infa.lt

Suomiškos dėžutės kūdikiams užkariauja pasaulį

Suomiškos dėžutės kūdikiams užkariauja pasaulį

balandžio 13
01:01 2016

BBC

Dėžutė kūdikiui 01

Miegoti dėžutėje kūdikiui yra kur kas saugiau, nei lovoje su tėvais.

Suomijoje kiekviena būsima mama, nepriklausomai nuo jos pajamų ir šeimyninės padėties, iš valstybės gauna specialią dėžutę su pirmos būtinybės daiktų ir priemonių rinkiniu kūdikiui.

Į rinkinį įeina šliaužtinukai, kombinezonai, pirštinaitės, vystyklai ir daugybė kitų dalykų būtinų mažylio priežiūrai.

Tačiau išaiškėjo, jog jaunos mamos suranda kaip pritaikyti ne tik šliaužtinukus ir vystyklus, bet ir pačią dėžutę: įdėkite į ją matracą, ir jums gausis puiki vaikiška lovelė.

Dar daugiau, yra tokia nuomonė, jog labai žemas vaikų mirtingumas Suomijoje, iš dalies yra ir šios pačios dėžutės naudojimas kaip lovelės vaikui pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais.

Dėžutės istorija

Suomijos vyriausybė ėmė dalinti dėžutes kūdikiams dar nuo 1938 metų. Pradžioje jų galėjo tikėtis tik nepasiturinčios šeimos, tačiau palaipsniui, artėjant link 1949-ųjų, jos buvo platinamos jau visiems visuomenės sluoksniams.

dėžutė kūdikiui 02

Štai taip atrodė suomiškos dėžutės turinys 1949 metais

Heidi Liezivezi iš Suomijos socialinio draudimo Instituto sako, jog pradžioje pagrindiniu dėžučių tikslu buvo įtikinti moteris pasinaudoti medicinos pagalba. daiktai reikalingi naujagimiui

„Tam, kad gauti dėžutę ar motinos grantą, moterys turėjo aplankyti gydytoją arba valstybinę nėščiųjų kliniką iki ketvirto nėštumo mėnesio“, – pasakoja ji.

Tokiu būdu, dėžutė ne tik aprūpino jaunas motinas viskuo kas būtina, bet ir pratino jas naudotis ligoninių bei gydytojų paslaugomis, tada dar tik užgimstančioje socialinėje medicininėje šalies sistemoje.

1930-aisias metais Suomija buvo pakankamai neturtinga šalis, ir kūdikių mirtingumas buvo aukšto lygmens: mirdavo 65 mažyliai iš 1000, neišgyvenę iki metų. Tačiau ši liūdna statistika ėmė taisytis labai greitai.

vaikų mirtingumo grafikas

2015 metais kūdikių mirtingumas Suomijoje yra mažiausias pasaulyje: 2,3 vaiko 1000 naujagimių.

Dėžutės triumfo eisena

2013 metais, Suomijos vyriausybė padovanojo tokią dėžutę Kembridžo hercogui ir hercogienei laukusiems tada savo pirmojo vaiko.

Dėžutė kūdikiui 4

Trys suomių tėtės, įkūrę kompanija Finnish Baby Box

Neužilgo po tos įsimintinos dovanos, trys jauni tėtės iš Suomijos ėmė tiekti kūdikių dėžutes visame pasaulyje. Jų pavyzdžiu pasekė dvi mamos iš JAV. Analogiškos kompanijos dabar yra Britanijoje ir daugelyje kitų šalių.

Dėžutė dėžutei nelygi

Dažnai dėžutės turinys atspindi vietinius poreikius. Pavyzdžiui Pietų Afrikoje pati dėžutė daroma iš plastiko, ir vietinės mamos naudojasi ja kaip vonele, o ne lovyte.

Dėžutė kūdikiui 5

O Pietų Afrikoje dėžutės plastikinės, kad jomis galima būtų naudotis, kaip vonelėmis.

Tačiau svarbiausiu Pietų Afrikos dėžutės tikslu, kaip ir savo metu Suomijoje, tapo noras įtikinti moteris lankyti akušerijos klinikas ankstyvose nėštumo stadijose. nėštumas, besilaukianti moteris, būsima motina

Ir, kaip aptiko tyrėjai iš Stellenbosch Universiteto, Thula Baba Box – o būtent taip vadinasi dėžutė Pietų Afrikoje, privedė prie to, jog moterys ėmė lankytis klinikose kur kas ankstesnėse nėštumo stadijose ir gerokai dažniau.

Ko pasekoje, infekuotų ŽIV mirtingumas gimdant pastebimai sumažėjo. Be to, sumažėjo atvejų perduodant ŽIV nuo motinų naujagimiams.

