infa.lt

Britanijos vyriausybė planuoja įteisinti lytinio švietimo pamokas 11–mečiams

Britanijos vyriausybė planuoja įteisinti lytinio švietimo pamokas 11–mečiams

09 kovo
16:43 2015

(„BBC„, Britanija)

paveikslėlisDidžiosios Britanijos vyriausybė pareiškė, jog ji nori suteikti jaunimui „geresnį, jį supančios visuomenės supratimą“, kad būdamas „labiau informuotas, priimtų sau saugius pasirinkimus “.

Švietimo sekretorė Niki Morgan sakė, jog „jaunimas bręsdamas patiria neįsivaizduojamą spaudimą“.

Šios pamokos numatomos tiek abiejų, tiek vienos lyties mokinių vyriausybinėse ir nepriklausomose mokyklose, visoje Anglijos teritorijoje.

Sveiki santykiai – „lemiamas veiksnys“

Šiuos planus sudarė Asmeninės bei Socialinės Sveikatos ir Ekonomikos Švietimo (ASSEŠ) asociacija, kuri 2006m. buvo paskirta prižiūrėti ASSEŠ mokymą.

Šio dar ruošiamo dokumento, (kuris turėtų įsigalioti šiais metais), įžangoje sakoma, jog jaunimas privalo būti mokomas apie šio dokumento tikslus dar iki to, kai taps seksualiai aktyvus.

Įžangoje taip pat teigiama, jog mokymas apie sveikus santykius yra „lemiamas veiksnys“ išsaugant lytiškai aktyvų, jaunesnį nei 16m. jaunimą „nuo žeminimo ir išnaudojimo“.

Taip pat, dokumentas teigia, jog „oficialus pripažinimas to, kad dalis jaunesnių nei 16m. jaunuolių yra lytiškai aktyvus, negali būti prilyginamas lytinio aktyvumo skatinimui“.

Kalbėdama „Sky News“ laidoje ponia Morgan sakė, jog „buvo teisinga klausimus apie lytinio švietimo įteisinimą ištirti amžių atitinkančiu būdu“.

Ji teigia: ” Atsižvelgdami į vaikų seksualinio išnaudojimo mastą, mes matome, kad šiandien labai sudėtinga vystytis, ir aš manau, jog jaunimui, ir ypač merginoms yra sudaromas neįsivaizduojamas spaudimas – lyginant su laikmečiu, kai augau aš pati“.

„Ir aš esu įsitikinusi, jog tai teisinga, kaip jau minėjau, deramai atsižvelgiant į amžių, kuomet kalbama apie sutikimo/leidimo davimą, kada sutikimas duodamas ir kada ne bei kam turėtų būti pranešama, kai būna peržengiama riba. Tai svarbu. Aš žinau, jog mokyklos nori, kad jomis būtų pasitikima, ir nori turėti priemonių, jog galėtų tinkamai to išmokyti.”

„Veiksmų neadekvatumas“

DFE atstovas sakė „geras ASSEŠ mokymas” padėjo jaunimui geriau suprasti jį supančią visuomenę ir palaikė „renkantis saugiai bei sąmoningai„.

Jis pridūrė: „Mes primygtinai raginame mokytojus siekti aukštos kokybės žinių, reikalingų teikti tinkamą paramą ir patarimus, kad galėtų spręsti problemas, su kuriomis susiduria jaunimas šiandien.

„Taipogi, mes kelsime ASSEŠ lygmenį, kad būtų pripažintos tos mokyklos, kurios jau teikia mokiniams gerai parengtą mokymo programą ir garantuoja užtikrintumą tėvams, jog jų vaiko mokykla tikrai teikia gyvenimui būtiną programą.”

Vis dėlto, nors ASSEŠ ir palankiai priėmė p. Morgan pasisakymą pristatant asociacijos planus, ji sakė, jog buvo „giliai nusivylusi”, kai vyriausybė niekaip neatsiliepė į Išrinktojo Švietimo Komiteto rekomendaciją padaryti ASSEŠ privalomąja gyvenimo mokymo programos dalimi.

Joe Hayman, ASSEŠ asociacijos direktorius teigė: „Be šio pakeitimo svarbiausieji dalykai, tokie kaip įteisinimas, ir toliau bus išstumiami iš mokyklų tvarkaraščių bei dėstomi specialiai tam neparuoštų mokytojų“.

„Atsižvelgiant į tai, jog penki naujausi Vaikų seksualinio išnaudojimo tyrimai vieningai pabrėžė, jog mokyklose būtina mokyti mokinius, kaip apsaugoti save ir kitus, valdžios veiksmų neadekvatumas šioje srityje kelia nuostabą ir giliai nuvilia.”

parengė: Saulius Tarasevičius

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

1 Atsiliepimas

  1. Komentaras    -  2015-03-09, 20:49

    Prisiminime ne tokius jau ir senus laikus: atskiras berniukų ir mergaičių gimnazijas. Hormonų audros mažiau trukdydavo mokslams.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...