infa.lt

Stasys Jakeliūnas: Užuojauta Šimonytei, vėl patekusiai į krizės, kurios tikrųjų ištakų ji ir vėl nesupranta, gniaužtus

Stasys Jakeliūnas: Užuojauta Šimonytei, vėl patekusiai į krizės, kurios tikrųjų ištakų ji ir vėl nesupranta, gniaužtus

01 sausio
14:48 2021
Stasys Jakeliūnas

Stasys Jakeliūnas, Europos Parlamento narys | Facebook nuotr.

Baigiasi įdomūs metai – pandemija, Seimo rinkimai ir nauja/sena valdžia, užbaigats parlamentinis krizės tyrimas, darbas EP, įskaitant Vilibor bylą ir vadovavimą finansinių technologijų darbo grupei.

Vasario mėnesį aplankiau savo gimtinę Kazachstane, tėvų kalinimo ir tremties vietas. Tuomet, stovint speiguotoje Spasko stepėje, kur į griovius prieš kelis dešimtmečius buvo metami dešimtys tūkstančių tremtinių ir politinių kalinių lavonų, kalbos apie kažkokį virusą atrodė kaip keistas nesusipratimas. Tačiau ir dabar, baigiantis šiems metams, lieka daugybė neatsakytų klausimų apie pandemiją ir viruso kilmę.

Beveik niekas nediskutuoja apie vadinamąsias dvejopos paskirties laboratorijas ES ir kitur, kuriose eksperimentuojama su panašiais į šį Covid-19 virusą, pandeminę potenciją turinčiais patogenais.

Sunkiai suprantamas ir statistinis chaosas, fiksuojant mirtis nuo Covid-19 ir infekcijų/ligų atvejus. Neaiškus testų, o taip pat ir ką tik pradėtų naudoti eksperimentinių vakcinų tikrasis patikimumas bei jų ilgalaikis poveikis žmonių organizmams. Paviršutiniški patikinimai ir viešai demonstruojami vakcinavimo seansai nieko neįrodo.

Manau, teks imtis naujo, dabar jau tarptautinio tyrimo, siekiant rasti atsakymus į šiuos ir kitus klausimus. Ir tai – ne sąmokslo teorijomis, o analize grįsti klausimai. Žala – milžiniška, galima atsakomybė – taip pat. Kol kas norinčių prisidėti prie tokio tyrimo nėra daug, o žiniasklaida tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje dažniausiai transliuoja vienpusiškus ir tendencingus naratyvus. Rimtos ir plačiau publikuojamos analizės beveik nėra.

Užuojauta Šimonytei, vėl patekusiai į krizės, kurios tikrųjų ištakų ji ir vėl nesupranta, gniaužtus. 2009 metais, tapusi ministre, plaukė pasroviui ir darė tai, ką liepė daryti kiti. Panašiai kol kas elgiasi ir dabar. Gal VSD vadovas D. Jauniškis pagelbės, prieš antrosios kadencijos pradžią pažadėjęs imtis medicininės žvalgybos reikalų. Įdomu, ar jau teikia ataskaitas premjerei aukščiau minėtais ir kitais klausimais?

Pvz., kodėl prezidento Trumpo administracija per vieną stambią tarptautinę organizaciją finansavo eksperimentus Wuhano instituto laboratorijose ir kodėl staiga nutraukė šį finansavimą. Jei VSD ir premjerei reikia pagalbos, gali kreiptis, pasidalinsiu analizės rezultatais ir viešais informacijos šaltiniais.

LVŽS Seime po rinkimų turi daugiau mandatų, nei prognozavau. Po tokio ketverius metus trukusio konsoliduoto puolimo ir propagandos tai – puikus rezultatas. Na, o valstybės viešiesiems finansams dabar vadovauja trijulė, įskaitant ir apgailėtiną lietuviškojo „meetoo” judėjimo užuomazgas užgniaužusį niekšelį M.Majauską. Įdomu, ką jis ir kitos dvi trijulės, atstovavusios pensijų fondų interesams Seime ir Konstituciniame Teisme, narės I.Šimonytė ir G.Skaistė darys su antrąja pensijų pakopa?

