• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Merkel padovanotas žemėlapis ir „mįslingas laiškas“ Kinijai?

Merkel padovanotas žemėlapis ir „mįslingas laiškas“ Kinijai?

08 sausio
12:28 2015


paveikslėlisVokietijos kanclerė Angel Merkel padovanojo Kinijos lyderiui Si Czinpinui, atvykusiam vizito į Berlyną, senovinį Kinijos žemėlapį. Kodėl ši dovana išjudino dar vieną „skandalą kartografiniu pagrindu“, aiškina Foreign Policy leidinyje Reičel Lu.

Žemėlapis, sudarytas 1735 metais prancūzų kartografo Žan Batisto Burginjono d‘Anvilio, atspindi, kaip tuo metu europiečiai įsivaizdavo Kiniją. Jame į Kiniją neįtrauktas Tibetas, Sinczianas, Mongolija ir Manžurija. Taivanio ir Hainanio salų sienos „parodytos kitokios spalvos“, rašo autorė.

Kinijoje senovės žemėlapiai – subtili tema, pažymi autorė. „Visi kinų vaikai mokykloje mokosi, kad Tibetas, Sinczianas, Taivanis ir Liaojujdao (ginčytinas salynas, kurį japonai vadina Senkaku – aut. past.) – „neatskiriama Kinijos dalis nuo senų laikų“. D‘Anvilio žemėlapis – bent jau grynai vizualiai – paneigia tą versiją“, – sakoma straipsnyje. Nenuostabu, kad oficialioji Kinijos žiniasklaida neįvertino A.Merkel dovanos. Laikraštis Ženminžibao apskritai žemėlapio nepaminėjo.

Paskui daugelyje žiniasklaidos leidinių kinų kalba padarytas įstabus pakeitimas: apie Merkel dovaną pranešama, bet iliustravimui pateikiamas žemėlapis, kur į Kiniją įtrauktas Tibetas Sinczianas, Mongolija ir kitos Sibiro sritys, aiškina autorė. Tai britų kartografo Džono Dauerio žemėlapis, išleistas 1844 metais Londone. „Merkel jo tikrai nedovanojo Si, bet Kinijos straipsniuose toji klaida nepažymėta ir nepaaiškinta“, – pažymi autorė.

Abu žemėlapiai – d‘Anvilio ir Dauerio – dabar aptarinėjami Kinijos socialiniuose tinkluose. D‘Anvilio žemėlapis vartotojams sukėlė šoką. Rašytojas Siao Čženis apkaltino Merkel bandymu „įteisinti Tibeto ir Sincziano judėjimą už nepriklausomybę“.

„Priešingai, Dauerio žemėlapis, atrodo, išjudino kolektyvinę plačių teritorijų ir imperinės galios nostalgiją“, – rašo autorė. Kai kurie kinų vartotojai, neabejodami, kad Merkel padovanojo būtent Dauerio žemėlapį, įtarė tame užuominą, adresuotą Kinijos prezidentui. O būtent nuorodą į įvykių Kryme panašumą su tuo, kad XX amžiuje Rusija padėjo Mongolijai atsiskirti nuo Kinijos.

Tas žemėlapis tarsi sako, kad dabar Rusijai priklausančios milžiniškos Sibiro sritys kadaise priklausė Kinijai.

slaptai.lt

plačiau: tealeafnation.com

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


  • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
  • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
  • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Merkel padovanotas žemėlapis ir „mįslingas laiškas“ Kinijai?* - nuoroda: https://infa.lt/560/merkel-padovanotas-zemelapis-ir-mislingas-laiskas-kinijai/