infa.lt

Legalūs ir labai pavojingi

Legalūs ir labai pavojingi

04 gegužės
01:03 2016

narkotikai

Naujas euronews projektas, programa „Insiders“ kviečia eiliniam atviram pokalbiui: šioje laidoje kalbama apie legalius narkotikus.

Vedančioji Sophie Claudet siūlo susimąstyti: „Kas ateina į galvą, kai kalba užeina apie narkotines medžiagas?“

Greičiausiai, tradiciniai pavadinimai – heroinas, marichuana, kokainas, ekstazis… Jie iš tikrųjų turi savo vietą rinkoje, tačiau bendra tendencija šiandien krypsta į sintetinių medžiagų vartojimo pusę. Arba taip vadinamų legalių narkotikų pusę. Jie parduodami milteliais ar tabletėmis, maždaug 10 €urų už dozę kaina, patraukliose įvairiaspalvėse pakuotėse.

Kame jų legitimumas? „Nėra oficialaus draudimo juos naudoti ir parduoti“, – primena Claudet. Jų sudėtyje – medžiagos, kurios šiandien neįtrauktos į draudžiamų preparatų sąrašą: kalba eina arba apie visiškai naujas, arba apie neištirtas substancijas. Legalių narkotikų gamintojai sėkmingai lenkia kontrolės institucijas, vizualiai keisdami mišinius įr siūlydami naujus sprendimus bei formules.

Geri sprendimai? Platintojams – be abejo. Vartotojams pažintis su legaliais narkotikais gali pasibaigti mirtimi.

Programa „Insiders“ siūlo tris reportažus – iš Airijos, kur legalūs narkotikai buvo uždrausti; iš Jungtinės Karalystės, kur ruošiamasi tą padaryti artimiausiu metu; galiausiai, iš Vokietijos, kur metamfetaminas, dar vienas sintetinis narkotikas, nežiūrint į jam taikomą draudimą, vėl kyla į populiarumo viršūnes.

Plačiau: euronews.com

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 260

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...