• Naujienos
 • Parama
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Kas būna, kai darbo imasi profanai, bandantys kuo pigiau užkimšti visuomenei burną

Kas būna, kai darbo imasi profanai, bandantys kuo pigiau užkimšti visuomenei burną

10 vasario
16:30 2021

Arvydas Daunys ir T.V.Raskevičius su suknele pasirengęs šokiui

PAPILDYTA ↓↓↓

15min portalas nenustoja stebinti savo neprofesionalumu, o juk kadaise buvo pakankamai rimtas leidinys: Čia akcentas į žodelį „buvo“. Nes dabar jo tokiu pavadinti jau nebegalima iš principo. Seniai nebeseku, kas ten ką pas juos rašo, nes žinau, jog nieko naudingo sau pasisemti nepavyks.

Ne iš kažkokio priešiškumo, o būtent todėl, kad lankymasis ten man asocijuojasi su visiškai beprasmiu laiko išmetimu į balą. Kaip naudos, taip ir informacijos požiūriu.

Vasario 6 dieną šis leidinys paskelbė tokį straipsniuką-komentarą ( ←spausti), reaguodamas į internete tūkstančius kartų pasidalintą Lietuvos piliečio Raimondo Grinevičiaus ir jo komandos parengtą PETICIJĄ su suformuluotu kreipimusi į Seimo Žmogaus teisių komitetą ir patį Seimą, bei Prezidentą, kuriame prašoma iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto nušalinti „Laisvės partijos“ narį T.V.Raskevičių tuo pretekstu, kad jis, esą atstovauja tik vieną siaurą visuomenės grupę, nekreipdamas dėmesio (kaip šio komiteto pirmininkas) į likusios visuomenės interesus.

Šią PETICIJĄ iki vakar dienos 11.00 valandos pasirašė 272 000 žmonių. Daugiau nei ketvirtis milijono. Jie visi sutiko su kreipimesi išdėstyto reikalavimo argumentacija ir jį pasirašė elektroniniu būdu, per internete pateiktą google balsavimo formą.

Su peticijos tekstu galima susipažinti čia: https://infa.lt/56105/lietuvos-pilieciai-paskelbe-reikalavima-atsaukti-raskeviciu-is-ztk-pirmininko-pareigu/

Ir štai staiga, vakar, vasario 9 dieną, praėjus 3 paroms po minėto straipsnio-komentaro 15min portale paskelbimo, Facebooke, kur vyko aktyvus infa.lt paskelbto PETICIJOS teksto ir atskirai vien nuorodos į minėtą google balsavimo formą dalinimasis, staiga pasirodė 15min inicijuotos cenzūros rezultatas su sekančio turinio tekstu, informuojančiu, jog

„ši medžiaga iš dalies klaidinga“ – patikrinta nepriklausomų faktų-tikrintojų.

Vien šioje vienoje eilutėje yra du neatitinkantys tikrovės teiginiai:

1. Kreipimosi medžiaga negali būti vertinama, kaip klaidinga ar teisinga, nes tai nėra įrodomoji moksliniais ar dar kokiais tyrimais medžiaga. Tai PETICIJOS tekstas prašant imtis konkrečių veiksmų ir jo adekvatumą turi vertinti tie, kam jis skirtas, o ne pašalinė trečioji šalis (su pasekmėmis), kadangi ji nėra šio dialogo šalis.

2. neatitikimas – kai kalbama apie „nepriklausomą faktų tikrintoją“. Tai jau tiesioginis skaitytojų klaidinimas, arba kaip mėgsta sakyti patys „faktų tikrintojai“– Fake News. Internete pilna informacijos kas apmoka jų „Nepriklausomą darbą“. Štai viena iš: https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/P-9-2020-002312_EN.html

Grįžtant prie minėto klausimo, – tai žmonių visuomenės tarpusavio santykių labai konkretus politinis aspektas (ne mokslinis), kurio vertinimas ir reagavimas į jį gali būti atliekamas tik abiejų suinteresuotų pusių dialogo forma, atsižvelgiant į politinio sprendimo pasekmes (iki šiol PETICIJĄ pasirašė daugiau kaip ketvirtis milijono žmonių), kurios nereaguojant į PETICIJĄ gali būti labai rimtos, o uždraudžiant žmonėms išsakyti savo poziciją pasirašant ar nepasirašant PETICIJOS jiems LABAI rūpimu klausimu – dar rimtesnės.