Jei elgtųsi nuosekliai, turėtų apkrauti “Sodrą” ir senjorus metine 400 mln. dydžio įmokų į fondus našta. Kažin kiek tai kainuotų kiekvienam senjorui? Ar tik ne 40 eurų per mėn.? Pirmyn, finansų genijai! Jūsų rankose dabar visi svertai. Pensijų fondai ir propagandos industrija tikrai padėkos. Jei to nedarysite, kodėl tuomet, nukopijavę fondų advokatų parengtą tekstą, nusiuntėte jį Teismui ir sukėlėte jame milžinišką skandalą? Jūsų vadukas bandė tai paslėpti, absurdiškus kaltinimus (kad grasinau teisėjams) pateikdamas man. Vis dar laukiu paviešintų duomenų ir šaltinių , pagrindžiančių šiuos teiginius, p. Gabrieliau.

Dar viena su šia partija susijusi ypata, nuolat kritikuojanti šeimos rangą politikoje ir kurį laiką užsiėmusi medicininiu ekshibicionizmu, padėjo savo sūneliui, buvusiam socialdemokratui, implantuotis pas tą patį konservatorių vadą, valstybinės svarbos anūką. O vėliau sūnelį sėkmingai stumtelėjo ir į Seimą. Motiniški instinktai – šventas reikalas. Ir, pasirodo, jokia čia ne šeimos ranga, nes ją globoja šventasis Vytautas ir bičiulė Ingrida.

Mano nemažai nuostabai birželio mėn. Seime buvo patvirtintos parlamentinio krizės tyrimo išvados. Nepadėjo kritiškas Lietuvos banko vadovo laiškas visiems Seimo nariams ir vieši jo komentarai apie mano motyvus ir rinkiminę kampaniją. Opozicija ta proga nusprendė patylėti ir ignoruoti procesą, nors Seimo tribūnoje stovėjo ir į klausimus atsakinėjo jų priešas, “ištremtas” į Briuselį. Tiesa, Bankų asociacijos prezidento M.Zalatoriaus sulaikymas būtent tomis dienomis buvo kažkas tokio.

Neįtikėtinas sutapimas, gal padėjęs ir tuometinei opozicijai pritilti, nes ji ir vėl, kaip ir po kaupiamosios pensijų sistemos pertvarkos Seime, kreipėsi į Konstitucinį Teismą, šį kartą dėl padidinto bankų apmokestinimo. Dėl ko atrodo ir buvo sulaikytas Zalatorius bei dar vienas verslo asociacijos atstovas. Dabar vietoje Zalatoriaus bankų asociacijos prezidente darbuojasi tokia E.Čipkutė. Buvusi Finansų ministerijos klerkė, vadovausi valstybės kapitalo UAB “Būsto paskolų draudimas” stebėtojų tarybai.

Beviltiškai ir visiškai aplaidžiai valdyta UAB, kuri pradžioje padėjo pūsti NT burbulą, o vėliau, prasidėjus krizei, per ją bankai, kurie patys ir sukėlė krizę, siurbė pinigus iš biudžeto/mokesčių mokėtojų. Bankai dabar Čipkutei atrado progą atsidėkoti. Puikus karjeros posūkis!

Man su įsidarbinimu pas Nausėdą ir Vasiliauską sekėsi sunkiau. Ne ta kompetencija, kaip abu aiškino.

Suprantama, mano kompetencija jų bankams netiko, tad dabar tenka nuolat ją įrodinėti Briuselyje ir kitur, ir dar anglų kalba. Pradžioje buvo nelengva, bet kuo toliau, tuo geriau. Tikrai yra su kuo diskutuoti apie finansus ir bankų vaidmenį ekonomikoje ir politikoje.

Matysime, ar naujoji/senoji Lietuvos valdžia, buvusi opozicija, aršiai puolusi krizės tyrimą, imsis ką nors įgyvendinti iš to, kas surašyta Seimo patvirtintoje išvadoje. O galbūt prezidentas kartais tesės pažadą įsteigti valstybės kapitalo komercinį banką? Iš ilgametės asmeninės gerovės kūrimo patirties, matyt, žino, kad jo buvusi darbovietė ir kiti skandinaviški bankai vargu ar bus lojalūs Lietuvai ir jos piliečiams. Įdomu, ką jis teiks vadovauti Lietuvos bankui? Sklando kalbos, kad ir jame reikia tvirtos moteriškos rankos. Netrukus sužinosime, nebent V.Vasiliauskas tiks ir trečiajai kadencijai.

Savo ruožtu aš su komanda tęsiu pradėtus darbus tarptautinėje erdvėje viešindamas krizės tyrimo išvadas ir spręsdamas Vilibor bylą. Jau kreipiausi į vieną iš ES finansų priežiūros institucijų dėl tyrimo inicijavimo, susijusio su manipuliavimu Vilibor palūkanų normomis. Ši, pateikusi neįtikinamus argumentus, atsisakė tai daryti, todėl imamės atitinkamų teisinių priemonių, apie kurias pranešiu vėliau.

Tad Vilibor byla bus tęsiama, ponai bankininkai ir jų sąjungininkai. Jei kas nors manė, kad ši tema buvo tik mano rinkiminis triukas, nepagrįstai sukeliant nukentėjusiųjų nuo bankų veiksmų lūkesčius, klydo. Padarysiu viską, kas nuo manęs priklauso, kad ši byla būtų išspręsta žmonių naudai. Tai – mano svarbiausias šios kadencijos Europos Parlamente prioritetas.

Šiemet išleidau dar dvi knygos. Pirmą kartą – ir anglų kalba. Buvo įdomu ir naudinga, tobulinant kalbos įgūdžius ir įrodinėjant kompetenciją. Viena jų – apie krizės tyrimą Seime. Pavadinimą pasiskolinau iš prezidento Nausėdos liudijimo krizės tyrimo komisijai – “Laukiniai arkliai iš Švedijos”. Tikiuosi, jis neprieštarauja. Knygą nesunkiai galima rasti svetainėje jakeliunas.lt.  Netrukus ji turėtų pasirodyti ir bibliotekose. Jei kitais metais įvyks knygų mugė, susitiksime ir ten. Knygynuose jos nebus, nes tai – nekomercinis leidinys.

Kitais metais toliau vadovausiu ECON komiteto finansinių technologijų darbo grupei. Pastarasis posėdis, vykęs gruodžio 1 d., susilaukė daugiausiai tarptautinės žiniasklaidos dėmesio. Kai kas stebėjosi, kaip į grupės posėdį daryti pranešimą sugebėjau prisikviesti prof. N.Roubini. Tikriausiai padėjo tai, kad beveik prieš dešimtmetį inicijavau lietuviškąjį jo knygos “Krizių ekonomika” leidimą, taip pat ne vienerius metus buvau jo įmonės klientas.

Tai – drąsus ekonomistas, mano vertinimu – vienas geriausių pasaulyje. Kitais metais toliau dirbsime, kad galima finansinių technologijų nauda visuomenei būtų suderinta su tinkama jų priežiūra ir vartotojų bei jų duomenų apsauga. Šia tema vyks rimtos diskusijos, svarstant Europos Komisijos pateiktus teisinius paketus. Laukia įdomūs ir naujų iššūkių bei kūrybos kupini metai. To paties linkiu ir jums!

šaltinis: Facebook

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 2 107

Žymos

Atsiliepimų 5

 1. Anglas    -  2021-01-01, 16:25

  Pagarba. Tik nesustokite ir gali buti tapsite lyderiu naujos politines ir visuomenines politikos veidu.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Viktor.    -  2021-01-01, 21:33

  Labai geras tavo, Stasi, straipsnis. Tęsk savo užsibrėžta tikslą ir baik pradėta savo darbą. Nes tavo pasakytos mintis yra labai aiškios, suprantamos ir geros .Kita kadensija gali pretenduoti būti mūsų šalies prezidentų ir šauklių. Tik tokie piliečiai gali priimti gerus ir suprantamus mums spendimus.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. pilietė    -  2021-01-02, 15:17

  Ačiū.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Edvaradas    -  2021-01-03, 12:10

  Ačiū kad nesustojate ir dirbate toliau.

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Elena    -  2021-01-04, 23:08

  Kiek supratau – visi blogi arba blogai dirba, ar visai nieko nedirba…Tik aš vienas „inicijavau tyrimą”,”išleidau dvi knygas”,tęsiu tarptautinius darbus”, vadovausiu darbo grupei”… Ir t.t… žodžiu – sėkmės dideliuose darbuose.Verskite kalnus toliau.Tik kur ta nauda bus?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...