infa.lt

ES ir Turkija griežtina pozicijas naujausio migracinio plano atžvilgiu

ES ir Turkija griežtina pozicijas naujausio migracinio plano atžvilgiu

18 kovo
20:01 2016

Davutoglu

„Ketvirtadienį vakare ES ir Turkija sugriežtino savo pozicijas stambiausio migracinio ES plano atžvilgiu, palikusios daugybę ginčytinų klausimų apie triukšmingą pasiūlymą sistemingai grąžinti atgal imigrantus, atvykusius į Graikijos salas, – praneša The Financial Times. – Po penkerių valandų aukščiausio lygio pasitarimų Briuselyje, ES lyderiai suderino derybinę poziciją, dar labiau besiskiriančią nuo Turkijos reikalavimų, prieš numatomus penktadienį ginčus dėl pagrindinių juridinių, praktinių ir politinių elementų minimo sąlygų paketo atžvilgiu“.

„Jiems priskiriamas Turkijos atsisakymas pilnai taikyti tarptautinius darbo su pabėgėliais standartus, Kipro pareikšto veto, dėl derybų tarp Turkijos ir ES atnaujinimo, Turkijos stojimo į ES klausimu, o taip pat Graikijos reikalavimas paskirti papildomą personalą (keletą tūkstančių žmonių) plano įgyvendinimui, – rašoma straipsnyje.

Taip pat išlieka vidiniai ES prieštaravimai dėl pažado priimti Sirijos migrantus tiesiogiai iš Turkijos, kaip kompensaciją už pabėgėlius sugrąžintus jai iš Graikijos salų.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pasakė, jog finalinis derybų raundas „tikrai nebus lengvas“. Prancūzijos prezidentas Fransua Hollandas pridėjo: „Aš negarantuoju laimingos baigties“.

Derybos su Turkija prasidėjo kovo 18-osios rytą. Turkijos premjeras Ahmetas Davutoglu susitiko Europos Tarybos prezidentu Donaldu Tusku, Переговоры с Турцией начались 18 марта утром. Турецкий премьер Ахмет Давутоглу встречается с президентом Совета Европы Дональдом Туском, Olandijos premjeru Marku Rutte ir Euro-Komisijos pirmininku Žanu-Klodu Junkeriu.

„Atvykęs į aukščiausio lygio susitikimą Davutoglu pareiškė, kad jo šalis nebando pasinaudoti krize, kad pasiektų nuolaidų iš ES“, – sakoma straipsnyje.

„Mums… pabėgėlių problema – tai ne pretekstas derėtis, o mūsų vertybių klausimas, visų humanitarinių vertybių, o taip pat ir europietiškų, – pasakė Davutoglu. – Turkija priėmė 2,7 mln pabėgėlių be juntamos paramos iš šalies“. Premjeras išreiškė viltį, kad susitikimas padės pasiekti pasaulio bendrijos siekiamų tikslų – „padėti visiems pabėgėliams“ ir „išsiaiškinti Turkijos bei ES santykius“.

Diplomatų nuomone, vienu iš kertinių nesutarimo akmenų taps juridinis plano statusas: Ispanija, Portugalija ir Prancūzija reikalauja, jog Turkija įvykdytų savo prieglobsčio suteikimo sistemos reformą, padarydama ją tinkama teikti migrantams iš visų šalių apsaugai tarptautiniu lygiu, sakoma straipsnyje.

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 59

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...