infa.lt

Bundesvero kiber-padalinys: „Mes nešnipinėsime rusų“

Bundesvero kiber-padalinys: „Mes nešnipinėsime rusų“

28 balandžio
01:01 2016

kiber-karas

Antradienį, Vokietijos gynybos Ministerijos vadovė Ursula von der Leyen pristatė savo kiber-armijos koncepciją, praneša Der Spiegel. Gynybos ministrės nuomone, Bundesveras „tarp viso kito turi būti pasiruošęs mūšiams virtualiuose interneto tinkluose“. Kaip pastebi straipsnio autorius Matthias Gebauer’is, von der Leyen pasiūlymas „yra nedidelė revoliucija Bundesvero viduje“, kuris pastaruoju metu pagrindinai buvo tik kritikuojamas.

Jau šių metų spalį Vokietijos gynybos Ministerijoje bus sukurta valdyba „Kiber ir informacinė erdvė“ (CIR), kuri koordinuos kompiuterinių tinklų ir karų virtualiuose tinkluose klausimus. Valdybos vadovu taps patyręs koncerno ThyssenKrupp vadybininkas Klaus-Hardy Mühleck. kiberataka, kenkėjiška programa, informacinė erdvė

Neskaitant to, ministrė nori apjungti „visus iki šiol „išbarstytus“ IT specialistus, karo žvalgybą ir spec-tarnybas viename kiber-štabe, ir prie visko, kartu su tokiais klasikinių kovos veiksmų teatrais, kaip žemė, dangus ir kosmosas, naujasis štabas vykdys žvalgybą ir kiber-erdvėje“. Jau nuo 2017-ųjų, naujajam inspektoriui taps pavaldūs 13,5 tūkstančio kariškių, praneša leidinys.

Toks žingsnis subrendo jau seniai: kiber-štabus turi beveik visos kariuomenės, tame tarpe ir amerikiečių. „Mums teks jas vytis“, – kalbama Vokietijos gynybos Ministerijoje. virtualūs tinklai

Kiber-atakos jau seniai yra kitų šalių kariuomenių arsenale, tačiau Vokietija, kaip pabrėžia Der Spiegel, bus užimta išimtinai tik gynyba. Jau dabar IT-administratoriai registruoja po 6,5 tūkstančio įsiskverbimų per dieną į 200 tūkstančių Bundesvero kompiuterių. Didžioji jų dalis vykdoma kenkėjiškų programų pagalba, bandant išvogti duomenis.

Taip pat, gynybos Ministerija neplanuoja pasinaudoti štabu špionažui, siekiant gauti svarbią kariniu požiūriu informaciją svetimuose tinkluose. „Mes nešnipinėsime rusų“, – cituoja leidinys vokiečių kiber-kariaunos devizą.

Tokio pasyvumo priežastis, aiškina Gebauer’is, slypi vokiečių teisėje: ji prilygina realias kiber-atakas, tame tarpe ir prieš „Islamo valstybės“ kompiuterius, kariniam užpuolimui. Todėl tai įmanoma tik esant specialiam Bundestago leidimui.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Bundesvero kiber-padalinys: „Mes nešnipinėsime rusų“* - nuoroda: https://infa.lt/6067/bundesvero-kiber-padalinys-mes-nesnipinesime-rusu/