infa.lt

LR Seimas: neleisime sekti žmonių be teismo leidimo

LR Seimas: neleisime sekti žmonių be teismo leidimo

08 balandžio
18:12 2016

šnipinėjimasLR Seimas priėmė įstatymo pataisų projektą, kuriuo apribojo kriminalinės policijos tarnybų veiklą. Tardytojams ir tyrėjams, norintiems slapta sekti konkrečius asmenis daugiau nei tris dienas, teks gauti teismo leidimą. Apie tai šiandien, balandžio 8 pranešė baltnews.lt parlamentinis korespondentas remdamasis Seimo kanceliarijos pranešimu.

Primename, pagal galiojantį įstatymą, kriminalinės policijos darbuotojai turi teisę vykdyti slaptą sekimą (šnipinėjimą) konkrečių asmenų atžvilgiu tris dienas. Po to sekimas turi būti sankcionuotas prokuratūros – prokuroras turi teisę suteikti leidimą sekti, nuo trijų dienų iki trijų mėnesių. Pasibaigus šiam laikui leidimą būtina pratęsti apygardos teisme.

Naujasis šio įstatymo pataisų projektas numato apriboti tyrėjų-kriminalistų ir prokuratūros veiksmus. Pasibaigus trijų dienų laikotarpiui – slaptas kriminalinės policijos darbuotojų vykdomas sekimas turi būti sankcionuojamas jau ne prokurorų o apygardos teisme.

„Projekto tikslas – sukurti tikslią, aiškią ir nedviprasmiškai reglamentuotą sankcionavimo procedūrą – tarnautojų slapto sekimo teisę. Mes norime sustiprinti kontrolę, o taip pat garantuoti žmogui teisę į neliečiamybę, asmeninį gyvenimą ir saugumą“ , – tvirtina įstatymo projekto autoriai.

Lietuvos Seimo deputatai draugiškai palaikė šią iniciatyvą. Toliau projektas bus svarstomas atitinkamuose parlamento komitetuose.

Kaip jau buvo pranešta anksčiau, ryšium su vis augančia terorizmo aktų grėsme, valstybės saugumo departamentas (VSD) planuoja sustiprinti sekimą asmenų, keliančių grėsmę nacionaliniam saugumui.

LR Konstitucijos 22 straipsnis:

Žmogaus privatus gyvenimas neliečiamas.

Asmens susirašinėjimas, pokalbiai telefonu, telegrafo pranešimai ir kitoks susižinojimas neliečiami.

Informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą.

Įstatymas ir teismas saugo, kad niekas nepatirtų savavališko ar neteisėto kišimosi į jo asmeninį ir šeimyninį gyvenimą, kėsinimosi į jo garbę ir orumą

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 195

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...