Donaldas Trampas patvirtino ekstremalios padėties Vašingtone deklaraciją
JAV prezidentas Donaldas Trampas pirmadienį po Vašingtono merės Muriel Bowser prašymo patvirtino Kolumbijos apygardos nepaprastosios padėties deklaraciją, praneša Epoch Times portalas
„Šiandien prezidentas Donaldas J. Trampas paskelbė Kolumbijos apygardoje esant ekstremalią situaciją ir nurodė federalinei pagalbai paremti apygardos reagavimo pastangas dėl ekstremalios situacijos, kylančios dėl 59-osios prezidento inauguracijos 2021 m. sausio 11 – 24 dinomis“, rašoma Baltųjų rūmų sausio 11 d. pareiškime.
Anksčiau Bowser rašė D.Trampui prašydamas paskelbti ekstremalią padėtį laiške, kuriame iš buvo rašoma: „Atsižvelgdamas į Kapitolijaus išpuolį ir žvalgybos duomenis, rodančius, kad Inauguracijos laikotarpiu gali būti dar daugiau smurto, mano administracija iš naujo įvertino mūsų pasirengimą inauguracijai, įskaitant prašymą pratęsti DC Nacionalinės gvardijos paramą iki 2021 m. sausio 24 d.
„Aš nusprendžiau, kad anksčiau inauguracijai paskirti planai ir ištekliai nėra pakankami saugiai ir patikimai aplinkai sukurti, kas yra rezultatu tiesioginių sukilimo veiksmų, įvykusių sausio 6 d. Remiantis naujausiais įvykiais ir žvalgybos vertinimais, turime pasirengti didelėms apmokytų ir ginkluotų ekstremistų grupių atvykimui į Vašingtoną, Kolumbijos apygardoje. “, – sakoma laiške.
Sausio 6 d. nežinomų grupių įvykdytas Kapitolijaus pastato užpuolimas nutraukė įstatymų leidėjų darbą, susirinkusių suskaičiuoti ir patvirtinti dabar išrinkto prezidento Džo Baideno (Joe Biden) rinkėjų balsus. Neaišku, kas išprovokavo pastato užpuolimą.
Be to, tą dieną Kapitolijaus teritorijoje kilusio chaoso metu žuvo mažiausiai penki žmonės – trys dėl medicininių priežasčių. Viena moteris mirė po to, kai buvo sušaudyta policininko Kapitolijaus pastate, o JAV Kapitolijaus policijos pareigūnas, mirė nuo patirtų sužalojimų, patirtų budėjimo metu reaguojant į riaušes, sausio 7 d. patvirtino Departamentas.
Pirmadienį M. Bowser paragino amerikiečius nevykti į Vašingtoną prezidento inauguracijai ir verčiau dalyvauti sausio 20 d. renginyje virtualiai.
Be to, Bowser savaitgalį nusiuntė laišką laikinai einančiam šalies saugumo sekretoriaus pareigas Čadui Volfui, prašydama jo departamento pratęsti nacionalinio saugumo priemonių palaikymo laikotarpį nuo sausio 11 dienos iki sausio 24 dienos. Ji paprašė vidaus saugumo departamento koordinuoti veiksmus su Pentagonu, Teisingumo departamentu, Kongresu ir Aukščiausiuoju Teismas nustatant šiam laikui viso federalinio turto apsaugos planą.
Taip pat Bowser paprašė laikinai einantį generalinio prokuroro pareigas Jeffrey Roseną nurodyti FTB teisėsaugos pareigūnams kasdien nuo sausio 11 d. iki sausio 25 d. teikti žvalgybos ir grėsmių instrukcijas teisėsaugos organams Vašingtone, o taip pat vidaus reikalų sekretoriui Davidui Bernhardtui, kad pastarasis šiam laikotarpiui panaikintų visus išduotus viešų susirinkimų leidimus ir atmestų visas paraiškas leidimams gauti tam pačiam laikui.
Federalinės ekstremalių situacijų valdymo agentūros administratorius Pete Gaynoras paskyrė Thomasą Fargione federaliniu koordinavimo pareigūnu federalinėms atkūrimo operacijoms nukentėjusioje teritorijoje.
Iki sausio 20 d. mieste bus leista dislokuoti iki 15 000 Nacionalinės gvardijos karių, „kad atitiktų dabartinius ir būsimus inauguracijos palaikymo reikalavimus“, pirmadienį pareiškė generolas Danielis Hokansonas. „Iki šiol mūsų karių buvo paprašyta paremti saugumo, logistikos, ryšių ir komunitacijos misijas.“
„Šiuo metu pas mus yra maždaug 6 200 Nacionalinės gvardijos karių ir aviacijos lakūnų iš 6 valstijų ir Kolumbijos apygardos, palaikančių civilines valdžios institucijas, kuria randasi NCR (Nacionalinis sostinės regionas)“, – sakė jis. Jis pridūrė gavęs slaptųjų tarnybų, Kapitolijaus ir Parko policijos prašymus, kad mieste būtų dislokuoti gvardiečiai.
Wolf’as, kurio atsistatydinimas įsigalioja iki pirmadienio pabaigos, pirmadienį paskelbtame pareiškime teigė, kad DHS pradės specialiąsias nacionalinio saugumo operacijas dėl sausio 20-osios inauguracijos, kurios įsigalios sausio 13-ąją, o ne sausio 19-ąją. Datos pakeitimas įvyko dėl „praėjusios savaitės įvykių ir besikeičiančio situacijos saugumo sferoje iki inauguracijos“, turint omenyje sausio 6 d. Kapitolijaus puolimą, kai grupės neteisėtai pateko į pastatą ir nutraukė jungtinę Kongreso sesiją, kuri buvo surengta siekiant patvirtinti rinkikų kolegijos balsus.
Bidenas pirmadienį žurnalistams sakė, kad „nebijo“ duoti priesaikos lauke. „Labai svarbu, kad iš tikrųjų būtų rimtai sutelktas dėmesys sulaikant tuos žmones, kurie užsiiminėjo kurstymu ir grasino gyvybėmis, gadino viešąjį turtą, padarė didelę žalą. Kad jie būtų patraukti atsakomybėn“, – taip pat sakė jis.
Papildomai, JAV nacionalinio parko tarnyba pirmadienį pareiškė, kad Vašingtono paminklas uždarytas ir tai bus tęsiama iki sausio 24 dienos. Ji teigė, kad uždarymas yra „atsakas į rimtas grėsmes lankytojams ir parko ištekliams“.
„Grupės, dalyvavusios 2021 m. sausio 6 d. riaušėse prie JAV Kapitolijaus, ir toliau grasina sutrukdyti 59-ąją prezidento inauguraciją 2021 m. sausio 20 d.
Tai apima inauguracinius renginių, vykstančius keliose parko teritorijos vietose, parengimą ir vykdymą“, – sakoma „Park Service“ pranešime.
infa.lt komentaras:
Visa tai, kas aprašoma aukščiau gali būti ne tiek pranašai tų įvykių, skirtų sausio 20-osios išrinktojo prezidento inauguracijai, kiek veiksmams, kurie, galimai, įvyks dar iki tol. Jau kelios dienos internete sklando gandai, kurie tvirtina, jog Donaldas Trampas nėra iš tų, kurie įsitikinę, kad jų atžvilgiu buvo įvykdyta neteisybė, nuleistų tai savieigai ir pasiduotų.