Korona-statistika demonstruoja stebuklus: per parą santykinis naujų užsikrėtimų skaičius nukrito 40 proc.
Trumpai: lyginant su vakar diena santykinis užsikrėtimų koronavirusu procentas sumažėjo per parą 40%. Ar tai realu kai kalbama apie pandemiją – spręskite patys. Bet matematika, kurios dėmenis pateikia statistikos departamentas, juos gaunantis iš NVSC, – teigia būtent tai.
Lietuvos statistikos departamentas praneša, jog vasario 9 d. Lietuvoje per beveik 11 mėnesių viso yra patvirtinti 187 421 (iš jų 3 315 – nustatyti „iš akies”) užsikrėtimo COVID-19 atvejai
Užsikrėtusių (tarp jų ir sergančių) skaičius šiai dienai: 41 595 (Kiek sergančių, o kiek tik užsikrėtusiųjų – nedetalizuojama)
Per vakar dieną nustatyta užsikrėtusiųjų: 387 (6,0% – užsikrėtimų santykis nuo ėminių skaičiaus, užvakar buvo – 10,9%, užužvakar – ) (užvakar – 270, užužvakar – ) (46 atvejai nustatyti „iš akies”).
Koronavirusas, pasak šios statistikos, prisidėjo prie 2 972 žmonių mirties (per praėjusią parą mirė 12, bet pridėta prie vakar –5 mirusių anksčiau. Viso: 17)
Užsikrėtę koronavirusu, bet mirę dėl kitų priežasčių: 34 dieną duomenų nėra, rašoma kad duomenys ruošiami, reikia laukti siurprizo?
Pasveikusiųjų skaičius (bendras): 140 448 (praėjusią parą laikomi pasveikusiais –2110)
Izoliacijoje esančių žmonių skaičius: 63 410
Naujų atvejų per 14 dienų 100 000 gyventojų: 339
Per vakar dieną ištirta mėginių: 6 444 (užvakar – 2 460, užužvakar – ) – Didinant ar mažinant tiriamų ėminių skaičių – atitinkamai keičiasi ir nustatytų užsikrėtimų skaičius..
Iki šiol iš viso ištirta: 1 988 376 ėminių, bet ne žmonių, daugelis žmonių tiriami po keletą kartų, ypač medikai, senelių namų pacientai bei personalas ir t.t.
Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta (pirma ir antra) asmenų: 2436, užvakar – 97, užužvakar –
Per praėjusią parą vakcinuota pirmu skiepu: 219
Per praėjusią parą vakcinuota antru skiepu: 2217
Iš viso vakcinuota dviem skiepo dozėmis: 48 165
Iš viso nuo SARS-CoV-2 gavusių nors vieną skiepą asmenų: 78 896 – skiepas veiksmingas gavus 2 dozes; dviem dozėmis paskiepyti 48 165 žmonės (skiepijimas prasidėjo gruodžio 27, vyksta 44 dieną (šiandiena dar neskaičiuota) – vidutiniškai 1 094 žmonės į dieną, dauginame iš 365 (metų dienų) ir gauname, jog tokiais tempais Lietuvoje per metus pavyks paskiepyti dviem skiepais 399 550 gyventojų. Kiek metų truks, kol paskiepysime visus 2.794 mln žmonių?
Matematika paprasta, daliname 2,794 mln iš 399 550 ir gauname ~ 7+ metus, – kiekvienas iš šių gyventojų, teoriškai, pasiskiepyti galės vieną kartą per 7 metus.
Ką tai reiškia? Imunitetas nuo Covid-19 laikosi iki pusės metų, – kiekvienas pasiskiepijęs dviem skiepais Lietuvos žmogus laikomas apsaugotu pusę metų, o kitą laikotarpį, likusį pasibaigus skiepo galiojimui – 6,5 metus, iki kol gaus naują skiepą – galės užsikrėsti Covid-19 – 13 kartų. T.Y. kas kartą per pusę metų, kai baigsis antikūnų apsauga susidariusi dėl skiepo ar persirgtos ligos. Kiek kartų jis galės numirti esat tokiai skiepo apsaugai – neskaičiuosime. Viskas priklausys nuo sveikatos būklės ir žinoma, nuo natūralaus imuniteto, kurio poveikio nepripažįsta DELFI, nes esą mokslo neįrodyta, kad imunitetas apsaugo nuo koronaviruso.
Tai yra, tie 98 procentai pasveikusių nuo Covid-19 be jokių vaistų ir gydymo žmonių, DELFI faktų tikrintojams nėra joks įrodymas, kad jie pasveiko savo imuniteto, o ne šventos dvasios dėka. Nes to neįrodė mokslas. Reikėtų primint, kad yra dalykų, kurių mokslas neįrodinėja vien dėl tų dalykų akivaizdumo, patvirtinto gyvenimo praktikos. Tai kaip ir tai, kad danguje giedrą dieną šviečia Saulė. Nors mokslas to irgi neįrodė. Ir net neįrodinėjo. Pridedame jų išminties perlus → →→
Tuo tarpu šone matote Gitano Nausėdos optimistinę žinutę (galite išdidinti) Twitter tinkle, kuria jis giriasi, jog greičiausiai pavyks paskiepyti 70% gyventojų dar iki vasaros.
Pažodinis vertimas:
70% vakcinuotų suaugusiųjų iki vasaros yra ambicingas, bet pasiekiamas tikslas. Tam turime užtikrinti: padidintus gamybos pajėgumus ir vakcinų tiekimą, EUMS pasirengimą masinei vakcinacijai, Efektyvią komunikaciją.
PSO paskelbė apie naujas SARS-CoV-2 viruso nustatymo rekomendacijas – jose nebeliko „besimptomio” viruso nešiotojo. Nuo šiol viruso nešiotojas be teigiamo PGR testo turi turėti ir simptomus bei bendrus klinikinius rodiklius.
Virtualus Covid-19 paplitimo Lietuvoje žemėlapis: https://osp.maps.arcgis.com/apps/MapSeries
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis