infa.lt

Nuo 2021 m. darbdaviams 50 proc. didėja prastovų išmokos, pratęstas nedarbo išmokų mokėjimas, didėja išmokos vaikams

Nuo 2021 m. darbdaviams 50 proc. didėja prastovų išmokos, pratęstas nedarbo išmokų mokėjimas, didėja išmokos vaikams

23 gruodžio
15:22 2020

Seimas priėmė Užimtumo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-122(2), pagal kurias nuo kitų metų pusantro karto didės subsidijos prastovų metu, o darbdaviams neliks pareigos prie darbuotojo atlyginimo prisidėti savo lėšomis. Tokiu būdu siekiama smarkiau padėti verslui ir gyventojams, susidūrusiems su neigiamu COVID-19 plitimo poveikiu dėl Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino.

Naujomis nuostatomis sutarta darbdaviams nuo kitų metų kompensuoti visą (100 proc.) prastovų metu darbuotojui priskaičiuotą ir išmokamą darbo užmokestį bei padidinti subsidijos darbo užmokesčiui maksimalų dydį iki 1,5 minimaliosios mėnesinės algos dydžio (MMA), t. y. iki 963 eurų.

Didinant paramą nuspręsta griežtinti atsakomybę dėl nustatytų pažeidimų: pagal priimtas pataisas pažeidimo nustatymo atveju darbdavys ne tik turės grąžinti lėšas už konkretų asmenį, tačiau ir 12 mėnesių negalės gauti Užimtumo įstatyme nustatytos paramos.

Šiuo metu Užimtumo įstatyme nustatyta, kad nustačius didesnę subsidijos darbo užmokesčiui mokėjimo ribą (1,5 MMA) darbdavys privalo prisidėti 30 proc., o kai subsidijos darbo užmokesčiui mokėjimo riba nustatoma vienos MMA dydžio, darbdavys privalo prisidėti 10 proc.

Įstatymo pakeitimais taip pat nuspręsta toliau mokėti darbo paieškos išmoką, tačiau keisis jos gavimo sąlygos. Ši išmoka bus skiriama tik tiems darbuotojams, kurie darbo neteko ne anksčiau kaip 3 mėn. iki ekstremalios situacijos ar karantino paskelbimo. Be to, darbo paieškos išmokos negalės gauti asmenys, kurie turi teisę gauti nedarbo socialinio draudimo išmokas ar kai jos mokėjimo laikotarpis asmens kreipimosi į Užimtumo tarnybą metu yra pasibaigęs.

Nutraukus karantiną ar ekstremalią situaciją, po 1 mėnesio nutrūks ir šios išmokos mokėjimas. Kitais metais darbo paieškos išmoka sieks 212 eurų per mėnesį.

Kaip skelbia Finansų ministerija, šalies biudžete numatyta apie 573 mln. eurų, skirtų ligos (nedarbingumo) išmokoms, subsidijoms prastovų metu, išmokoms tiek dirbantiems savarankiškai, tiek ir dar ieškantiems darbo. 2021 m. subsidijoms numatyta 180 mln. eurų.

Už šiuos teisės akto pakeitimus balsavo 122 Seimo nariai, susilaikė 3 parlamentarai.

Taip pat Seimas 126 balsavime dalyvavusiems parlamentarams vieningai balsavus UŽ, pritarė Išmokų vaikams įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-5300(3), nuo 2021 m. sausio 1 d. užtikrindamas 70 eurų dydžio universalios išmokos vaikui (vaiko pinigų), skiriamos kiekvienam vaikui, mokėjimą, atsižvelgiant į bazinės socialinės išmokos (toliau – BSI) dydį, nuo 2021 m. didėsiantį iki 40 eurų.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 276

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...