infa.lt

Nigerijos interneto tiekėjai uždarė prieigą prie Twitter, kai pastarasis pašalino Nigerijos prezidento įrašą

Nigerijos interneto tiekėjai uždarė prieigą prie Twitter, kai pastarasis pašalino Nigerijos prezidento įrašą

07 birželio
06:30 2021

Pagal Nigerijos vyriausybės nurodymus šalies telekomunikacijų operatoriai iki šeštadienio uždarys bet kokią prieigą prie „Twitter“, po to, kai technologijų milžinė ištrynė prezidento Muhammadu Buhari įrašą, praneša Epoch Times.

„Mūsų nariai gavo oficialų Nigerijos ryšių komisijos, reguliuojančios šią atšaką, nurodymą sustabdyti prieigą prie „Twitter“, – „NewsMax “sakė Nigerijos licencijuotų telekomunikacijų ryšių operatorių asociacijos (ATLON) vykdantysis sekretorius Gbenga Awonuga. „Mes laikomės tik vyriausybės nurodymų, nes esame vyriausybės licenciatai.“

Nelimituotą Twitter blokavimą interneto paslaugų tinklo teikėjai įvykdė penktadienį, nors kai kuriais atvejais platforma vis dar buvo prieinama iki kito ryto, Awonuga teigė, kad tie tinklo operatoriai „šiuo metu vykdo tinklo atjungimo procesą“.

Šis Nigerijos vyriausybės žingsnis įvyko praėjus dviem dienoms po to, kai „Twitter“ kompanija pašalino prezidento Muhammadu Buhari įrašą, grasinantį nubausti regioninius separatistus šioje Vakarų Afrikos šalyje.

Dėl prezidento įrašo panaikinimo kreipėsi informacijos ministras Lai Mohammedas, kuris teigė, kad prezidentas turi teisę kalbėti apie šalies saugumo reikalus, ir kritikavo technologijų milžinės veiksmus.

„„Twitter“misija Nigerijoje yra labai, labai įtartina“, – sakė Mohammedas.

„ „Twitter“gali turėti savo taisykles, tačiau tai nėra universali taisyklė. Jei ponas prezidentas bet kurioje pasaulio vietoje jaučiasi labai blogai ir jaudinasi dėl padėties šalyje, jis gali laisvai reikšti tokias nuomones“, – pareiškė jis. „Bet kuri organizacija, duodanti nurodymus savo nariams pulti policijos nuovadas, žudyti policininkus … jūs sakote, kad ponas prezidentas neturi teisės reikšti dėl to savo nerimo ir pykčio?“

Mohammedas palygino situaciją JAV, kai riaušininkai „degino policijos nuovadas ir žudė policininkus“ su demonstracijomis Nigerijoje prieš policijos žiaurumą, pareiškęs, kad „Twitter“ laiko tai jų „teise protestuoti“.

„Bet kai panašus dalykas įvyko Kapitolijuje, tai buvo pavadinta sukilimu“, – sakė jis, turėdamas omenyje sausio 6 d. JAV Kapitolijaus šturmą, kuris paskatino „Twitter“ uždrausti daugiau nei 70 000 paskyrų, įskaitant tuometinio prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) paskyrą, sakydamas, kad jo įrašai kėlė „tolesnio smurto kurstymo“ riziką, nors D.Trampo įrašai specialiai ragino protestuotojus būti taikiais.

Šeštadienį Didžiosios Britanijos vyriausiojo komisaro pavaduotoja Nigerijoje Gill Atkinson socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad „visi nigeriečiai turi teisę į žodžio laisvę ir privalėtų nepiktnaudžiauti šia teise“.

„Bet kokie vyriausybės veiksmai turi būti pamatuoti, proporcingi ir nepažeisti pagrindinių laisvių“, – pridūrė ji.

Tą pačią dieną „Twitter“ paskelbė, kad stengsis atkurti visų Nigerijos žmonių, norinčių naudotis platforma, prieigą, ir teigė, kad yra „labai susirūpinęs“ dėl neterminuoto blokavimo.

Įsikišo ir „Amnesty International“ sukritikavusi šį Nigerijos vyriausybės žingsnį ir paprašė Nigerijos pareigūnų „nedelsiant panaikinti neteisėtą blokavimą ir kitus planus tildyti žiniasklaidą, represuoti pilietinę erdvę ir kenkti nigeriečių žmogaus teisėms“.

♦◊♦

Kaip žinia, – blokavimas ar įrašų trynimas nei Facebook, nei Twitter tinkle neužsibaigs – priežasčių tam – daugybė. Tačiau yra alternatyva – kur nėra jokių asmeninių duomenų nutekėjimų, jokios cenzūros:
Tai Telegram tinklas. Kurkite grupės, kanalus, dalyvaukite jau esamose. Prie Telegram jau įpratusiems – jis tapo nepakeičiamu visur ir visomis prasmėmis, net, kaip jau ir buvo minėta anksčiau – organizuojant visuomenines akcijas, šifruotus saugius pokalbius, o gal ir dar kam nors kitam, kuo dar neteko pasinaudoti. Ir, lietuviškas segmentas jame sparčiai auga, – Tu gali prie jo prisijungti ir papildyti jo narių skaičių savo buvimu ir aktyviu dalyvavimu. Nebūk paskutinis 🙂

Lietuviškos Telegram grupės ir kanalai:

Laisvas Žodis: https://t.me/laisvaszodis
L.Žodis (prenumerata): https://t.me/infalt
„Šeimų Sąjūdis“ (grupė): https://t.me/seimusajudis2021
„Šeimų Sąjūdis“ (prenumetrata): https://t.me/seimusajudistesiasi
LT Politikai (prenumerata): https://t.me/politikai
LT Politikai (grupė): https://t.me/Lietuvos_politikai
Firmus Medicus: https://t.me/firmus_medicus
Už Sveiką Lietuvą: https://t.me/uzsveika
Sarmatai (grupė): https://t.me/sarmatasLT
Sarmatai prenumerata: https://t.me/sarmatai_info
Amerikos lietuviai: https://t.me/alietuviai
Neabejingi (grupė): https://t.me/neabejingi_g
Už Šeimą (prenumerata): https://t.me/uzseima
Už Šeimą (diskusijos): https://t.me/uz_seima

Telegram programėlę bet kuriam savo įrenginiui galite atsisiųsti iš čia: https://www.telegram.org/

PAREMTI infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 116

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar pakeitus šią vyriausybę pasikeistų ekonominė situacija šalyje?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...