infa.lt

Floridos gubernatorius Ronas DeSantis: „miestų blokavimas buvo milžiniška klaida“

Floridos gubernatorius Ronas DeSantis: „miestų blokavimas buvo milžiniška klaida“

16 balandžio
21:33 2021
Ronas DeSantis

nuotr.: Epoch Times

Floridos gubernatorius Ronas DeSantis praėjusių metų balandžio 1 d. paskelbė valstijai įsakymą likti namuose, 30 dienų uždarydamas Saulės valstiją (Floridą), kilus pasaulinei panikai dėl Covid-19 viruso protrūkio. Lygiai po metų sėdėdamas savo kabinete, jis „The Epoch Times“ prisipažino, kad užrakinimas (Lockdown) buvo „didžiulė klaida“, taip pat ir jo paties valstijoje.

„Mes norėjome sušvelninti žalą. Dabar, žvelgiant atgal, 15 dienų, kad sulėtėtų plitimas, ir 30 dienų izoliacija – tai nesuveikė “, – sakė DeSantis. „Mes neturėjome eiti tuo keliu“.

Įsakymas uždaryti Floridą buvo ne toks griežtas, nei kai kuriose kitose valstijose nustatytos priemonės „likti namuose“. Rekreacinei veiklai, tokiai kaip ėjimas, dviračių sportas, golfas ir paplūdimio sportas, buvo išskirtos, o pagrindinės veiklos rūšys buvo plačiai apibrėžtos.

„Mūsų ekonomika vystėsi“, – kalbėjo DeSantis. „Tai buvo gerokai kitaip nei tai, ką matėte kai kuriose iš tų užrakintų būsenų kitur“.

Vis dėlto, gubernatorius dabar apgailestauja, kad išleido tą įsakymą ir yra įsitikinęs, kad valstijos, kurios toliau tęsė izoliaciją, įamžina destruktyvią klaidą.

Praėjus 30 dienų po pirminės Floridos izoliacijos, DeSantis pradėjo laipsnišką atidarymą. Kiekviename iš etapų jis sulaukė nuožmios kritikos iš isteblišmento žiniasklaidos ir jo paties rinkėjų, įsitikinusių karantino naratyvu..

Gubernatorius vėl pilnai atidarė Floridą praėjusių metų rugsėjo 25 d. Kada žiemos protrūkio metu pradėjo augti atvejų skaičius, jis neįvedė jokių apribojimų. „Lockdown“ šalininkai prognozavo pražūtį ir tamsą. DeSantis laikėsi savo.

Gubernatoriaus atkaklumas nebuvo aklo tikėjimo rodiklis. Nepraėjus nė dviem savaitėms po visiško Floridos atidarymo rugsėjo pabaigoje, mokslininkai iš Stanfordo, Harvardo ir Oksfordo viešai paskelbė Didžiąją Barringtono deklaraciją, kurioje izoliacija buvo atmesta kaip destruktyvi ir bergždžia pasekmių švelninimo priemonė. Deklaracijoje, kurią nuo to laiko pasirašė 13 985 medicinos ir visuomenės sveikatos mokslininkai, valstybės pareigūnai raginami laikytis tikslinės apsaugos požiūrio – tikslios DeSantis strategijos.

Nepaisant niūrių prognozių apie pandemiją Floridoje, DeSantis buvo pripažintas. 2021 m. balandžio 1 d. Florida užėmė 27 vietą tarp visų valstijų, pagal santykinį mirčių nuo koronaviruso skaičių.

Nors Floridai sekasi arba geriau, arba palyginti taip pat, kaip griežtai uždarytose valstijose, kalbant apie koronaviruso mirtingumą, valstijos ekonomika klesti, lyginant su suluošinta Kalifornijos ir Niujorko ekonomika. Nors tai ir mažiau kiekybiškai įvertinama, žmonių, kenčiančių nuo padidėjusio susijusių su izoliacija savižudybių skaičiai, psichinės sveikatos problemos, atidėtas medicininis gydymas ir mirčių nuo opiatų skaičius, be abejo, yra milžiniškas.

