infa.lt

Europos Komisija pristato pirmąją LGBTIQ asmenų lygybės ES strategiją, įtraukiant neapykantos nusikaltimus prieš LGBT

06 kovo
12:20 2021
homoparadas Vilniaus Gedimino prospekte, 2016 m.

GayPride Vilniaus Gedimino prospekte, 2016 m. | infa.lt nuotr. Rusijos vėliava tam visai netrukdė

2020-11-20 Europos Komisija pristatė pirmąją lesbiečių, gėjų, biseksualių, translyčių, interseksualių ir queer (LGBTIQ) asmenų lygybės ES strategiją, apie kurią Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen paskelbė savo 2020 m. pranešime apie Sąjungos padėtį.

Strategijoje siūloma išplėsti ES nusikaltimų sąrašą į jį įtraukiant neapykantos nusikaltimus, įskaitant homofobiją kurstančius pareiškimus ir neapykantos nusikaltimus, ir, be kita ko, pateikti pasiūlymą dėl teisės akto dėl vaiko kilmės tarpusavio pripažinimo tarpvalstybiniais atvejais. Strategija taip pat užtikrinama, kad į LGBTIQ asmenims susirūpinimą keliančius klausimus būtų tinkamai atsižvelgiama formuojant ES politiką, kad LGBTIQ asmenys būtų saugūs ir turėtų lygias galimybes klestėti ir visapusiškai dalyvauti visuomenės gyvenime.

Už lygybę atsakinga Europos Komisijos narė Helena Dalli: „Šiandien Europos Sąjunga įrodo esanti sektinu pavyzdžiu kovos už įvairovę ir įtrauktį srityje. Lygybė ir nediskriminavimas yra pagrindinės vertybės ir pagrindinės teisės Europos Sąjungoje. Tai reiškia, kad visi Europos Sąjungoje turėtų jaustis saugūs ir laisvi, nebijodami diskriminacijos ar smurto dėl seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės, lyties raiškos ar lyties požymių. Dar daug turime nuveikti siekdami visapusiškos LGBTIQ asmenų įtraukties ir pripažinimo. Tikiu, kad kartu su valstybėmis narėmis pasieksime, kad Europa taptų geresne ir saugesne vieta visiems. Šiuo atžvilgiu nacionalinės LGBTIQ asmenų lygybės strategijos neturinčios valstybės narės raginamos priimti tokią strategiją, kurioje būtų atsižvelgiama į konkrečius LGBTIQ asmenų lygybės poreikius savo šalyje.“

Strategijoje nustatyti tiksliniai veiksmai, suskirstyti pagal keturis pagrindinius ramsčius:

 • Kova su diskriminacija. Teisinė apsauga nuo diskriminacijos yra itin svarbi siekiant skatinti LGBTIQ asmenų lygybę. Europos Komisija atliks padėties įvertinimą, visų pirma užimtumo srityje. Iki 2022 m. bus paskelbta Užimtumo lygybės direktyvos taikymo ataskaita. Atsižvelgdama į šią ataskaitą, Europos Komisija pateiks pasiūlymą dėl teisės aktų, visų pirma dėl lygybės įstaigų vaidmens stiprinimo. Europos Komisija taip pat pasiūlys reglamentavimo sistemą, kuria bus konkrečiai sprendžiamas dirbtinio intelekto sistemoms būdingo šališkumo ir diskriminacijos rizikos klausimas.
 • Saugumo užtikrinimas. LGBTIQ asmenys neproporcingai kenčia nuo neapykantos nusikaltimų, neapykantą kurstančių kalbų ir smurto; didelė problema tebėra tai, kad nepranešama apie visus neapykantos nusikaltimus. Siekdama suderinti apsaugą nuo neapykantos nusikaltimų ir neapykantos kurstymo, nukreiptų prieš LGBTIQ asmenis, 2021 m. Europos Komisija pateiks iniciatyvą išplėsti vadinamųjų ES nusikalstamų veikų sąrašą, į jį įtraukiant neapykantos nusikaltimus ir neapykantos kurstymą, be kita ko, nukreiptus prieš LGBTIQ asmenis. Be to, Europos Komisija suteiks galimybių finansuoti iniciatyvas, kuriomis siekiama kovoti su prieš LGBTIQ asmenis nukreiptais neapykantos nusikaltimais, neapykantos kurstymu ir smurtu.
 • Vaivorykštės šeimų teisių apsauga. Dėl skirtingų įstatymų įvairiose valstybėse narėse vaivorykštės šeimoms kertant ES vidaus sienas šeimos ryšiai gali ne visada būti pripažįstami. Europos Komisija pateiks teisėkūros iniciatyvą dėl vaiko kilmės tarpusavio pripažinimo ir išnagrinės galimas priemones tos pačios lyties asmenų partnerystės tarpusavio pripažinimui valstybėse narėse remti.
 • LGBTIQ lygybė visame pasaulyje. Įvairiose pasaulio šalyse LGBTIQ asmenys susiduria su šiurkščiais jų teisių pažeidimais ir piktnaudžiavimu. Europos Komisija rems LGBTIQ asmenų lygybės veiksmus pagal Kaimynystės, vystomojo ir tarptautinio bendradarbiavimo priemonęPasirengimo narystei pagalbos priemonę ir Prieglobsčio ir migracijos fondą•••.

