infa.lt

Amazon pašalins Parler socialinį tinklą iš savo interneto prieglobos (hostingo) paslaugos

10 sausio
15:42 2021

 

Technologijų kompanijos

„Parler“ kovoja su dar vienu bandymu uždaryti socialinės žiniasklaidos tinklą po to, kai „Amazon“ pareiškė, kad sustabdo bendrovei teikiamą interneto prieglobos (tinklapio hostingo) paslaugą, rašo Epoch Times portalas.

„Parler“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Johnas Matze’as savo pareiškime tvirtina, kad transnacionalinė technologijų įmonė uždarys „Parler“ serverius sausio 10 d., sekmadienio vidurnaktį.

Matze šį sprendimą apibūdino kaip „bandymą visiškai pašalinti žodžio laisvę iš interneto“.

Jis pridūrė, kad „Parler“ gali būti nepasiekiama iki savaitės, kol jie stengsis atstatyti tinklo paslaugą internete.

„Mes ruošėmės tokiems įvykiams, niekada nepasikliaudami„ Amazon “nuosavybės teise priklausančia infrastruktūra ir kurdami produktus be priedangos“, – sakė Matze.

„Mes stengsimės iš karto pereiti prie naujo paslaugų teikėjo, kadangi turime daug konkurentų mūsų versle, tačiau„ Amazon “,„Google“ ir „Apple“ tai darė koordinuotai ir tikslingai, žinant, kad mūsų galimybės bus ribotos ir žinant, kad tai padarys didžiausią žalą, nes prezidentui D.Trampui buvo uždrausta dalyvauti technologijų įmonių tinkluose“.

Tai įvyko po to, kai „Apple“ ir „Google“ pareiškė, kad jie sustabdo„Parler“ veiklą, pritraukusią daugybę klasikinių liberalių ir konservatyvių pažiūrų vartotojų iš jų nuosavų programų parduotuvių, dėl to, kad, pasak technologijų gigantų, bendrovė silpnai prižiūri (necenzūruoja) naudotojų patalpintą smurtinį turinį, su kuo nesutinka „Parler“.

„Apple“ iš karto neatsakė į „The Epoch Times“ klausimus apie siekį uždrausti socialinės žiniasklaidos platformą.

Matze sakė manantis, kad didžiųjų technologijų kompanijų sprendimas yra „koordinuota ataka“ „užmušti konkurenciją rinkoje“.

„Mums per greitai sekėsi. Galite tikėtis, kad karas dėl konkurencijos ir žodžio laisvės tęsis, bet neskaičiuokite mūsų “, – pridūrė jis.

Didžiųjų technologijų kompanijų veiksmai, nukreipti į Parler, iššaukti tuo, kad „Twitter“ ir kitos Silicio slėnio kompanijos stiprina prezidento Donaldo Trampo, konservatorių ir kitų nuomonių, kurios, jų manymu, gali pakenkti, kontrolę.

„Twitter“ penktadienį visam laikui pašalino D.Trampo paskyrą savo platformoje ir pateisino cenzūrą sakydamas, kad prezidentas pažeidė jos „Smurto šlovinimo politiką“. Taip pat pašalinta D.Trampo kampanijos „Twitter“ paskyra.

Tikslingą šių kompanijų cenzūrą, panašu, sukelia pilietiniai neramumai ir smurto veiksmai, įvykę trečiadienį JAV Kapitolijuje. Riaušininkų grupė, mojavusių Amerikos ir D.Trampo vėliavomis, neteisėtai šturmavo Kapitolijaus pastatą, kai įstatymų leidėjai skaičiavo rinkimų balsus bendroje Kongreso sesijoje. Chaoso pasekoje penki žmonės žuvo ir dešimtys policijos pareigūnų sužeisti.

Buzzfeed“ gautame el. laiške „Amazon“ pareiškė „Parler“ atstovui, kad paslaugos sustabdymas įvyks dėl „pakartotinių „Amazon“ paslaugų sąlygų iš bendrovės pusės pažeidimų.

„Per pastarąsias kelias savaites Parler pranešėme 98 pranešimų pavyzdžius, kurie aiškiai skatina ir kursto smurtą“, – teigiama el. laiške.

„Neseniai pastebėjome, kad jūsų svetainėje smarkiai auga šis smurtinis turinys, kuris pažeidžia mūsų sąlygas. Akivaizdu, kad „Parler“ neturi veiksmingo proceso, kaip laikytis AWS paslaugų teikimo sąlygų. Taip pat, atrodo, kad „Parler“ vis dar bando nustatyti savo poziciją dėl turinio moderavimo. Jūs pašalinate smurtinį turinį, kada susisiekia su mumis ar kitais, bet ne visada skubiai.

„AWS teikia technologijas ir paslaugas klientams visame politiniame diapazone, ir mes toliau gerbiame„ Parler “teisę patiems nuspręsti, kokį turinį jis leis savo svetainėje. Tačiau negalime teikti paslaugų klientui, kuris nesugeba veiksmingai atpažinti ir pašalinti turinio, skatinančio ar kurstančio smurtą prieš kitus “, – priduriama el. laiške.

Nesubalansuota naudotojų turinio kontrolė ir tam tikros politinės pažiūros sukėlė susirūpinimą dėl žodžio laisvės teisės ir ribojimo sistemos ir balanso nebuvimo didelėse technologijų kompanijose.

Diskusijos dėl atsakomybės apsaugos apribojimo ar panaikinimo pagal 1996 m. padorumo komunikacijose įstatymo 230 straipsnį technologijų įmonėms, užsiimančioms cenzūra ar politiškai motyvuotu elgesiu, buvo intensyviai diskutuojamos praėjusiais metais.

„Twitter“ žingsnis pašalinant D.Trampo paskyrą buvo plačiai aptariamas ir vertinamas. JAV Būsto ir miestų plėtros departamento sekretorius Benas Carsonas, valstybės sekretorius Mike Pompeo ir buvusi Jungtinių Tautų ambasadorė Nikki Haley palygino „Twitter“ žingsnį su Kiniją valdančios komunistų partijos elgesiu.

„Žmonių užčiaupimas, jau nekalbant apie JAV prezidentą, vyksta Kinijoje, o ne mūsų šalyje“, – rašė Haley.

„Norite užblokuoti @realDonaldTrump, puiku, kad esate privati įmonė, tačiau @Twitter ištrinti prezidento paskyrą, kuri nurodo šį administratorių ir jo istoriją, yra neteisinga. @Facebook & @instagram žingsnis uždrausti visus vaizdo įrašus iš Kapitolijaus riaušių yra pavojingas precedentas. Mes nesame Kinijoje “, – rašė Karsonas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 293

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

O JAV remdama Ukraina kuri vykdo teroristinius aktus Rusijoje terorizmo neremia? Jau nekalbant apie tokias...

Eilinė pinigų plovykla......

Tikrai Dievo stebuklas. Dievo-Kūrėjo valia aukštesnė už aplinkybes, niekuo nenusidėjęs neturi žūti....

Čia kažkiek panašu į Ukrainą. Iš pradžių darbo įdedi (ten - sukiršini žmones, čia -...

ponauja elgiasi taip pat ir Boria - jokia isimtis!...

Rusija remia JAV!?? Nezinojau!...

Greit ir kunigas gales anuliuot tech apziura...