„Tai buvo milžiniška, didžiulė klaida politikos požiūriu“, – pripažįsta DeSantis.

„Viskas, ką aš turėjau daryti, tai sekti statistiką ir tiesiog būti pasirengęs kovai su naratyvu ir su žiniasklaida“, – pridūrė jis. „Kai žmonės pyko ant manęs, aš sakiau, norėčiau, kad jie mane geriau sumuštų, nei kas nors prarastų darbą. Geriau norėčiau, kad jie mane sumuštų, nei kad vaikams būtų uždrausta eiti į mokyklas. Aš visiškai pasirengęs susitaikyti su bet kuo, kas pasitaikys kelyje, nes mes elgiamės teisingai “.

Žmonių nuomonės keitėsi. Kai DeSantis balandžio pirmąją keliavo po valstiją, dešimtyse susitikimų su Floridos žmonėmis tvyrojo viena tendencija. Žmonės dėkojo gubernatoriui už jo darbą ir politiką. Verslininkai už tai, kad jis neuždarė jų verslų taip, kaip tai buvo padaryta kitur.

„Java Jitters“ savininkas Chrisas Allenas pandemijos metu atidarė kavinę „Orange Park Mall“.

„Mes nebūtume galėję to padaryti, jei ne Ronas DeSantis“, – sakė Allenas „The Epoch Times“, asmeniškai padėkojęs gubernatoriui per susitikimą Clay apygardos mugėje.

Interviu metu Floridos nedarbo lygis siekė 4,7 proc., lyginant su 6,2 proc. šalies mastu. Izoliuotose valstijose, tokiose kaip Niujorkas, Naujasis Džersis, Pensilvanija ir Kalifornija, buvo vieni didžiausių rodiklių šalyje – atitinkamai 8,9 proc., 7,8 proc., 7,3 proc. Ir 8,5 proc.

„Man sunku sumokėti už valgį Floridoje vien todėl, kad daugelį šių restoranų išgelbėjau nuo užmaršties“, – sakė DeSantis. Praėjus kelioms valandoms po šio pasisakymo, kioskas mugėje atsisakė imti iš gubernatoriaus užmokestį už skrudintas bulvytes.

Atidaryti valstiją nebuvo taip lengva, kaip panaikinti jo paties priemones namuose. Kai praėjusių metų rugsėjo pabaigoje DeSantis paskelbė galutinį atidarymo įsaką, jis pasirašė papildomą įsakymą, draudžiantį Floridos vietinėms vyriausybėms riboti žmonių dirbą ar verslus. Įsakymas turėjo toli siekiančių padarinių visoje valstijoje, ypač tankiai apgyvendintose, liberalios pakraipos vietovėse, kur vietos valdžia įvedinėjo savo griežtas priemones.

DeSantis iš pradžių laikėsi nesikišimo į vietos taisykles požiūrio, manydamas, kad rinkėjai galiausiai uždės atsakomybę ant vietos valdžios pečių. Galiausiai tapo akivaizdu, kad kai kurios vietovės liks užrakintos, nepaisant duomenų, rodančių, kad tai neturės jokios teigiamos įtakos viruso plitimo užkardymui.

„Jie neketino atidaryti to, nebent aš ją atidaryčiau“, – sakė DeSantis.

„Mes turėjome duomenis. Kalbėjomės su geriausiais šalies mokslininkais “, – sakė DeSantis, turėdamas omenyje Martiną Kulldorffą iš Harvardo, Jayantą Bhattacharya iš Stanfordo ir Sunetra Gupta iš Oksfordo. „Kiekvienas Floridos gyventojas turi teisę dirbti. Kiekvienas verslas turi teisę veikti “.

Vietovėse, kurios buvo priverstos vėl atsidaryti jo įsakymu, ekonomika dabar klesti atsidarius naujiems viešbučiams ir restoranams, sakė DeSantis.