15min portalas šiuo savo sprendimu, uždraudžiančiu laisvo žodžio ir nuomonės bei pozicijos laisvės 272 000 žmonių (tik iki šiol) pasireiškimą įstatymo leidžiama ir skatinama forma – faktiškai nebūdamas niekieno Lietuvoje įgaliotas – pažeidžia šių ir kitų, kurie galbūt irgi norėtų pasirašyti, bet dabar negali rasti šios informacijos, ŽMOGAUS teises, kurias, lyg ir turėtų ginti minėtas Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.

Raskevičius LGBTTai paneigia vieną iš 15min teiginių, jog T.V.Raskevičius dirba visai Lietuvai.

Nuotrauka iš jo paties Facebook puslapio nepalieka abejonių jo tikslais:
„Turėjau svajonę priversti šią šalį dirbti LGBT žmonėms. (jau beveik dirba) Mano svajonė atvedė mane į vietas, kurių net neįsivaizdavau. Dabar aš būsiu atsakingas už tai, kad tai veiktų „visiems“. Aš išrinktas Lietuvos Seimo nariu su Laisvės partija. Pirmasis politinis LGBT žmogus, kuris tai padarė. […]“

Kas nors tiki, kad jis atsisakė savo svajonės ir dabar kalba nuoširdžiai?

Tik klausimas ar gins. Greičiau net ne klausimas, o 99,99% siekianti prielaida, jog negins, ir net džiaugsis, kad tokiu būdu, 15min portalo dalykinės ir patikimumo reputacijos sąskaita, buvo atliktas bandymas sustabdyti šios PETICIJOS internete sklaidą, nes paties parašų rinkimo už šio politiko nušalinimą iš ŽTK pirmininko pareigų – sustabdyti jau nepavyks. Tuo pasirūpins pati visuomenė, kuriai 15min bando užkimšti burną ir atimti galimybę išreikšti savo pilietinę poziciją, kas civilizuotoje valstybėje būtų tiesiog neįmanomas dalykas.

Nes apie jokių faktų tikrinimą čia kalba neina. Ir jokių įrodomų faktų savo komentare 15min portalas nepateikia. Galite tuo įsitikinti patys, įrašę į google paiešką paveikslėlyje matomą straipsnio pavadinimą (Paveikslėlis).

Ir tampa visai neaišku, kodėl 15min aktualijų žurnalistės parašytas komentaras, tik po 3 dienų buvo priskirtas paneigti infa.lt paskelbtos PETICIJOS teksto turinį, kai prieš tai, visiškai akivaizdu, jis buvo skirtas tik aprašyti esamą situaciją. Ir straipsnis-komentaras ją aprašo, nieko nepaneigdamas ir nieko neįrodydamas, pateikdamas 15min poziciją, kaip atskirą nuomonę.

Tai kodėl vis tik šis 15min komentaras tapo pagrindu blokuoti PETICIJĄ, kuria kreipiamasi į Seimą, Seimo ŽTK ir Seimo pirmininkę?

Čia aš galiu daryti prielaidą, jog to tiesiog paprašė pats ŽTK pirmininkas ponas Tomas Vytautas Raskevičius, prieš kurį nubalsavo beveik 2,5 karto daugiau žmonių, nei rinkimuose balsavo už visą „Laisvės partiją“.

Būtent todėl jis neprieštaraus, kad Lietuvos piliečių palaikoma peticija prieš jo paties asmenį, 15min dalykinės ir skaidrumo bei patikimumo reputacijos sąskaita, būtų palaidota už informacinio pasiekiamumo ribos.

Kas tiesiogiai kertasi su jo, kaip Seimo ŽTK pirmininko pareiga ginti Žmogaus teises, kuriose pirmu numeriu stovi Laisvo Žodžio, Saviraiškos, Nuomonės ir Pozicijos išreiškimo laisvė, kurią tokiu brutaliai begėdišku ir neskaidriu būdu bando pažeisti 15min portalas valdomas užsienio kapitalo savininkų.

Ir šioje vietoje ryškėja akivaizdus asmeninių ir viešųjų interesų konfliktas, kai Seimo ŽTK komisijos (kol kas dar) pirmininkas T.V.Raskevičius, vietoj to, kad gintų Visuomenės viešąjį interesą ir teisę į aukščiau išvardintas laisves, tiesiog nutyli, apsimesdamas, kad nieko nemato, nes TAI JAM NAUDINGA.

Kas vėlgi tik grąžina mus prie PETICIJOJE paskelbto tvirtinimo, jog jis negina didžiosios visuomenės dalies interesų, todėl turėtų nusišalinti ar būti nušalintas iš šios komisijos pirmininko posto, o gal ir iš pačios komisijos.

