• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

FPÖ, Orbanas ir Co sudaro naują aljansą prieš ES centralizmą

FPÖ, Orbanas ir Co sudaro naują aljansą prieš ES centralizmą

09 liepos
07:50 2021

16 Europos dešiniųjų partijų iš 15-os šalių pasirašė deklaraciją dėl Europos ateities ir glaudesnio bendradarbiavimo ES Parlamento lygmeniu. Tarp pasirašiusiųjų yra Viktoras Orbanas, Jaroslawas Kaczynskis, Marine Le Pen ir Matteo Salvini.

Viena / Strasbūras. – Penktadienį (2021-07-02), sudarytas Europos aljansas prieš ES centralizmą. Apie tai FPÖ paskelbė vidurdienį išplatintame pranešime spaudai. Bendroje deklaracijoje 16 partijų atkreipė dėmesį į „didžiulę nepageidaujamą dabartinės ES politikos raidą“ ir paragino imtis „plataus masto reformų“. Ypač pabrėžiama didelė nacionalinės valstybės kompetencijos svarba. „Žengdami šį svarbų žingsnį, mes dedame pagrindą bendradarbiavimui ir ES Parlamento lygmeniu, taip įgydami precendento neturinčią įtaką“, – pabrėžė FPÖ lyderis Herbertas Kicklas.

Tarp žinomų signatarų yra Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas, Lenkijos valdančiosios partijos PIS lyderis Jaroslawas Kaczynskis, Italijos „Lega“ lyderis Matteo Salvini, Prancūzijos RN pirmininkė Marine Le Pen, Ispanijos „Vox“ lyderis Santiago Abascal Conde ir „Fratelli d’Italia“ lyderė Giorgia Meloni. Tarp kitų pasirašiusiųjų yra JA21 (Nyderlandai), EL (Graikija), PNT-CD (Rumunija), LLRA (Lietuva), VMRO (Bulgarija), Vlaams Belang (Belgija), DPP (Danija), EKRE (Estija) ir PS (Suomija) vadovai. FPÖ partijos lyderis Herbertas Kicklas pasirašys bendrą deklaraciją, skelbiama partijos pranešime.

Planuojama nauja parlamentinė grupė

Deklaraciją pasirašė aštuonios ECR (Europos konservatorių ir reformuotojų) frakcijos partijos ir septynios ID (Tapatybė ir demokratija) frakcijos, kuriai priklauso ir FPÖ, partijos. V. Orbano „Fidesz“ visai neseniai paliko EPP frakciją. Bendra deklaracija dabar turi tapti parlamentinio bendradarbiavimo, kurį globoja jungtinė parlamentinė grupė, pagrindu. „Žvelgiant iš šiandienos perspektyvos, tokia frakcija būtų antra pagal dydį jėga ES Parlamente, kurios tikslas – tapti pirmąja per artėjančius ES rinkimus. Tai suteiktų Europai galimybę išsaugoti savo įvairovę, kultūros paveldą, tapatybę ir ekonominį klestėjimą bei vesti valstybes nares į gerą ateitį“, – džiaugėsi A. Kicklas.

Deklaraciją pasirašė šių 16 partijų vadovai:

Fidesz – Vengrija
Prawo i Sprawiedliwość (PiS) – Lenkija
Nacionalinis frontas (RN) – Prancūzija
Lega – Italija
Fratelli d’Italia – Italija
„Vox“ – Ispanija
Austrijos laisvės partija (FPÖ) – Austrija
Vlaams Belang (VB) – Belgija/Flandrija
Bălgarsko nacionalno dviženie (VMRO) – Bulgarija
Dansk Folkeparti (DF) – Danesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) – Estija
Perussuomalaiset (PS) – Suomija
Ellinikí Lýsi (EL) – Graikija
Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) – Lietuva
JA21 – Nyderlandai
Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat (PNT-CD) – Rumunija

Pati deklaracija dėl Europos ateities skamba taip:

Deklaraciją dėl Europos ateities

Penktadienį (2021-07-02) įkurtas didysis Europos aljansas už laisvas tėvynes ir prieš ES centralizmą.

Šešiolika partijų iš 15 šalių pasirašė deklaraciją dėl Europos ateities ir taip padėjo pagrindus naujai parlamentinei grupei ES Parlamente.
Tarp partijų yra FPÖ, Fidesz, PiS, Rassemblement National ir Lega.