DeSantis turi teisininko diplomą iš Harvardo ir yra tekstualistas, aiškinantis Konstituciją. Jis mano, kad draudimas vietos valdžios institucijoms riboti žmones ir verslą buvo visiškai jo kompetencijoje. „Jūs negalite turėti 67 skirtingų minimalių atlyginimų ar 67 skirtingų viešbučių reglamentų. Mes esame viena valstybės ekonomika ir turime turėti tam tikras kelių eismo taisykles “, – sakė DeSantis.

„Jie niekada nepripažins, kad jie buvo neteisūs“

Stovėdamas už darbo stalo Tallahassee, DeSantis vartė aplanką su pagyrimais kuriuos gavo iš visos šalies ir viso pasaulio. Ant sienų palyginti nedidelėje erdvėje kabojo Abraomo Linkolno portretas, Konstitucija ir teisių Bilis, taip pat uniforma, kurią gubernatorius kažkada dėvėjo kaip Jeilio beisbolo komandos kapitonas.

Paklaustas, kodėl pasirinko Linkolną, DeSantis sakė, kad prezidentas yra geriausias pavyzdys tokio lyderio, kuriam krizės metu teko priimti sunkius sprendimus. Paklausus, kodėl kai kurie lyderiai šiandien tęsė blokavimą, net turėdami pakankamai įrodymų apie jo neveiksmingumą, gubernatorius pasakė, kad dalyvaujantys žmonės per daug įsipareigojo naratyvui ir padarė neįmanomu kurso pasikeitimą.

„Kai viskas pasistūmėjo į priekį, jie laikėsi politikos, kuri kovoje su virusu nesuveikė , tačiau buvo labai labai destruktyvi. Deja, jie niekada nepripažins, kad klydo. “

Pasak gubernatoriaus, kalti nėra vien tik išrinkti lyderiai. Žiniasklaida ir didžiosios technologijų kompanijos suvaidino svarbų vaidmenį įtvirtinant baimes dėl viruso, tuo pačiu selektyviai cenzūruojant vieną debatų pusę dėl pasekmių švelninimo ir viruso pavojaus. DeSantis teigė, kad žiniasklaida ir technologijų gigantai turėjo naudos iš izoliacijos, nes žmonės liko namuose ir vartojo jų produkciją.

„Viskas buvo tik tam, kad generuotų kuo daugiau paspaudimų. Ir todėl jie visada stengdavosi daryti tuos dalykus, kurie sukeltų didžiausią baimę “, – sakė DeSantis.

Praėjus dviem savaitėms po interviu, „Project Veritas“ užfiksuotas slaptas vaizdo įrašas pademonstravo, kaip CNN technikos direktorius kalbėjo apie tinklo palaikymo padidėjimą pandemijos aprėpties dėka. „Tai baimė. Baimė tikrai lemia skaičius “, – sakė CNN technikos direktorius Charlie Chesteris. „Baimė yra tai, kas jus palaiko tame.“

Baimės eskalacija suveikė, sakė DeSantis, remdamasis CDC statistika, rodančią, kad 4 iš 10 suaugusiųjų amerikiečių 2020 m. birželio mėn. atidėliojo arba vengė skubaus ar įprasto gydymo. Agentūros pranešime teigiama, kad būtent dėl tokio elgesio labai išaugo tų mirčių skaičius dėl negydomų traumų it ligų, kurių buvo galima išvengti.

Greitosios medicinos pagalbos gydytojai pranešė, kad mažiau žmonių kreipėsi dėl su širdimi susijusių krūtinės skausmų, o daugiau – su vėlyvosios stadijos apendicitu, kuris dažniausiai užklumpa daug anksčiau. Dėl pandemijos taip pat labai sumažėjo vėžio patikrų ir aptikimų skaičius.