Aš nenagrinėsiu čia Seimo pirmininkės poziciją, kuria ji parodė tik savo politinį nebrandumą, pareiškusi, jog Seimas nenagrinės šio klausimo. Ji neatsižvelgė į tai, kad savo žodžiais paniekino daugiau kaip ketvirčio milijono žmonių aiškiai išreikštą poziciją tada, kai už jos pačios partiją balsavo viso tik 79,8 tūkstančio žmonių, kas yra daugiau kaip triskart mažiau.

Apskritai paėmus – abi liberalios partijos net kartu nesurenka tokio skaičiaus rinkėjų palaikymo, kurį gavo ši 15min užblokuota Facebook tinkle PETICIJA. Už „Laisvės partiją balsavo 107 tūkst. o už „Liberalų sąjūdį“, paskui kurį velkasi įtarimų politine korupcija bylos šleifas – 79,8 tūkst.

Susidaro įspūdis, jog nei šiam Seimui, nei jo atskirus ir labai išsiskiriančius iš bendro politikų fono narius palaikančiam 15min portalui – šie metai nebus lengvi.

Nes reputaciją prarasti yra lengva, o štai ją atstatyti – labai sunku, o kartais net neįmanoma. Visuomenė vis tik dar tikisi, kad Seime atsiras pakankamai drąsių politikų, pasisakysiančių UŽ visuomenės teisę turėti ir reikšti savo nuomonę bei poziciją, nepriklausomai nuo to, kaip tai gali atrodyti niekieno nerinktam ir niekieno Lietuvoje neįgaliotam Cenzūros portalui 15min.

Su pagarba mūsų skaitytojams, infa.lt portalo redaktorius, Arvydas Daunys

Papildymas:

Tai kuris čia dabar False-news?15min pasidavė ir nuėmė blokavimą Facebooke, paaiškinę tai klaida po to, kai į reikalą įsikišo Seimo narys Dainius Kepenis išdėstęs Žmogaus teisių komitete, jog toks blokavimas yra ne kas kita, kaip žmogaus teisės apsispręsti – pažeidimas. Jei nebūtų atliktas didelis darbas, kad visa tai būtų atstatyta į normalius rėmus – PETICIJA ir būtų likusi dalinai blokuota ir žmonės jos negalėtų matyti.

Reikia turėti omenyje, kad 99,9% tokios teisybės nepasiekia ir 15min neturi galimybės prisipažinti, kad jie „padarė klaidą“. Todėl absoliučios daugumos užbokuota medžiaga Facebooke – taip ir lieka užblokuota visam laikui.o Fact-checkerių klaida ir buvo tik tame, kad jie nesugebėjo atskirti straipsnio nuo PETICIJOS, o visa kita tik pasekmės. Jei nesugebama atskirti tokių paprastų dalykų – apie kokį šios kadaise buvusios žiniasklaidos priemonės profesionalumą galime kalbėti? Iš žiniasklaidos priemonės jau liko tik cenzorius. O kam įdomu skaityti cenzūruotą medžiagą?

Papildyta: vėl blokuojama :)

Infa.lt
Parama - Ačiū!  

Atsiliepimų 10

 1. Rasa    -  2021-02-10, 12:54

  Taip ir kiekvieną kreipimąsi galima pavadinti klaidingu, jei jis prieštarauja piderastinei sutvei.😏

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Eglė    -  2021-02-10, 13:55

  Palaikau jus, stiprybės infa, toks įspūdis, kad randamės blogame sapne, kuriame vyksta realybėje neįsivaizduojami dalykai. Laikykitės Arvydai. Pagarba.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Hm    -  2021-02-10, 15:35

  Gerai dar, kad ne visa žiniasklaida nupirkta… Prasideda partizaninis informacinis karas.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. trolis    -  2021-02-10, 20:56

  Bet tai suskiai penkiolikaminučiai kokių reta. Dvasios ubagai ir proto varguoliai. Tikrai darosi sudėtinga suprasti kaip tai įmanoma „demokratinėje“ Lietuvoje.

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Irena    -  2021-02-12, 07:45

  Pritariu .

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Laima    -  2021-02-12, 09:09

  Protu nesuvokiami dalykai. Dabar suprantu, dėl ko nemaža dalis žmonių užsipuola, kai jiems papasakoji tikrus faktus, jie nesugeba patikėti, kad tai įmanoma, nes per televizorių girdi kitus dalykus, dėl to apkaltina pramanų skleidimu mane, o ne TV.

  Atsakyti į šį komentarą
  • 6744    -  2021-02-12, 22:09

   O ko tu pasakoji? Kam lendi prie kitu zmoniu su savo aiskinimais? Tipo bandai kitiems ipirsti savaja „tiesa“?