DEKLARACIJA

Neseniai prasidėjusiuose debatuose dėl Europos ateities neturi pritrūkti balsų tų partijų, kurios yra už Europos tautų laisvę bei tradicijas ir kurios atstovauja piliečiams, vertinantiems Europos tradicijas.

Audringa Europos istorija, ypač praėjusio šimtmečio, atnešė daug nelaimių. Tautos, kurios gynė nuo agresorių savo suverenitetą ir teritorinį vientisumą, patyrė žmogaus vaizduotės ribas peržengiančius sukrėtimus. Po Antrojo pasaulinio karo kai kurioms Europos šalims teko dešimtmečius kovoti su sovietiniu totalitarizmu, kol pavyko atgauti nepriklausomybę.

Ši nepriklausomybė, ES, NATO transatlantinis ryšys bei taika tarp bendradarbiaujančių tautų yra daugeliui europiečių didelis pasiekimas, suteikiantis jiems ilgalaikio saugumo jausmą ir sukuriantis optimalias sąlygas vystymuisi.

Integracijos procesas ženkliai prisidėjo kuriant ilgalaikes bendradarbiavimo struktūras palaikant taiką, tarpusavio supratimą ir gerus santykius tarp valstybių. Šis darbas turi būti išsaugotas kaip epochos vertybė.

Tačiau per pastaruosius dešimt metų eilė Europą sukrėtusių krizių parodė, kad Europos bendradarbiavimas stringa. Tai vyksta visų pirma dėl to, kad tautos pajuto, jog iš jų pamažu atimama teisė naudotis jų teisėtomis suvereniomis galiomis.

Europos Sąjungai reikia esminės reformos, nes užuot saugojusi Europą ir jos paveldą, užuot leidusi laisvai vystytis Europos tautoms, ji pati tampa problemų, baimių ir nesaugumo šaltiniu.

ES vis dažniau tampa radikalių jėgų įrankiu, siekiančių atlikti kultūrinę bei religinę transformaciją ir galiausiai sukurti betautę Europą. Jų siekiai – sukurti Europos supervalstybę, sunaikinti ar atmesti Europos tradicijas, pakeisti pagrindines socialines institucijas ir moralinius principus.

Politinių struktūrų ir įstatymų naudojimas siekiant sukurti Europos supervalstybę ir naujas socialinės struktūros formas yra iš praeities žinoma pavojinga ir invazinė socialinės inžinerijos apraiška, kuri turi sukelti pagrįstą pasipriešinimą. Moralistinis hiperaktyvumas, kurį pastaraisiais metais stebime ES institucijose, sukėlė pavojingą tendenciją įvesti ideologinę monopoliją.

Esame įsitikinę, kad Europos tautų bendradarbiavimas turėtų būti grindžiamas tradicijomis, pagarba Europos valstybių kultūrai ir istorijai, pagarba Europos krikščioniškam paveldui ir mūsų tautas vienijančioms bendroms vertybėms, o ne jų naikinimu. Dar kartą patvirtiname savo įsitikinimą, kad šeima yra pagrindinė mūsų tautų ląstelė. Šiuo metu, kai Europa susiduria su rimta demografine krize, nes gimstamumas yra mažas, o gyventojai sensta, išeitis turėtų būti šeimai palanki politika, o ne masinė imigracija.

Esame įsitikinę, kad Europos suverenai, kuriais yra Europos tautos, jais ir liks. Europos Sąjungą šios tautos įkūrė siekdamos tikslų, kuriuos Sąjunga gali pasiekti veiksmingiau nei atskiros valstybės narės. Tačiau Sąjungos kompetencijos ribos nustatomos pagal kompetencijos suteikimo principą – kompetencija, kuri nėra suteikta Sąjungai, pagal subsidiarumo principą priklauso valstybėms narėms.

Pastaraisiais dešimtmečiais Europos Sąjungos institucijoms nuosekliai naujai interpretuojant sutartis, šios ribos gerokai pasikeitė valstybių narių nenaudai. Tai neatitinka pagrindinių Europos Sąjungos vertybių, ko pasekoje mažėja Europos tautų bei jų piliečių pasitikėjimas šiomis institucijomis.

