• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Antanina Strumilienė. Posakis „LIETUVOJE TILPSIM VISI“ – neteko galios

Antanina Strumilienė. Posakis „LIETUVOJE TILPSIM VISI“ – neteko galios

11 liepos
06:40 2021

„Regis, posakis „Lietuvoje tilpsim visi“ neteko galios.

Jis tarsi Damoklo kardas paremtas po kaklu kaitina lietuvių emocijas. Dar prieš tris savaites frazė „Lietuvoje tilpsim visi“, iliustruotais rėmeliais puošė daugelių žmonių Feisbuko profilį. Tokiu šūkiu buvo bandoma rasti kompromisą tarp LGBT narių ir tradicinių pažiūrų žmonių.

Lyg pačio Petro prakeiksmas, dar iki gaidžiams pragystant, šią kilnią frazę lietuvaičiams liepė slėpti užmarštin. Bet čia jau ne Seimo Petro prakeiksmas, o paties Dangaus kerštas.

Seime ir Vyriausybėje – tyla. Tokia tyla būna prieš audrą, kai nesiseka kontroliuoti situacijos. Tada valdantieji naudoja tylą. Kažkoks keistas sindromas. Ką dabar darys valdantieji ir kokių „veiksmingų“ priemonių imsis?

Ar ne pačio G. Landsbergio pasipūtimas išjudino šį migrantų srautą? Kodėl dabar tylu jo fronte? Juokinga, nes tie, kur daugiausia rėkė užlipę ant bačkos, vardan tos Lietuvos, – dabar keistai tyli. Bet tylėti dabar ne laikas. Dabar pats metas kažką nuveikti. Jei jau taip rūpėjo „elitui“ Lietuva, tai dabar puiki proga tą įrodyti.

Aukitės savanoriškomis klumpėmis ir bent kokia minimalia pagalba parodykite pavyzdį tiems, 1,7 procento jumis pasitikėjusių.

Teismai dirba visu pajėgumu, nes Lietuvoje sulaikius neteisėtai esantį užsienietį, per 48 valandas turi būti nustatyta, kokiomis sąlygomis jis lauks sprendimo dėl prieglobsčio. Šias bylas sprendžia apylinkių teismai. Kadangi laikinojo sulaikymo protokolai surašomi Švenčionių rajone, Pabradėje, visos šios bylos keliauja Vilniaus apylinkės teismo Švenčionių rūmams.

Išaugus bylų skaičiui, teismas jau perorganizavo darbą ir nuo birželio migrantų klausimus sprendžia vis kitų šio teismo rūmų ikiteisminio tyrimo teisėjas. Teismui priklauso šešeri rūmai.

Tačiau visiškai kitos emocijos verda pažiūrėjus į paprastų žmonių kiemą. Jie bijo. Žmonės išsigandę ir sunerimę. Jie turi daugybę klausimų ir negauna jokių atsakymų. Jų kaimynystėje, kur mažose kaimo vietovėse iki 300 gyventojų, apgyvendinama 200 pabėgėlių. Žmones gąsdina jų spalva, jų svetimas tikėjimas.

Kaimuose dar vyrauja prieš 60 metų įsitvirtinusi antivagysčių atmosfera. Pabudę žmonės bijo nerasti daiktų, bijo rasti išdaužytus mašinų langus. Mokyklų langai jau byra. Kas žmonėms tokiu atveju atlygins žalą? Kalėjimas juk nėra išeitis, nes būtent nuo teistumo savo šalyje jie ir bėga.

Kas garantuos, kad kažkas iš pabėgėlių nesiims smurto? Juk jau fiksuota keletas pažeidimų. Žmonės piktinasi, kad jie yra pamiršti valstybės, kai kurie negali gauti medicinos paslaugų, o pabėgėliams skiriama daug daugiau dėmesio ir lėšų. Tačiau jie to visai nevertina ir iš naujai atvežtų antklodžių siuvasi sijonus.

Gamtinius reikalus atlieka kambaryje į vieną krūvą. Ar kaimo žmonėms to reikia? Ar kas paklausė jų nuomonės?“ – rašo T. Bartkus.

Ravėdamos daržą kalbasi dvi moterys:
– Pasakyk man, Janute, kas dėsis mūsų kaime po 50 metų?
– Bronyte, niekas nesidės. Viskas bus kaip dabar. Žmonės vargs, neturės pinigų, namai bus apgriuvę. Kažkas melš karves, kaip ir mes su Tavim. Sės javus, sodins bulves. Bus ir Jonas, ir Algis, tik kitu vardu ir kitokios spalvos“.

