• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Audrius Bačiulis. Tapino viešųjų ryšių aferos tęsinys

Audrius Bačiulis. Tapino viešųjų ryšių aferos tęsinys

04 kovo
16:59 2021

 

A.Tapinas mitinge prie Seimo

Žurnalistas, apžvalgininkas Audrius Bačiulis pasidalino savo Facebook paskyroje skandalingo pobūdžio tekstu, liudijančiu, kad žurnalisto Andriaus Tapino iniciatyva surinkti 400 000 parašų, kuriais siekiama nurašyti visuomenininkų surinktus 330 000 parašų, skirtų Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko nušalinimui iš užimamų pareigų, pagrįsta, galimai, kriminalinėmis priemonėmis, vertintinomis, jei jau ne Baudžiamojo, tai bent jau Administracinių nusižengimų kodekso ribose.

Visas tekstas:

Tapino viešųjų ryšių aferos tęsinys

Taigi, Andrius Tapinas šiandien nutarė davesti savo „parašų po peticija atšaukti peticiją rinkimo“ aferą iki galo, nors žadėto milijono ir nesurinko (nors gal kol rašau, dasuko iki reikiamo skaičiaus). Bet rytoj penktadienis ir žmonės galvos apie savaitgalį, ne apie politiką.

Tad nešti savo klastotę Seimo pirmininkei, beždžioniaudamas autorius peticijos už prie pavaldinių Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje priekabiavusio profesionalaus gėjaus Vytauto Raskevičiaus atstatydinimą iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkų, Tapinas nutarė šiandien.

Kai prieš tris dienas rašiau apie šią Tapino aferą, mano išvada dėl planuojamo masinio parašų klastojimo įvairiais internetiniais generatoriais buvo paremta logine išvada iš turimų netiesioginių įrodymų: Tiek feisbuką komentarais užplūdusia trolių armija, aiškinančia, esą nėra jokių kliūčių Google Forms sufabrikuoti reikiamą kiekį parašų; Tiek paties Tapino isteriška parama esamai valdžiai, polinkiu trolinti bei moralinių stabdžių nebuvimu.

Parašų rinkimo aferos išklotinė

Bet po šio įrašo geri žmonės atsiuntė diskusijos Tapino vadovaujamos Laisvės TV uždaroje grupėje skrynus, vienareikšmiškai liudijančius, jog akcija Nacionalinė Peticija „Milijonas parašų: Pabudome ir Kelkimės“ buvo nuo pat pradžių suplanuota kaip klastotė.

Tai yra, Laisvės TV vadovas Andrius Tapinas, iš anksto susimokęs su mažosios bendrijos „Una technologija“ direktoriumi programuotoju Vytautu Butėnu ir debesų kompiuterijos bendrovės Virtustream vyriausiu site reliability engineer (nežinau, kaip tai lietuviškai) Audriumi Blaževičiumi atsitiktinių vardų generatoriaus ir, tikėtina, vogtų asmens duomenų bazių pagalba suklastojo per 800 tūkstančių neva asmenų parašų įrašų Google Forms, kuriuos teikia Seimo pirmininkei Čmilytei-Nielsen kaip tikrą daiktą.

Apie iš anksto suplanuotą parašų klastojimą liudija ne tik ši diskusija

Laisvės TV uždaroje grupėje, bet ir minėtojo Butėno įrašas jo FB profilyje: „Ar kas nors dar <…> tiki, kad visi tie „parašai“ – realūs? Aš tiek tokio patikimumo parašų galėčiau per keletą dienų suorganizuot. O jei būčiau spėjęs citybee duomenų bazę nusipirkt kai dar nebrangiai pardavinėjo, tai bent 100000 iš jų būtų netgi realūs asmenys.“ Kaip ir Blaževičiaus įrašas Laisvės TV diskusijoje „girdėjau, kažkas parduoda už 8 eur su asmens kodais virš 100 tūkst. tikrų duomenų“.

Viską vainikavo Tapino sprendimas: „Pirmadienį duosiu saviškiams darbo, tai gal prašysime pagalbos, nes čia puikiai viskas. Čia daugiau nei pakankamai info, kad nunešti į Seimą“.

Aš ne teisininkas, bet gal Dominykas Vanhara patars: Ar tokioje aferoje, imituojant piliečių peticiją Seimui ir galimai naudojant vogtas asmenų duomenų bazes viskas švaru jei ne BK, tai bent ATPK požiūriu?

Žemiau teisininko Dominyko Vanharos komentaras:

Dominykas Vanhara

Teisininko Dominyko Vanharos komentaras

Dvasininkas, kunigas Robertas Grigas pakomentavo visą Tapino iniciatyvą taip:

Robertas Grigas
Elementari teisinė sąmonė sako, kad net milijonas tikrų ar suklastotų parašų neturi galios „atšaukti“ kad ir vienui vieno laisva valia piliečio padėto parašo. Kitaip pakankamu kiekiu kontra-parašų gal pavyktų „atšaukti“ ir žmonių parašus ant jų tapatybės kortelių ar sutarčių dokumentų. Akcija nuo pat pradžių propagandinė. Nes jei „milijonininkai“ ir gali įrodyt klastojimo galimybę per google programas ar perkant vogtus duomenis – tai niekaip neįrodo, kad pirmosios peticijos iniciatoriai parašus irgi klastojo.

Kunigas Robertas Grigas</a

infa.lt komentaras:

Iš esmės, dabar belieka laukti į kokį dugną atsirems Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen komanda, priėmusi vienokį ar kitokį sprendimą. Ar nuleis visą šitą reikalą juokais, ar kreipsis į teisėsaugą reikalaudama ištirti visą šitą reikalą.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 2 053

Žymos

Atsiliepimų 5

 1. Myndė    -  2021-03-04, 17:13

  Anksčiau atrodė, kad bukesniais už ukrainiečių pučistus būti neįmanoma. Klydau.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. užuojauta ligoniukui tapkinui    -  2021-03-04, 21:38

  išdavikiški grašiai gimdo dvasinius išsigimėlius…sorošas ir užjūrio princai prigimdė kelias kapas tapinukų, kuriems nusispjaut į viską, kas mums šventa…išdavikų negerbia nė viena pusė…manau, jais pasinaudoję, pinigingi dedulės apraikytais galiukais su pasišlykštėjimu nukanalizuos juos pačius pirmus į unitazą…

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Lt    -  2021-03-05, 08:57

  Dvasinis ubagas

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Romka    -  2021-03-05, 09:53

  Mano draugas(normalus) sakydavo: „pinigai voliojasi ant žemės, reikia tik PASILENKTI ir pakelti juos.“ Šiais laikais norint pasilenkti reikia paminti savo principus nes kur pinigai ten už nugaros ir pyde…ai. Pabandyk pakelti pinigėlį. Dėl to aš ir neturiu pinigų.

  Atsakyti į šį komentarą
 5. anoniminis    -  2021-03-05, 14:45

  Mūsų tapkinas kaip rus navalnas!vilkas avies kailyje

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....