Pietų Afrikoje dėžučių platinimu užsiima du jauni verslininkai. Jie nori, kad šią schemą perimtų visi šalies regionai. Šiuo metu šią pagalbą gauna tik Vakarų-Kapo provincijos motinos.

Harvardo universiteto studentė Karima nutarė šią idėją adaptuoti Pietų Azijoje.

Dėžutė kūdikiui 6

Indijos „palaimintame rinkinyje“ būtinai yra apklotas ir tinklelis nuo moskitų.

Pirmosios Indijoje „palaimintą rinkinį“ (taip čia vadinamas šis rinkinys naujagimiams) gavo moterys ligoninėje Džagadijos mieste, Gudžarato provincijoje.

Gudžarato mamos gauna, medikamentų ir švarių drabužių rinkinį, siekiant apsaugoti jas nuo infekcijos gimdymo ir pogimdyminio periodo metu, ir tinklelius nuo moskitų, kad naujagimiai būtų apsaugoti nuo maliarijos.

Dėžutė naudinga visiems

Nereikėtų manyti, jog dėžutės įgyja populiarumą tik besivysčiusiose šalyse.

Londono ligoninė Queen Charlotte’s and Chelsea Hospital pradėjo dalinti nėščioms moterims dėžutes, kurias jai tiekia amerikiečių kompanija Baby Box Co. Klinikos gydytojai mano, jog pagrindine programos dedamąja yra besilaukiančių moterų apmokymas. naujagimis, kūdikis

Dėžutė kūdikiui 7

O štai ką gauna būsimos mamos Londono ligoninėje Queen Charlotte’s and Chelsea Hospital

„Mes remiamės tuo, jog būsimi tėtės ir mamos turi pinigų kūdikio lopšiui ar krepšiui, o tai toli gražu ne visada yra taip“, – pareiškė gydytoja-ginekologė Karen, organizavusi dėžučių dalijimą. būtini daiktai kūdikiui

Taip pat ji laiko, jog dėžutė, paversta lovele, suteikia galimybę kūdikį laikyti tame pačiame kambaryje, kur miega ir jo tėvai, tačiau atskiroje miegamojoje vietoje.

Artimiausių mėnesių bėgyje, Queen Charlotte’s and Chelsea Hospital rengiasi išdalinti besilaukiančioms moterims apie 600 tokių dėžučių.

Dėžutė amerikietiškai

Jungtinėse Valstijose šiuo metu vykdomos iškart keletas pagalbos programų besilaukiančioms moterims. Pačia plačiausia kampanija bus Techaso valstijoje, vykdoma Fort Worth miesto valdžios. kudikio kraitis

Paveikslėlis: Kaip matote, vaikui iš Techaso dėžutėje visiškai jauku.

Dėžutė kūdikiui 8

Kai matote, vaikui iš Techaso dėžutėje visai jauku.

dėžutė kūdikiui 9

Dėžutė su kraičiu iš Kanados. Kartu su dėžute mamos gaus ir „globėjo“ telefono numerį.

Dėžutė kūdikiui 10

O dar Kanadoje tėvelius moko, kaip teisingai rūpintis vaiku.

dėžutė kūdikiui 11

Miegantis vaikas: Dėžutė tai gerai, bet žinoti kaip rūpintis vaiku visgi yra svarbiau.

Suomiškos dėžutės turinys

Suomiškos dėžutės turinys:

Kas dedama suomių dėžutėje

  • Matracas, neperšlampamas matraco užtiesalas, paklodė, užvalkalas antklodei, miegmaišis arba antklodė
  • Pati dėžutė, kurią galima panaudoti, kaip lopšį
  • Žieminis kombinezonas, kepuraitė, pašiltintos pirštinė ir bateliai
  • Lengvas kombinezonas su kapišonu ir megztukai
  • Kojinaitės ir kumštinės pirštinės, megzta kepuraitė ir šalikėlis
  • Sauskelnės, kombinezonai ir antblauzdžiai
  • Maudymosi rankšluostis su kapišonu, žirklės nagams, šepetys plaukams, dantų šepetėlis, termometras voniai, vaikiškas kremas, kempinė
  • Daugkartinės sauskelnės ir marliniai vystyklai
  • Knyga su paveikslėliais ir žaisliukas besikalantiems dantims
  • Įklotai liemenėlėms ir prezervatyvai

BBC

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar palaikote išlaidų gynybai didinimą iki 2.5% BVP?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Suomiškos dėžutės kūdikiams užkariauja pasaulį* - nuoroda: https://infa.lt/5790/suomiskos-dezutes-kudikiams-uzkariauja-pasauli/