Aišku, pabėgėlių skaičių ir jų nusikaltimus valdžia slėps, valdantiesiems lojalūs merai neklaus žmonių nuomonės, jie sakys: “ Čia tik panika, čia viskas gerai“. Karantino metu nelegaliai iš Kauno į Kauno rajoną nuvykęs pilietis gaudavo baudą. Nelegalas, kirtęs Lietuvos sieną, gauna pilną išlaikymą.

Valdančiųjų „skalikai“ jau skelbia, kad jų nuo mūsų nereikia izoliuoti, kad tai – nepriimtina, kad su jais reikia „bendradarbiauti“. Jau atsiranda siūlymų ne juos stabdyti, o suteikti galimybes jiems studijuoti mūsų kolegijose, kad jiems reikia atidaryti vartus gyventi.

Klaipėdoje – piketas. Pasklidus gandams apie neva atkeliamus migrantus į daugiabutį, žmonės susirinko į protestą. Tačiau susitikti su gyventojais niekas iš miesto vadovų neatvyko.
Merui ir Teisingumo ministerijai išsiųstas gyventojų protesto raštas su parašais. Žmonės baiminasi dėl savo saugumo ir ramybės. Aplink – vaikų darželiai. Kaip užtikrinti žmonių saugumą? – pasipiktinę klausia žmonės.

Gyventojai bijo naujos Covid grėsmės. Žmonės įtaria, kad viskas daroma slaptai.

Širvintų merė sakė: “ Į Širvintas nebus priimtas nė vienas migrantas“.

Migrantų krizė netrukus virs politine. Nacionalinis susivienijomas jau reikalauja G. Landsbergio atsistatydinimo.

18-oji I.Šimonytės vyriausybė

nuotr. montažo autorius nežinomas

Šeimų Sąjūdis sekmadienį kviečia visus į akciją prie Veisiejų – „apsaugokime savo valstybės sieną“. Šeimų Sąjūdis kviečia papuošti automobilius vėliavomis ir pasiskirstyti po įvairias pasienio ruožo vietas – Druskininkai, Kapčiamiestis, reiškiant protestą prieš vyriausybės neveiksnumą. Akcijos reikalavimai – nedelsiant atlaisvinti užimtas Lietuvos mokyklas, o jas užėmusius nelegalus deportuoti į jų kilmės šalis.

Prieš tveriant tvorą pasienyje būtinas sprendimas – Lietuva neįsileidžia migrantų. O kol tokio sprendimo nėra, visos priemonės yra tik naujas šio „spektaklio“ etapas. Kai toks sprendimas bus, turime paaiškinti pasauliui, jog Lietuva turi išlikti suverenia, savo teritoriją kontriliuojančia ir milžiniškų įtampų sugebančia išvengti valstybe.

O kur dabar Tapinas su savo kariuomene? Gal šis režimo „skalikų“ asas už naują „kryžiaus žygį“ kokį Nobelį gautų.

O kiek migrantų priėmė Maldeikienė, Vėsaitė? Juk jos savo rankose neseniai laikė plakatus „Mūsų namai yra ir Jūsų namai“.

Kodėl migrantai turi būti kišami į Verebiejus, kur net apšvietimo gatvėse nėra? Kiek savo mokyklų užleido Austėja, juk tai jos Gabriukas šitą košę užvirė. Kiek jis įteikė notų, pareiškė susirūpinimo, atšaukė pasiuntinių? Jis ir turi prisiimti atsakomybę ir savo namuose apgyvendinti bent vieną migrantų šeimą.

Kas pradėjo erzinti Lukašenką vardan savo „šlovės“? „Nusiraminimo kėdutės“ jam jau neužteks, Tauta reikalauja Gabrieliaus atsistatydinimo. Nes jeigu nelegalūs migrantai bus įleidžiami į Lietuvą tokiais tempais, iki vasaros pabaigos jų skaičius prilygs Lietuvos kariuomenei.

Kur dingo pelėdų būrys „petys už laisvę“?

Kur Pavilionis Žygimantas, kuris gyrėsi, kad Belarusiją jis gali lengvai sutvarkyti? Jei karas hibridinis, tai ir atsakas turi būti atitinkamas.

