• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Estijoje homoseksualams leista įsivaikinti vaikus

Estijoje homoseksualams leista įsivaikinti vaikus

03 balandžio
14:30 2016
Estijos homoseksualų paradas

Homoseksualų teisės yra neatskiriama Estijos įvairovės ir laisvės dalis, švenčiama kasmetiniame Gay Pride parade | nuotrauka (EPA) independent.co.uk

Estijoje užregistruotas pirmasis vienos lyties asmenų poros vaikų įsivaikinimas – tai tapo įmanoma neseniai priimto įstatymo dėl bendro sugyvenimo dėka, kuris leidžia tokią praktiką, praneša err.ee tinklapis.

„Minimu atveju į Harju apskrities valdybą kreipėsi du vienos lyties asmenys ir pateikė pareiškimus dėl įsivaikinimo „šeimos“ viduje. Kalba eina apie šeimą, kurioje abi motinos turi vaikus, kurių gimimo liudijimuose tėvas nenurodytas. Pastojimas įvyko naudojant donoro spermą, ir šie vaikai gyvena minimoje „šeimoje“ virš keturių metų“, – pranešė Estijos seksualinių mažumų apsaugos asociacijos valdybos pirmininkas Reimo Mets.

Pasak Mets, teismas, svarstydamas šią situaciją, priėjo išvados, jog šioje konkrečioje byloje įsivaikinimas atitinka abiejų vaikų interesus. Teismo atstovų nuomone, abi motinos, savo partnerės vaikų atžvilgiu yra lyg ir „antraisiais tėvais“.

Reimo Mets paaiškino, jog iki priimant Įstatymą apie gyvenimą kartu, toks sprendimas būtų buvęs neįmanomu. „Jeigu šiandien vienas iš tėvų nueitų su šiuo teismo sprendimu į valstybinę įstaigą, tai antrasis iš tėvų turėtų pilną teisę vykdyti visus veiksmus šio vaiko vardu“, – papildė seksualinių-mažumų gynėjas. Pasak Mets, teismo sprendimas negali būti apskųstas ir įsivaikinimas išliks galioti.

Vasario mėnesį vykdytos sociologinės apklausos metu paaiškėjo, jog 60% Estijos gyventojų pasisako prieš tai, kad homoseksualų poroms būtų suteikta teisė registruoti savo santykius. Lyginant su praėjusių metų rudens duomenimis, skandalingojo įstatymo priešininkų skaičius padidėjo 6%. Pasirodė, jog per praėjusius mėnesius žymiai išaugo skaičius estų moterų, nepatenkintų seksualinių mažumų teise sudaryti santuoką.

„Šį moterų požiūrio nuokrypį sudėtinga paaiškinti. Tam, kad sužinotume jo priežastis, reikia vykdyti atskirą tyrimą“, – pastebėjo estų sociologas Peter Espak.

Taip pat egzistuoja žymus skirtumas tarp rusiškai ir estiškai kalbančių respondentų požiūrių. Jeigu tarp estiškai kalbančių prieš vienos lyties porų santuokas pasisako 57% apklaustųjų, tai tarp kalbančių rusiškai – 77%.

Pažymėtina, jog savo kaimynų tarpe nenorėtų turėti narkomanų – 84% apklaustųjų, emociškai nestabilių žmonių – 58%, čigonų – 52%, homoseksualų – 39% visų apklaustų respondentų.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 86

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...