartu su tuo, per šį periodą ES piliečiams buvo išduota 2 234 000 valstybės draudimo numerių.

52 savaičių klausimas

Vidaus reikalų ministro pavaduotojas migracijos klausimais, Džeimsas Brokenšyras mano, jog skirtumas duomenyse gali „žymia dalimi būti paaiškintas trumpalaikių migrantų iš ES, atvykstančių į Britaniją trumpam laikui fenomenu“.

grafikas Nr.2

Pasak jo, „valstybinio draudimo numerį gali gauti bet kuris žmogus, dirbęs Didžiojoje Britanijoje nors keletą savaičių, ir nacionalinės statistikos valdyba skaidriai paaiškina, kodėl šių numerių nereikėtų sulyginti su duomenimis apie imigraciją – tai tiesiog du skirtingi dalykai“.

Reikalas tame, jog trumpalaikiai imigrantai – žmonės, atvykę į JK mažiau, nei metams, – neįtraukiami į bendrą valstybės imigracijos statistiką.

Tačiau, buvusio darbo ir pensijų ministro Iain Duncan’o Smith’o nuomone, – „jų negalima ignoruoti“.

grafikas Nr.3

„Žmonių atlyginimai žemos ir vidutinės kvalifikacijos darbo sferose nukrito – ir visa tai dėl pasienio kontrolės esant trumpalaikei imigracijai, nebuvimo, – pasakė Dankanas Smitas savo interviu BBC. – Mane stebina tai, jog valstybė pareiškia apie savo siekį sumažinti imigrantų skaičių dešimtimis tūkstančių, tačiau tuo pačiu mano, jog nesvarbu, kiek žmonių atvažiuos į šalį, jeigu jie nepasilieka ilgiau, nei 52 savaitėms“.

Imigrantų indėlis 2,5 milijardo

Iain’as Duncan’as Smith’as, kaip ir kiti Britanijos pasitraukimo iš ES šalininkai, mano, jog valstybė nesugeba kontroliuoti migrantų skaičiaus, kuris žymiai išaugo per pastaruosius 10 metų, išlikdama Europos Sąjungos nare, ir paklusdama įstatymams apie laisvą ES piliečių judėjimą.

Tuo metu Didžiosios Britanijos Mokesčių-muitų tarnyba paskelbė išankstinius duomenis apie tai, jog neseniai atvykę iš ES migrantai sumokėjo penkis kartus daugiau mokesčių, nei gavo pašalpų.

Sekant Mokesčių-muitų tarnybos duomenimis, ši emigrantai sumokėjo 3,1 mlrd svarų pajamų mokesčio ir įmokų į valstybės draudimą skaičiuojant už 2,13-uosius finansinius metus – tai yra, nuo 2013-ųjų balandžio, iki 2014-ųjų kovo. Tuo pačiu metu jie gavo pašalpų už 556 mln svarų. Tokiu būdu, jų grynas indėlis į Britanijos ekonomiką – daugiau nei 2,5 mlrd svarų (virš 3,6 mlrd dolerių).

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 165

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Kokią psichologinę pagalbą rinktumėtės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas