• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Švelninamos karantino sąlygos; rokiruotė valdžioje: Prezidentas gali būti pastumtas iš Europos Vadovų tarybos

Švelninamos karantino sąlygos; rokiruotė valdžioje: Prezidentas gali būti pastumtas iš Europos Vadovų tarybos

11 vasario
10:31 2021

Ingrida Šimonytė

Premjerė I.Šimonytė pranešė, jog nuo pirmadienio suteikta galimybė veikti tam tikriems paslaugų sektoriams ir daliai prekybos ne maisto prekėmis.

Ir čia pat išreiškė savo prašymą tiems, kurie nuo pirmadienio ar vėliau kitą savaitę žada atnaujinti paslaugų ar pardavimų tiekimą:

„Labai prašai, prieš pradedant darbą pasidaryti testą, tam, kad būtų absoliučiai saugu ir ramu pradėti dirbti su klientais. Operacijų vadovo sprendimu yra numatyta tokia galimybė užsiregistruoti tam telefonu mobiliajame punkte.

Taip pat labai raginčiau absoliučiai laikytis tų saugumo reikalavimų, kurie bus nustatyti: kurie bus susiję su kaukių dėvėjimu, patalpų-rankų dezinfekavimu, patalpų vėdinimu, klientų srautų atskyrimu – visa tai įgyvendindami mes galėsime užtikrinti, kad paslaugos išties bus teikiamos saugiai ar prekyba išties vyks saugiai,“, – pabrėžė I.Šimonytė.

Tuo pačiu turiu prašymą ir klientams, sakė premjerė, – klientai, kurie planuotų aplankyti paslaugų teikėjus ar prekybos vietas, – vis dėl to labai prašyčiau įvertinti būtinybę pasinaudoti kažkokiomis paslaugomis jau nuo kitos savaitės ar kažkur nuvykti jau būtinai kitą savaitę, kadangi rekomendacija vengti nebūtinų kontaktų – ji išlieka, nes mes vis dar turima po keliolika kasdien mirštančių žmonių.

Turime virš tūkstančio žmonių, kurie yra ligoninėse, neskaitant tų, virš šimto, kurie yra reanimacijos palatose, – teigė premjerė.

Meno galerijos ir kitos kultūros institucijos galėtų tikėtis savo veiklos pradžios atnaujinimo tada, kai bus papildomai plečiami prekybos atlaisvinimai, kai galės dirbti ir didesnės prekybos vietos. Jei padėtis taisysis tokiu greičiu kaip iki šiol, tai manau labai ilgai nereikės laukti.

Į klausimą kodėl nebus leidžiama susitikti su kitais šeimos nariais kituose miestuose, kai tuo tarpu artimi kontaktai pvz. kirpykloje su svetimais žmonėmis bus leidžiami – politikė neatsakė.

Konferencijoje dalyvavusi Eltos žurnalistė Vilija Ruševičiūtė uždavė I.Šimonytei klausimą iš kitos srities, kuris sutrikdė I.Šimonytę:

„Labai diena, turiu klausimą šiek tiek kita tema, – jau kuris laikas daug ginčijamasi dėl to, kas turėtų atstovauti Lietuvą Europos Vadovų taryboje. Ne vienas konservatorių atstovas išsakė poziciją, kad į EVT turėtų važiuoti premjerė, kai tuo tarpu prezidentūra sako nematanti pagrindo tokioms korekcijoms. Norėjau paklausti ar jūs matytumėte poreikį su prezidentu svarstyti šį klausimą?“

EVT šiandien svarsto daug klausimų, kurie yra priskirtini vykdomajai valdžiai ir daug tų susitarimų vėliau turi būti įgyvendinami vyriausybės lygmeniu. Akivaizdu, kad vyriausybei tos diskusijos yra labai aktualios, ypatingai tos, kurios yra susijusios su vakcinavimu ir vakcinų tiekimu, pareiškė I.Šimonytė ir pridūrė, jog tikrai kažkokių didelių asmeninių ambicijų sėdėti „aplink“ Vadovų tarybos stalą aš neturiu, bet, manau, kad yra ne viena tokia tema, kai vyriausybės dalyvavimas tiesiog būtų praktiškesnis dėl svarstomų klausimų turinio.

Bet, žinoma, pabrėžė premjerė, yra ir tie klausimai, kurie pagal tradiciją ir Konstituciją yra prezidento prerogatyva, Lietuvoje tai nėra toks paprastas klausimas, yra klausimų kurie sprendžiami kartu su vyriausybe, yra klausimų kuriuos sprendžia vyriausybė, o Europos Vadovų Taryba visus klausimus sprendžia toje pačioje taryboje.

Manau, kad galima atrasti ir kitokių sprendimų, tradiciškai jų yra buvę kitokių, tai nėra kažkokia mano prerogatyva situaciją keisti, ar kažkoks reikalavimas keisti situaciją – manau visą laiką reikia dirbti taip, kaip yra geriausia Lietuvai, nuo galutinio atsakymo išsisuko I.Šimonytė.