Norint sustabdyti ir pakeisti šią tendenciją, šalia jau egzistuojančio kompetencijos suteikimo principo būtina sukurti neliečiamą Europos Sąjungos valstybių narių kompetencijų rinkinį ir atitinkamą jų apsaugos mechanizmą, apimantį nacionalinius konstitucinius teismus ar lygiavertes institucijas.

Visi mėginimai paversti Europos institucijas institucijomis, turinčiomis viršenybę prieš nacionalines konstitucines institucijas, sukelia chaosą, kenkia sutarčių prasmei, verčia abejoti esminiu valstybių narių konstitucijų vaidmeniu, o dėl to kylantys ginčai dėl kompetencijos faktiškai sprendžiami brutaliai primetant politiškai stipresnių subjektų valią silpnesniems. Tai griauna Europos bendruomenės, kaip laisvų tautų bendrijos, veikimo pagrindą.

Manome, kad susitarimas turėtų išlikti pagrindine priemone siekiant bendros pozicijos Sąjungoje. Pastaruoju metu bandymai apeiti šią procedūrą arba idėjos ją panaikinti kelia grėsmę, kad kai kurioms šalims bus atimta galimybė daryti įtaką priimant sprendimus, o Sąjunga taps ypatingos formos oligarchija. Tai gali lemti faktinį nacionalinių konstitucinių organų, įskaitant vyriausybes ir parlamentus, neveiksnumą, t.y. jų funkcija būtų tik priimtų sprendimų patvirtinimas.

Šalyse narėse vis dar pastebimas didžiulis noras bendradarbiauti, o mūsų žemyno tautos ir visuomenės gyvena bendruomeniškumo ir draugystės dvasia. Tai yra mūsų didžiulis turtas. Reformuota Sąjunga pasinaudotų šiuo kapitalu, o reformų atsisakanti Sąjunga jį iššvaistys.

Todėl šiandien kreipiamės į visas partijas ir grupes, kurios pritaria mūsų pažiūroms, pateikdami šį dokumentą kaip pagrindą bendram kultūriniam ir politiniam darbui, kartu gerbdami dabartinių politinių grupių vaidmenį.

Kartu reformuokime Europos Sąjungą dėl Europos ateities!

Deklaraciją pasirašė šių 16 partijų vadovai:
Fidesz – Vengrija
Prawo i Sprawiedliwość (PiS) – Lenkija
Nacionalinis frontas (RN) – Prancūzija
Lega – Italija
Fratelli d’Italia – Italija
„Vox“ – Ispanija
Austrijos laisvės partija (FPÖ) – Austrija
Vlaams Belang (VB) – Belgija/Flandrija
Bălgarsko nacionalno dviženie (VMRO) – Bulgarija
Dansk Folkeparti (DF) – Danija
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) – Estija
Perussuomalaiset (PS) – Suomija
Ellinikí Lýsi (EL) – Graikija
Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) – Lietuva
JA21 – Nyderlandai
Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat (PNT-CD) – Rumunija

Medžiagą surinko ir parengė: Kęstutis Krikštaponis

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 2 153

Žymos

Atsiliepimų 6

 1. Svarbu    -  2021-07-09, 12:13

  labai svarbu, kad yra išmintingų ir drąsių žmonių visoje Europoje.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Andrius Martinkus    -  2021-07-09, 17:25

  Pasirašė Lietuvos lenkai. Dieve, kokia gėda už Lietuvos „lietuvius“!

  Atsakyti į šį komentarą
  • Aldas    -  2021-07-11, 00:16

   Ka gi dekoju Lietuvos lenkams

   Atsakyti į šį komentarą
   • Hm    -  2021-07-11, 14:38

    Lietuvos lenkai Lietuvai geriau nei laisvės partija

 3. pranasSANTAIKA7@GMAIL.COM    -  2021-07-12, 20:11

  TOKIA TURI BUTI ATEITIES eUROPA

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Roma    -  2021-07-13, 08:01

  LLRA pagarba. Tuo tarpu kiti, netgi valstiečiai, sėdi krūmuose.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Klausimas: Kodėl nelegalai neskiepijami nuo COVID-19, nors skiepai išpilami pasibaigus galiojimo datai?

Klausimas: Kodėl nelegalai neskiepijami nuo COVID-19, nors skiepai išpilami pasibaigus galiojimo datai?