   Atsakyti į šį komentarą
 7. vanda    -  2021-02-12, 20:57

  Visa protinga tauta prieš šitą tualetų tvarkytoją ,,, raskevičių

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Prasidėjo 5-11 metų vaikų skiepijimas. Ar skiepysite?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Andrius Martinkus. Režimas ir „nacionaliniai interesai“ – tarp beprotybės ir nusikaltimo

Andrius Martinkus. Režimas ir „nacionaliniai interesai“ – tarp beprotybės ir nusikaltimo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Bilas Geitsas: Vakcinos nėra tvarios, „Omicron“ gali tapti COVID-19 endeminiu susirgimu

Bilas Geitsas: Vakcinos nėra tvarios, „Omicron“ gali tapti COVID-19 endeminiu susirgimu

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Aloyzas Sakalas. Rimtai apie Galimybių pasą

Aloyzas Sakalas. Rimtai apie Galimybių pasą

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Teisininkas D. Vanhara: Lietuvos žmonės rizikuoja patirti nuostolius, kurie gali vargiai sutilpti į aštuonių nulių zoną

Teisininkas D. Vanhara: Lietuvos žmonės rizikuoja patirti nuostolius, kurie gali vargiai sutilpti į aštuonių nulių zoną

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Pratrūko medikai: ateikite mūsų ginti – šalį užvaldė fašistai – pandemija farmacijos dylerių rankose (video)

Pratrūko medikai: ateikite mūsų ginti – šalį užvaldė fašistai – pandemija farmacijos dylerių rankose (video)

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Ko valdantieji negali, Lenkija ima ir padaro, todėl lietuviai vyksta apsipirkti į ją, palikdami ten milijonus

Ko valdantieji negali, Lenkija ima ir padaro, todėl lietuviai vyksta apsipirkti į ją, palikdami ten milijonus

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Agnė Širinskienė. Apie tai, kaip ši valdžia atvėrė Lietuvai JAV rinką

Agnė Širinskienė. Apie tai, kaip ši valdžia atvėrė Lietuvai JAV rinką

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Sausio 13 minėjimas prie Seimo. Ar vyriausybė išdrįs įvesti karantiną iki tos dienos?

Sausio 13 minėjimas prie Seimo. Ar vyriausybė išdrįs įvesti karantiną iki tos dienos?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Leonas Kerosierius. Aš ateisiu sausio 11 prie Seimo į Lietuvos raidyno pakasynas

Leonas Kerosierius. Aš ateisiu sausio 11 prie Seimo į Lietuvos raidyno pakasynas

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Informacija be išvadų

Jolanta Blažytė. Informacija be išvadų

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    A;gimantas Rusteika. Nekrologas žurnalistikai

A;gimantas Rusteika. Nekrologas žurnalistikai

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Negalime ištisai gyventi ekstremalioje situacijoje, baimėje, ir skiepytis kas pusę metų

Arvydas Daunys. Negalime ištisai gyventi ekstremalioje situacijoje, baimėje, ir skiepytis kas pusę metų

atsiliepimų 9 Skaityti visą įrašą
    Tai kas pasakojama apie Covid yra beprotiška ir nelogiška… ir galbūt tai ne atsitiktinumas

Tai kas pasakojama apie Covid yra beprotiška ir nelogiška… ir galbūt tai ne atsitiktinumas

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Skiepas jums duoda tik tiek, kiek leidžia dalyvauti visuomenės gyvenime – tai ne medicininis sprendimas, o kur kas daugiau. Kas gi?

Skiepas jums duoda tik tiek, kiek leidžia dalyvauti visuomenės gyvenime – tai ne medicininis sprendimas, o kur kas daugiau. Kas gi?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą

Jis reikalingas tam kad pripratinti avis būti paklusniom ir vykdyti nurodymus...

Hm

Tai skaičius kuris rodo kiek Lietuvoje kvailų tėvų......

Hm

Gestapo pasas... Dulkys - omicron vienodai užsikrečia ir serga skiepyti, neskiepyti ir persirgę... Tai kokio...

GP

Ne(priklausomybės) vaisius....

geriausiai internetines grėsmes neutralizuoja elektros atjungimas...

Laikas Lietuvoje įsteigti Katalonijos, Donecko Liaudies Respublikos, Lugansko Liaudies Respublikos, Šiaurės Kipro, Škotijos, Teksaso, Abchazijos,...

As pritrenkta-net 40% vaiku paskuepyti ! Negi tevai jau visai nebemyli savo vaiku?...

Jie nieko nebaigailės Lina...

Rasa psmirškit laukti iš jų logikos.Čia vyksta nuodijimas...

Kaip turi gėdos meluoti,pagailėkit nors vaikų,jie verti gyventi pilnavertį gyvenimą be brukama per prievartą marmalų...

Norėti nedraudžiama vargšas žmogus...