BNS: Du klausimai, pirmas: dėl testavimo prekybininkams ir paslaugų teikėjams: – ar tas testavimas yra privalomas ar rekomenduojamas, kokia tai tvarka turėtų būti.

Antras: Ar jūs galite patikslinti kokios individualios paslaugos bus leidžiamos, o kokios draudžiamos. Pavyzdžiui, ar bus leidžiami masažai, tatuiruočių salonų veikla, ačiū.

Premjerė: „iš esmės“ testai nėra privalomi, tačiau labai rekomenduojame juos pasidaryti mobiliajame punkte, už juos bus apmokėta mokesčių mokėtojų lėšomis.

Vėliau ragintumėm darbdavius savo darbuotojus testuoti reguliariai, o tuos verslininkus kurie vykdo individualią veiklą taip pat testuotis reguliariai – tam yra numatyta speciali priemonė, kuri sumažintų tokių testavimų finansinę naštą. Tiesiog reikia telefonu užsiregistruoti į mobilųjį punktą.

Kalbant apie antrą klausimą, tai yra tos paslaugos, kurios reikalauja individualaus kontakto su klientu – tai gali būti ir grožio paslaugos ir masažo paslaugos, taip pat ir tatuiruočių paslaugos, – reikalavimas yra toks – tam galioja individualūs saugumo reikalavimai ir taip pat ploto vienam klientui reikalavimai, jeigu vienoje patalpoje vienu metu yra aptarnaujama daugiau žmonių. Jei patalpoje aptarnaujamas vienas žmogus – tuomet tie ploto reikalavimai netaikomi.

Info TV: Dabar karantino planas pritaikytas gerėjančiai situacija, o kas bus jei situacija (iki pirmadienio) ims blogėti? – Ar jūs atsisakysite to?

Vaizdo konferencijos ištrauka, kuri, deja, yra didoka, todėl ją galėsite peržiūrėti Telegram „Laisvas Žodis“ kanale.

I.Šimonytė: iki pirmadienio mes vargu ar pamatysime kažkokias tendencijas, kurios reikštų situacijos blogėjimą, bet tai nereiškia, jog to negali būti, ypatingai po karantino atlaisvinimo, nes yra Europoje valstybių, kurios priėmė atlaisvinimo sprendimus jau prieš kurį laiką, todėl šie sprendimai, kuriuos priėmėme šiandien (vakar) įsigalios, tačiau visą laiką stebėsime iš kur ateina nauji atvejai ar matome bent menkiausią riziką, ar reikalingi koreguojantys sprendimai, ir taip, nenorėčiau, kad taip būtų, tačiau įmanoma, kad vertinant situaciją, ypatingai pagal kitų šalių patirtį, gali būti, jog dalies atlaisvinimų mes negalėsime atlikti. O jei situacija klostysis blogiau, gali būti jog vėl teks imtis sąlygų griežtinimo.

Nenoriu „iš kepurės“ tuščiažodžiauti, reikia matyti koks bus praktinis poveikis.

Kalbant apie turgavietes, taip jos galės veikti, bus leidžiama prekyba ne maisto produktais lauke, o taip pat atskiruose paviljonuose, bet kol kas prekybų centrai ir didelės parduotuvių sankaupos – jose tebeveiks maisto prekių parduotuvės, optikos ir vaistinių skyriai, tačiau kitiems skyriams teks palaukti.

Planas yra judantis taikinys – jeigu situacija taisysis sparčiau, tuomet ir sprendimai galės būti koreguojami atitinkamai.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 212

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

kad pandemiju ir iprastu karu nebeuzteks,kad "sureguliuoti populiacija"!?...

patoso ir tragizmo,kad neabejotinai kandidatuos. Pamatysite!...

Ar Serbijos žmonės kaip ir Lietuvoj išsirinko seksualiai nenormalią valdžią?...

deretu energetika valdyti valstybei,o ne spekuliantams!...

ruosiasi palikti ta birza,nes ji tam ir sugalvota,kad kelti kainas....

referendumo duobkasys Tapinas to neleis!...

lygiu valdzios jau seniai turtuoliu UABai. Ir niekas ju nekeis,nes savo sponsoriu interesus jie atstovauja...

Nėra net žodžių kokius galima būtų panaudoti apibūdinti šitą valdžią. Lieka tik keiksmažodžiai. Per visą...

Infa.lt Pagarba jums kad esate ir Pirmyn ! Lietuvos žmones pavargo nuo melo ir apgaulės...

Naudingiausia tai būtų valdžia išjungti, kiek pinigų sutaupyta būtų tą siurbyklę išjungus, užgyventumėme kaip šveicarai...

Iš to vadinamo gaublio liktu tik baranka...