„Kai žmonės per daug prigąsdinti ir bijo eiti į greitosios pagalbos skyrių, kai juos tiesiog ištinka širdies priepuolis, tai neįvyksta vakuume“, – sakė DeSantis. „Korporatyvinė žiniasklaida atliko tame savo vaidmenį, iš tikrųjų privesdama žmones iki beprotybės.“

Pasak gubernatoriaus, pelno motyvas nebuvo vienintelis veiksnys, galintis paskatinti žiniasklaidos vienpusį situacijos nušvietimą. Pandemija Jungtines Valstijas užklupo rinkimų metais, suteikdama galimybę suversti kaltę prezidentui Donaldui Trampui.

„Jie tai vertino kaip galimybę pakenkti D.Trampui. Akivaizdu, kad jie labai nekentė D.Trampo “, – sakė DeSantis.

„Cenzorių taryba“

Balandžio 1 d. savo interviu metu DeSantis kritikavo dideles technologijų kompanijas, kurios cenzūravo miestų izoliacijos kritikus. Nepraėjus nė savaitei po interviu, pats gubernatorius tapo cenzūros auka. „YouTube“ be perspėjimo pašalino nufilmuotus vaizdo įrašus apie apskritojo stalo diskusijas tarp DeSančio ir žymių mokslininkų iš Harvardo, Oksfordo ir Stanfordo, kurie padarė išvadą, kad „Lockdown“ yra neveiksmingas ir net labai žalingas.

Amerikos ekonomikos tyrimų institutas (AIER) pirmasis pastebėjo vaizdo įrašo dingimą. Originalus klipas dabar yra kitoje platformoje ir rodomas kartu su visu nuorašu AIER svetainėje.

„Visos šios pandemijos metu „Google“ ir „YouTube“ nebuvo tiesos ir mokslinių tyrimų saugyklos, o veikė kaip naratyvo vykdytojai – didelė technologijų cenzorių taryba, tarnaujanti valdančiajam elitui“, – atsakydamas į „YouTube“ cenzūrą, vaizdo konferencijos su trimis mokslininkais iš užblokuoto vaizdo įrašo balandžio 12 d. metu, pareiškė DeSantis.

„Pašalinę vaizdo įrašą … jie iš tikrųjų tęsė tai, ką darė per pastaruosius metus: užgniauždavo diskusijas, stabdė mokslinius tyrimus, stebėjo, kad naratyvu nebūtų abejojama. Ir aš manau, jog mes jau pamatėme, kad tai turėjo katastrofiškų pasekmių mūsų visuomenei “.

Po vaizdo įrašo panaikinimo galima teigti, kad „Big Tech“ ketina ir toliau naudotis tą milžinišką galią, kurią ji nukreipė prieš D.Trampą praėjusios administracijos paskutinėmis dienomis. „Twitter“ ir „Facebook“ užblokavo prezidentą, nutraukdami tiesioginį ryšį tarp vyriausiojo vado ir dešimčių milijonų amerikiečių.

DeSantis mano, kad monopolijų valdžia dabar yra kur kas platesnė nei tai, ką JAV matė amžių sandūroje.

„Tai, ką mes matėme vykstant su didžiosiomis technologijų įmonėmis ir jų vykdoma cenzūra, jos naudojasi kur kas didesne galia, nei kada nors galėjo pasinaudoti 20-ojo amžiaus pradžios monopolijos“, – sakė gubernatorius. „Galia, kurią jos šiuo metu įgyvendina, tam tikrais aspektais yra net gilesnė nei ta valdžia, kurią paprastai vykdo vyriausybė.“

Nėra krašto ir pabaigos

DeSantis mano, kad izoliuotos valstijos galimai niekada neatsidarys pilnai, todėl, kad jų lyderiai nes ten esantys lyderiai taip daug investavo į naratyvą, o rinkėjai gyvena baimėje.

Nors visoje šalyje apribojimai palengvėjo, tik šešios valstijos, įskaitant Floridą, visiškai atsidarė, teigia „USA Today“ Aštuonios valstijos niekada nedavė įsakymo likti namuose.