Net okupanto pastatytas krašto administratorius adekvačiau reaguotų į nelegalių migrantų antplūdį. Bet mūsų vaivorykštiniai žiūri, tik kaip iš to išspausti kuo daugiau naudos, kaip iš Briuselio išverkti kuo daugiau milijonų. Užuot stabdžius jų įsiveržimą – nelegalams klojamos lovos, ruošiami pietūs, samdomi advokatai, vertėjai, apsauga, humanitarinė pagalba, teikiamos lengvatos.

Sukasi LRT propagandos „skalikai“ Juk tai – „gėris“. Dar viena galimybė lobti. Lietuvis be galimybių paso į kavinę neįleidžiamas. O kirsti sieną tūkstančiams basų migrantų – jokių problemų.

Ekstremalios padėties prireikė ne juos stabdyti, o grobti iš savivaldybių mokyklas, ligonines, socialinius būstus, nusėti Lietuvą nelegalų centrais. Valdantieji taip ir darys, nes kitaip nesugeba, nenori ir negali.

Negalima migrantų fiziškai įleisti į Lietuvą. Trūksta sprendimo, o ne pajėgumų. Nes Europos lėšomis išlaikomi migrantai – sena, graži Vilniaus „elito“ vagių svajonė.

Žmonės Lietuvoje įsiutę. Per karantino lokdaunus sukurti vietines koncentracijos stovyklas pajėgų pakako. Buvo kontroliuojami šunkeliai net į vietines kaimo sodybas. Buvo saugomi parkai, tvenkiniai, sniego kalneliai. O kai reikia apsaugoti sienas nuo pabėgėlių – pajėgų nėra.

Reikia estų pagalbos prašyti, o jei estai nepadės, dar lieka viltis Šimonytei, Bilotaitei ir Anušauskui – kad galima Vatikano šveicarų gvardijos pagalbos šauktis.

O jei nepadėtų ir tie, belieka vienintelė išeitis – pasienyje ne tvorą tverti, o pasienį apstatyti vaivorykštiniais suoliukais. Pabėgėliai pamatys, kur pateko, ir tikrai pabėgs atgal. Nes arabų pasaulyje kitokia „tolerancija“ vaivorykštei.

Valdantiesiems ir Lietuvai – gėdos „antsiuvas“. Valstybę turime, kariuomenę turime, tarnybas turime, pasieniečius turime, net vaivorykštę turime, o sienos – ne. Nes „šaika“ rūpinasi tik savo reikalais… Ačiū valdantiesiems, už pabėgėlių „absurdo antsiuvą“.

Tai – gėdos ženklas Lietuvai. Net Briuselio vyriausieji sako, kad tai, su kuo susiduria Lietuva, yra nelegali migracija. Nelaimė šaliai. Su „naktiniais paukščiais“ reikia ir elgtis kaip su nelegaliais migrantais.

Koks turi būti glušas valdžios žmogus, kad gyventų name be durų ir erzintų žmogžudį kaimyną. Bet juk tie invaziniai klajokliai kažkam naudingi. Kažkas vėl taps milijonieriais iš palapinių pirkimų, iš maisto tiekimų, iš ekstremalios situacijos.

Nelegalams pakoncertuos Svaras. Užsidirbs. Jakilaitis gaus nemokamų užsakymų migracijos viešinimui, už mokesčių mokėtojų pinigus su kokiu Mumbo Jumbo genties vadu Abdula išplauks į ekspediciją. Briuselio milijonai bus staigiai įsisavinti.

Tuo tarpu kaimai „springs“ pabėgėliais. O kas šį hibridinį karą pradėjo, – valdžia apdairiai tyli. Gyvename tautiniame beprotnamyje. Tuo tarpu valdantieji ne rankinį stabdį „užtraukė“, o išėjo atostogų.

O kas jiems – „žalieji žmogeliukai“ gi negyvens Laurų kvartale, nesitrins po Gedimino prospektą, nors palapinę prie Seimo pasistatyti gali. Ir jie tai sugeba. Kažkaip neskuba jų apgyvendinti vaivorykštinio Vilniaus mokyklose, daugiabučiuose. O galėtų.

Šūkis „Lietuvoje tilpsim visi“ pralaimėjo politinei tikrovei. O baisiausia tai, kad rašau apie tai ir nežinau, kuris mano žodis gali būti paskutinis.

Jei Kudirka atsikeltų, kurs stiprybę semia,
Vardan tos Lietuvos lįstų vėl į žemę…

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 397

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...