infa.lt

Ron Paul: Ukrainos reformų kracho fone europiečiams vis labiau nusibosta amerikietiška intervencinė politika

Ron Paul: Ukrainos reformų kracho fone europiečiams vis labiau nusibosta amerikietiška intervencinė politika

13 balandžio
15:53 2016

Sekmadienį, ukrainiečių premjeras Arsenijus Jaceniukas paskelbė apie savo atsistatydinimą. Tai įvyko praėjus vos keturioms dienoms po to, kai Nyderlandų piliečiai pasakė NE referendume Ukrainos asociacijos su ES klausimu, tai yra, faktiškai balsavo prieš Ukrainos stojimą į Europos Sąjungą.

Visumoje šie du įvykiai yra aiškūs signalai to, jog JAV inspiruotas ir palaikomas perversmas Ukrainoje neatvedė šios šalies į laisvę ir demokratiją. Be to, jie liudija apie didelį daugelio europiečių nepasitenkinimą Vašingtono intervencinių idėjų atžvilgiu.

Ron Paul

Sutinkamai su JAV ir ES lyderių pareiškimais, be mažiausių klausimų atkartojamiems visų oficialių MIP, ukrainiečių tauta sava valia pakilo 2014-ais metais, siekdama nusimesti korumpuotos vyriausybės, esančios Maskvos marionete, grandines, ir galų gale integruotis į vakarų pasaulio struktūras.

Jos tvirtina, kad JAV vyriausybės valdininkai, dosniai daliję „meduolius“ ir netgi tiesiogiai kvietę žmones Kijeve nuversti savo vyriausybę, neturėjo nieko bendro su įvykusiu perversmu.

Po to, kai JAV valstybės sekretorė Viktorija Nuland buvo nufilmuota kalbanti apie tai, kaip JAV vyriausybė išleido 5 milijardus dolerių „demokratijos reikmėms“ Ukrainoje paremti, suprantama, visiems tapo aišku, jog ji neturi nieko bendro su Janukovičiaus vyriausybės nuvertimu.

Po to, kai buvo padarytas audio įrašas su amerikiečių pasiuntine Kijeve, kuri ji tvirtino, jog JAV pasirinko Jaceniuką kaip premerą-ministrą, tai, žinoma, nėra įsikišimas į Ukrainos vidaus reikalus. Beje, neokonservatoriai iki šiol mano, jog visi pareiškimai apie tai, kad JAV prikišo nagus prie režimo perversmo Kijeve, yra tik konspirologinės spėlionės.

Aš neturiu nė mažiausių abejonių buvusios Ukrainos vyriausybės korumpuotumo klausimu. Tačiau, sekant Tranparency International organizacijos duomenimis, dabartinėje vyriausybėje korupcija maždaug tokia pati, kaip ir iki valstybinio perversmo, įvykdyto palaikant JAV.
Ron Paul

Tokiu būdu, šis įsikišimas nedavė jokio pagerėjimo, ir dabartinė šalies vyriausybė juda link subyrėjimo. Ar reikėtų šį dabartinį chaosą Ukrainoje įrašyti į Vašingtono sėkmių istoriją?

Tai sugrąžina mus prie olandų referendumo. Tai, kad didžioji dauguma nepalaiko ES planų Ukrainos prisijungimo atžvilgiu, demonstruoja nepasitenkinimo ir susierzinimo lygmenį tarp europiečių Europos Sąjungos viršūnėlės veiksmais, sekančiais Vašingtono intervencinės politikos vaga, prie viso to, dar ir Europos saugumo ir gerovės sąskaita.

Svarbu pažymėti, jog kitos ES šalys net neišdrįso paskelbti referendumų šiuo klausimu – jų parlamentai patyliukais suštampavo nuleistus iš viršaus susitarimus.

Iš esmės, Briuselis palaiko amerikiečių vykdomus bombardavimus Artimuosiuose Rytuose ir atitinkamai, šimtų tūkstančių pabėgėlių, kuriuos šie bombardavimai privertė užplūsti Europą invaziją. Žmonėms kalbama, jog jie turi mokėti dar daugiau mokesčių, kad būtų už ką išlaikyti Vašingtono užsienio politikos aukas.

Briuselis palaiko JAV planus režimo pakeitimo Ukrainoje atžvilgiu ir Europos piliečiams yra kalbama, jog jie turi prisiimti sau šios silpnai išsivysčiusios šalies gyvenimo standartų gerinimo iki Europos lygio, naštą. Kiek ES piliečiams kainuos Ukrainos narystė? Niekas nedrįsta apie tai net užsiminti. Tačiau, europiečiai pagrįstai nepatenkinti savais lyderiais, aklai sekančiais Vašingtonu ir užkraunančiais visą naštą ant savo tautų pečių.

Nepasitenkinimas greitai auga ir nematyti jokių požymių to, kad šis augimas galėtų baigtis. Birželio mėnesį Jungtinės Karalystės piliečiai balsuose Britanijos referendume išėjimo iš ES klausimu. Kampanija dėl išėjimo palietė visą politinį šalies spektrą, – joje dalyvauja ir konservatoriai ir populistai ir progresyvieji.

Nepriklausomai nuo referendumo rezultatų, šis balsavimas turės didelę reikšmę. Europiečiai pavargo nuo savo nerinktų lyderių Briuselyje, pažeidžiančių jų teises ir darančius žalą jų finansiniam ir asmeniniam saugumui savo veiksmais, destruktyvios ir neapgalvotos Vašingtono politikos kryptimi. Niekas šiandien nepavadins neseniai vykusių įsikišimo atvejų į suverenių valstybių vidaus reikalus sėkmingais europiečių požiūriu.

Kaip bežiūrėtume, globalaus amerikietiškosios imperijos dominavimo epocha artėja link pabaigos. Ji paprasčiausiai negali atsilaikyti, nepriklausomai nuo to, kas įvyks anksčiau – pasibaigs pinigai ar pasitrauks sąjungininkai. Kuo anksčiau amerikiečių nacija pareikalaus sustabdyti šią pražūtingą politiką, tuo bus geriau.

Autorius, Ronaldas Ernestas Polas – amerikiečių politikas, taikos ir klestėjimo Instituto vadovas, praeityje – atstovų Rūmų narys nuo JAV Respublikonų partijos.

šaltinis: ronpaulinstitute.org

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...