• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Nepriklausoma ekspertizė: rusiška vakcina „Sputnik V“ – efektyvi. Ar Lietuvą ją užsisakys?

Nepriklausoma ekspertizė: rusiška vakcina „Sputnik V“ – efektyvi. Ar Lietuvą ją užsisakys?

03 vasario
10:25 2021

Valery Sharifulin/TASS

Remiantis autoritetingu medicinos žurnalu „The Lancet“ ir Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RFPI) tinklalapiu, rusiškos vakcinos „Sputnik V“ veiksmingumas siekia 91,6 proc. Duomenys laikomi preliminariais, jie buvo gauti po trečiojo klinikinių tyrimų etapo.

Vakcinos bandymuose dalyvavo 19 866 savanoriai, kurie gavo pirmąją ir antrąją vaisto ar placebo dozes.

Remiantis publikacijomis, tarp 60 metų eksperimentų dalyvių vakcinos veiksmingumas buvo 91,8 proc. Nei vienam iš savanorių nesužfiksuota sunkios COVID-19 formos. Daugiau nei 98% eksperimentų dalyvių vakcina sukūrė humoralinį imuninį atsaką, o 100% dalyvių – ląstelinį imunitetą.

Daugelis šalutinių poveikių po vakcinacijos buvo lengvi: dažniausiai tai buvo bendras negalavimas, galvos skausmas, žema temperatūra ir odos reakcijos.

Tyrimo metu įvyko keturios mirtys: mirė trys vakcinacijos grupės dalyviai ir vienas placebo grupės dalyvis. Vienas žmogus iš vakcinacijos grupės mirė nuo lūžio, dar du – nuo sunkių gretutinių ligų.

Atsižvelgdami į ligos inkubacinį laikotarpį, mokslininkai padarė išvadą, kad abu mirusieji prieš tyrimą buvo užkrėsti koronavirusu, nepaisant neigiamo tyrimo.

Anksčiau Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas paskelbė apie šalies pasirengimą kartu su Rusija gaminti vakciną, jei Europos vaistų agentūra (EMA) išduos atitinkamus leidimus.

Iki šiol 13 šalių patvirtino Rusijos vakciną: leidimas buvo gautas Irane, Pakistane, Baltarusijoje, Argentinoje, Bolivijoje, Serbijoje, Alžyre, Palestinoje, Venesueloje, Paragvajuje, Turkmėnistane, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Vengrijoje.

infa.lt komentaras:

Dabar belieka atsakyti į sekantį klausimą – ar taip trūkstant Europoje vakcinų (pasak bendros informacijos) ir stojant vakcinavimo procesams – ar Lietuvos valdžia išdrįs atsisakyti savo „didžiojo geopolitinio priešo“ pagaminto preparato dėl politinių priežasčių? – Nes kitų priežasčių jau nebeliko. Ukraina atsisakė, nors, pasak prezidento V. Zelenskio, „stovi su ištiesta ranka“, laukdama, kol europietiškosios šalys duos jai atliekamą vakciną.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 222

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...

Kai žlunga pfaizergeitas, tai ir ne to grirbsies!...

Liūdna tiesa!...

Paxlovid uždraudė todėl kad nenori jūsų gydyti.MANAU JŲ MELO LAIKAS JAU PRIEJO FINIŠA ! Netylėkite...