Lygybė ir nediskriminavimas yra ES pagrindinės vertybės ir pagrindinės teisės, įtvirtintos jos Sutartyse ir ES pagrindinių teisių chartijoje. Pastaraisiais dešimtmečiais teisėkūros pokyčiai, teismų praktika ir politikos iniciatyvos padėjo pagerinti daugelio žmonių gyvenimą ir kurti lygiateisiškesnes ir atviresnes visuomenes, įskaitant LGBTIQ asmenų atžvilgiu. Netgi tais atvejais, kai visuomenė palankiau vertina ir labiau palaiko lygias teises, tai ne visada reiškia, kad LGBTIQ asmenų gyvenimas akivaizdžiai gerėja. Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūros duomenimis, 2019 m. 43 proc. LGBT asmenų pareiškė, kad jaučiasi diskriminuojami, palyginti su 37 proc. 2012 m.

Už daugelį politikos sričių, susijusių su LGBTIQ lygybės didinimu, visų pirma yra atsakingos valstybės narės. Tačiau ES tenka svarbus vaidmuo tokiose srityse kaip politikos gairių teikimas, valstybių narių veiksmų koordinavimas, įgyvendinimo ir pažangos stebėsena, paramos iš ES fondų teikimas ir valstybių narių keitimosi gerąja patirtimi skatinimas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 384

Žymos

Atsiliepimų 7

 1. Romka    -  2021-03-06, 17:41

  Nea.
  Niekas čia nieko net nebando apginti ir pan.
  Belgijoje vyksta „kūdikių turgus”, pyderiai vaikus perka kaip šuniukus.
  PEDOEUROPA yra priimtina tik iškrypėliams.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Rasa    -  2021-03-06, 18:37

  Geriau tegul aiskinasi gilumines priezastis tu iskrypimu ir gydo,o lygybes tai cia niekaip negali buti taip kaip tarp gaidzio ir vistos.degraduoja europa ir tempiasi Lietuva i ta siknaskyle.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. stačiai vienas prie vieno    -  2021-03-06, 20:28

  Sovietų sąjungoje buvo Baudžiamojo kodekso straipsnis už „antitarybinę propagandą ir agitaciją”. Buvo tada ir dar vienas straipsnis – „už tarybinės tikrovės juodinimą”. Ir po tais dviem straipsniais galėjo KGB „pakišti” bet ką – kaip sakė Stalinas ar Berija, „…duokite žmogų, o straipsnį mes surasim”. Šiandieniniame liberalmarksistų de facto okupuotame Vakarų pasaulyje yra puiki analogija nuteisti žmogų – tai apkaltini jį „neapykantos kalba” ir taškas. O apkaltinti gali už bet ką – lygiai taip pat, kaip ir Sovietų laikais kad būdavo apkaltinami ir į lagerius sugrūdami kitaminčiai.

  Atrodo, reikia rimtai pradėti domėtis, kokios iš tikrųjų gyvenimo sąlygos Šiaurės Korėjoje, nes jei taip bus ir toliau, pačiu artimiausiu laiku reikės ieškotis saugesnės gyvenimo vietos. Visa ES tiesiog akyse virsta silpnapročių ir iškrypėlių valdoma viena didele griežto režimo koncentracijos stovykla, su spalvotais žviegiančiais prižiūrėtojais ir pavlikais morozovais paverstais kaimynais.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Hm    -  2021-03-07, 10:42

   Ir sovietų sąjungoje ir dabartinėje ES žmonėms aiškinama apie gėrį, demokratija ir laisvę, kai iš tikro įvedinėjama vergovinė santvarka…

   Atsakyti į šį komentarą
 4. Robertas    -  2021-03-07, 11:16

  Tokie istatymai tik sustiprina musu vienybe irsutelkia mus. Ir mums butina formuoti šeimą ginančia partiją. Tai galėtu būti Šeimos vertybių partija. Mes turime priimti įstatymus kurie numatys kad viešinti seksualine orientaciją yra NEETIŠKA, NEPADORU ir NEPRIIMTINA. Tik tokiu budu mes galime sustabdyti sekso propoganda. Priimti šeimos vertybęs ginanti cenzūros įstatymą.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Hm    -  2021-03-07, 11:54

   Partija turi ginti – žmogų, šeimą, tautą, valstybę ir tai daryti kartu, kitaip nieko neišgelbės…

   Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Ir ją jie laimės tuo? Postų? Keturis metus bus valdančiųjų gretose. Gryni šunsnukiai. Tokie jaučiu...

Visi jie ten iš vienos šaikos ir vieno šeimininko statyti, bet jūs balsuokite.......

Bet tai kokie suskiai. Tiek laiko smegenis visiems plovė, opozicija. Iš tikro opozicija buvo tik...

vokietijoje karta jau buvo "neziurint amziaus,tautybes ir lyties". Pamirso,kuo baigesi!?...

mafija nemirtinga! Atims dotacijoms is saviskiu,bet svetimiems pades - juk tai pelninga!...

visada seka po nusikaltimo ir negali tureti jokios prevencines itakos! Nuzudytajam visai nesvarbu,kiek nuteis ir...

cia rases ateivius paminejote?...