infa.lt

Prancūzija tapo čempione vengiančiųjų vakcinacijos tarpe

Prancūzija tapo čempione vengiančiųjų vakcinacijos tarpe

02 sausio
17:53 2021

paveikslėlis

Tik 4 iš 10 prancūzų norėtų pasiskiepyti nuo COVID-19, praneša „Le Figaro“, remdamasi gruodžio 29 d. paskelbtos apklausos rezultatais. Šis tyrimas Prancūzijai suteikia „pasaulio čempionės“ vardą tarp šalių, kuriose vengiama skiepų, lenkiant Rusiją ir Pietų Afriką.

Pačioje vakcinacijos kampanijos Prancūzijoje pradžioje tik 40% jos gyventojų sutiktų skiepytis nuo COVID-19, rodo „Ipsos Global Advisor“ kartu su Pasaulio ekonomikos forumu atliktas tyrimas.

Kaip pažymi leidinys, šis skaičius yra žymiai mažesnis nei ankstesnių tyrimų, paskelbtų spalį (tada 54 proc. buvo linkę skiepytis) ir rugpjūčio mėn. (59 proc.), rezultatai.

Naujausi Prancūzijos visuomenės sveikatos tarnybos duomenys, paskelbti gruodžio pradžioje, taip pat parodė ketinančių skiepytis skaičiaus sumažėjimą. Jų teigimu, 53% apklaustųjų teigė norintys ar greičiau norintys pasiskiepyti.

Prancūzija nėra vienintelė šalis, pažymi leidinys, kurioje ketina skiepytis palyginti nedaug žmonių. Remiantis „Ipsos Global Advisor“ tyrimu, tik 43% rusų ir 53% Pietų afrikiečių yra pasirengę skiepytis. Po jų rikiuojasi Japonija (60 proc.), Italija ir Ispanija (62 proc.), paskui Vokietija (65 proc.).

Tuo pat metu Kinija pirmauja tarp šalių, kuriose respondentai labiausiai linkę skiepytis (80 proc.), aplenkdami Braziliją (78 proc.) ir JK (77 proc.), kuri pirmą kartą pradėjo skiepytis gruodžio 8 d. O JAV, kur taip pat prasidėjo didelio masto skiepijimo kampanija, yra vienintelė šalis, kurioje pasirengusių skiepytis skaičius auga (šiandien 69 proc., lyginant su 64 proc. spalį).

Pasak laikraščio, tarp apklausoje dalyvavusių 15 šalių gyventojų pagrindinė skiepijimosi vengimo priežastis yra šalutinio poveikio baimė (80 proc. Pietų Korėjoje, 76 proc. Japonijoje, 72 proc. Prancūzijoje). Daugelyje šalių antra pagal svarbą priežastis yra abejonės dėl paties vakcinos veiksmingumo.

Po to seka vakcinų atmetimas apskritai, – taip galvoja maždaug ketvirtadalis apklaustų gyventojų Rusijoje (26 proc.) ir Pietų Afrikoje (23 proc.), O mažiau nei 10 proc. – Pietų Korėjoje (7 proc.), Japonijoje (8 proc.) ir Kinijoje (9 proc.). Prancūzijoje 14% apklaustųjų laiko save vakcinų priešininkais apskritai.

Pasak „Le Figaro“, tyrimas buvo atliktas 15 šalių per internetinę platformą „Ipsos Global Advisor“ gruodžio 17–20 dienomis. Jame dalyvavo 13 542 suaugusieji.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 652

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bent kažkas blaiviai mąsto. debilai naudojosi kovid kad marintų žmones. Tuomet debilai naudojasi karu kad...

Davė laisvę nevispročiams reikštis tegul dabar ir kenčia. Klimakso aktyvistai yra visiški atsilupeliai. :D...

Tokio brudo visur pilna. Kai Lietuvoje susibūrė paleckiukinių šaika "Geros kaimynystės su teroristine Rusija ir...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...