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Aidas Gedvilas. Pirmininko teigimu „LOCKDOWN“ dėka buvo gelbėjamos gyvybės

Aidas Gedvilas. Pirmininko teigimu „LOCKDOWN“ dėka buvo gelbėjamos gyvybės

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Mozeris Alvis. Darbdaviams apie darbuotojų sveikatos patikrinimus dėl Covid

Mozeris Alvis. Darbdaviams apie darbuotojų sveikatos patikrinimus dėl Covid

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Mozeris Alvis.Darbuotojų sveikatos patikrinimai dėl Covid – štai, ką turime žinoti

Mozeris Alvis.Darbuotojų sveikatos patikrinimai dėl Covid – štai, ką turime žinoti

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Visuomenės kiršinimo fone – vienijantis „Lietuvos Šeimų Sąjūdžio“ suvažiavimas

Arvydas Daunys. Visuomenės kiršinimo fone – vienijantis „Lietuvos Šeimų Sąjūdžio“ suvažiavimas

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Aurelijus Veryga. Politinis korektiškumas

Aurelijus Veryga. Politinis korektiškumas

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Antivakserės laiškas Sveikatos apsaugos ministrui

Lidžita Kolosauskaitė. Antivakserės laiškas Sveikatos apsaugos ministrui

atsiliepimų 38 Skaityti visą įrašą
    Antanina Strumilienė. Lietuvos naikinimo kronika

Antanina Strumilienė. Lietuvos naikinimo kronika

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Nebaidytų idiotų kraštas –6: kaliausių konkursas dar neprasidėjo, o jau turime pretendentę laimėti

Nebaidytų idiotų kraštas –6: kaliausių konkursas dar neprasidėjo, o jau turime pretendentę laimėti

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Rasa Čepaitienė. Propagandistai įjungė naują pavarą – dabar mes jau ir rasistai!

Rasa Čepaitienė. Propagandistai įjungė naują pavarą – dabar mes jau ir rasistai!

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Morgana Danielė: nelegalai yra „situacijos įkaitai“, kurių saugumą ir orumą privalo užtikrinti Lietuva

Morgana Danielė: nelegalai yra „situacijos įkaitai“, kurių saugumą ir orumą privalo užtikrinti Lietuva

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Teisininkas Dominykas Vanhara: migrantai per tvorą nelips – jiems tam nebus jokio reikalo

Teisininkas Dominykas Vanhara: migrantai per tvorą nelips – jiems tam nebus jokio reikalo

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Koalicinė liberalų vyriausybė pasirodė nekompetentinga ir nepajėgi spręsti valstybės reikalų. Kiek dar duosime jai laiko?

Koalicinė liberalų vyriausybė pasirodė nekompetentinga ir nepajėgi spręsti valstybės reikalų. Kiek dar duosime jai laiko?

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Antanina Strumilienė. Posakis „LIETUVOJE TILPSIM VISI“ – neteko galios

Antanina Strumilienė. Posakis „LIETUVOJE TILPSIM VISI“ – neteko galios

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą

"dienos metu, prekybos centrų ir gyvenamųjų namų apsuptoje vietoje", žmonių taip pat yra, o "priekabiavimo,...

laimingas loterijos bilietas gimti Vaigausku...

Geras pasiulymas ir svarstytinas skubos tvarka.Jei taip rupinamasi visu musu salies zmoniu sveikata,butina pasirupinti nelegalais......

jaunuolis nepatyręs-pagailėk,įsileisk ir pats savo namuose tapsi kampininku,o vėliau-bėgsi ar būsi išspirtas.Patarlė-priglausk šunį,o jis tau...

Klp

Kaip sita reikala parodyti per tv? Gal tada avys atsibus.....

Šimonytė priesaiką davė laikytis Konstitucijos....

Iškrypusi politika visais klausimais. Dabar vykdoma eksperimentinės vakcinos prievartinis eksperimentavimas ne ant pelių, o ant...

Hm

R.Kuodis L.ryte atsakė į tokius "pilstytojŲ" išvedžiojimus - turime apsispręsti ar mes rūpinsimės pabėgėlių -...

Biblijoje Dievas įsakė vienareikšmiškai: "Kas mirtinai sumuša žmogų, turi būti nubaustas mirtimi" (Iš 21,12). Bet...

Šių metų Lietuvos tragedija - laikinai, - paskutinį kartą administruojantys brokuoti Dievo sutvėrimai. Šie metai...