„Manau, jog jei jūsų tikslas yra nulis ligos atvejų, tai galimai tam niekada nebus pabaigos, nes niekada neturėsite nulinio COVID“, – sakė DeSantis ir pridūrė, kad pragmatiškesnis tikslas būtų siekti hospitalizacijos rodiklio, rodančio kvėpavimo takų endeminį virusą.

„Bet aš nežinau, ar jie yra pasirengę priimti šią realybę. Manau, kad jie bandys neturėti visai jokių atvejų, o tai iš esmės reikštų, kad ši politika niekada nebus visiškai baigta, o tai gąsdina“.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 273

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Jolanta Blažytė. Tuštybės mugės

Jolanta Blažytė. Tuštybės mugės

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    ES Komisijos vadovė sukėlė skandalą, pareiškusi, jog kare žuvo 100 000 karių ukrainiečių (video)

ES Komisijos vadovė sukėlė skandalą, pareiškusi, jog kare žuvo 100 000 karių ukrainiečių (video)

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Titanų dvikova – Elonas Muskas prieš visus

Jolanta Blažytė. Titanų dvikova – Elonas Muskas prieš visus

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Prof. Ignas Vėgėlė svarsto apie „pandemijos suvaldymo“ vykdytojų teisinę atsakomybę

Prof. Ignas Vėgėlė svarsto apie „pandemijos suvaldymo“ vykdytojų teisinę atsakomybę

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Mintys apie Vydūną ir karą

Mintys apie Vydūną ir karą

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    ESG balai panašūs į Kinijos socialinio reitingo sistemą, kuria siekiama pertvarkyti visuomenę

ESG balai panašūs į Kinijos socialinio reitingo sistemą, kuria siekiama pertvarkyti visuomenę

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Bratislavos žudiko manifestas liudija, kad viskas yra kitaip nei pristato žiniasklaida

Bratislavos žudiko manifestas liudija, kad viskas yra kitaip nei pristato žiniasklaida

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Donorystė ar prekyba organais?

Donorystė ar prekyba organais?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Elektros aferistai vadovauja energetikai?

Algimantas Rusteika. Elektros aferistai vadovauja energetikai?

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Linas Karpavičius. Viršūnių susitikimas klimato klausimais Egipte arba atostogos už mokesčių mokėtojų pinigus

Linas Karpavičius. Viršūnių susitikimas klimato klausimais Egipte arba atostogos už mokesčių mokėtojų pinigus

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Gintaras Furmanavičius. „Turite priešų? Reiškia jūs kažkada savo gyvenime garsiai išreiškėte poziciją“

Gintaras Furmanavičius. „Turite priešų? Reiškia jūs kažkada savo gyvenime garsiai išreiškėte poziciją“

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Voratinklis

Algimantas Rusteika. Voratinklis

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Jūs nieko neturėsite…

Jolanta Blažytė. Jūs nieko neturėsite…

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Kodėl Lietuvoje nėra vieningos opozicijos?

Kodėl Lietuvoje nėra vieningos opozicijos?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą

Mynde, sistemingai neišsidavinėk infa.lt, kad esi tėvynės išdaviko paleckiuko (Savi šaudė į savus) buvusios anti...

Net labai taikliai apibūdinote....

Tai kas iš valdžios nors "kilstelės antakius"?......

negaliu atsistebėti Agnės kompetencija... mano kukliu suvokimu, ji viena atstoja visą partiją......

Putinas visu isgydes viena ryta - ir dabar tebevaiksciotumeme tik su kauke ir tik po...

Ar matėte, kokia nusaldinta PIŠ mina tame interviu, pažint negali, kas tas cukriukas! Juk Lietuvos...

Infa.lt spausdinkit laikraščius ir platinam !...

Ir baisu ir kas ruošiama ar kovidas ar dar kas nors.Nors per visas medijas rodo...

Globalistai nori turtėti eidami per galvas...

Ši vyriausybė įrodė, kad valdiškais pinigais perka sau gerus vertinimus. Kas po to gali patikėti...

Baisu, kokie apkiautę maumai sėdi seime opozicijoje.. Nejau vagių vyriausybė visus papirko?...