infa.lt

Paskelbta „šokiruojanti prognozė“ 2021 metams: 2020-ieji šiame fone kaip gėris

Paskelbta „šokiruojanti prognozė“ 2021 metams: 2020-ieji šiame fone kaip gėris

11 gruodžio
09:29 2020

 

Danijos „Saxo“ bankas parengė „šokiruojančią prognozę“ 2021 metams. Tai jau tapo tradicija: banko ekspertai daro kelių abstrakčių įvykių prielaidą, kurie gali įvykti dėl mažai tikėtinų ir nepakankamai įvertintų įvykių (vadinamųjų „juodųjų gulbių“) ir daryti didelę įtaką finansų rinkoms.

Kitų metų prognozei parinktos dominuojančios pasaulinės tendencijos. Jos, kaip taisyklė, susijusios su technologinėmis naujovėmis, pagrindinių pasaulio Centrinių bankų politika ir tikėtinomis koronaviruso pandemijos pasekmėmis.

1. „Amazon“ „įsigis“ Kiprą

Valdininkų pasipriešinimo pasekoje, „Amazon“ perkelia savo Europos būstinę į Kiprą, tiesiogiai „perkdamas politinę valdžią visuose lygmenyse“ šalyje. Kipro valdžios institucijos su tuo sutinka tikėdamosi sumažinti „Amazon“ mokesčių sąskaita valstybės skolos santykį su BVP. Kipras keičia savo mokesčių kodeksą pagal Airijos modelį ir daro pajamų ir kitų mokesčių tarifus maksimaliai patrauklesnius.

JAV ir eilė kitų šalių 2021 m. pradės didelį puolimą prieš galingas monopolijas, reikalaudamos didesnių mokesčių įmokų.

2. Vokietija padės Prancūzijai

Nepaisant valdžios institucijų veiksmų skatinant ekonomiką ir išplečiant valstybės garantijų programą, Prancūziją ištiks bankrotų banga. Parduodamos didžiausių šalies bankų akcijos. Paryžius kreipsis į Berlyną, prašydamas pastarojo paveikti Europos centrinį banką, kad jis masiškai atspausdintų eurus ir išpirktų Prancūzijos bankų skolas, taip išvengiant sisteminio finansų žlugimo.

Prognozuojama, kad Prancūzijos valstybės skola 2021 m. viršys 120% BVP.

3. Fake News pabaiga

Dezinformacijos plitimas ir pasitikėjimo žiniasklaida mažėjimas pasiekia kritinį lygį. Pagrindiniai leidiniai ir socialinė žiniasklaida pradeda naudoti „blockchain“ technologiją, tikrina naujienų turinį ir naujienų šaltinį.

„Twitter“ ir „Facebook“ aktyviai investuoja į šios technologijos plėtrą. Todėl iš šių socialinių platformų išnyks vadinamosios alternatyvių naujienų svetainės, dezinformacija apie pandemiją ir melagingos naujienos apie sukčiavimų rinkimuose įrodymus. (1984)

4. Didžioji Kinijos skaitmeninė siena

Kinija paleidžia „Digital Electronic Payments“ (DCEP) – skaitmeninę Kinijos valiutos versiją blokčeino (blockchain) pagrindu.

Todėl užsienio piliečiams suteikiama maksimali galimybė patekti į Kinijos kapitalo rinkas. To pasekoje, kartu su juanio stabilizavimusi smarkiai sumažėja kapitalo nutekėjimas iš Kinijos.

5. Nieko asmeniško, tik verslas ir sintezė

Komercinė branduolių sintezė bus pradėta naudoti kitais metais. Dirbtinio intelekto technologijos dėka sėkmingai vystomas SPARC reaktoriaus projektas. Dirbtinis intelektas padeda išspręsti vandens ir maisto trūkumo problemą: visų pirma – jūros vandens gėlinimo ir vertikalaus žemės ūkio (apibendrintas automatizuoto agropramoninio komplekso, esančio specialiai tam skirtame pastate, pavadinimas).

Staigiai krenta transporto paslaugų kaina, robotizavimas ir automatizavimas vis labiau įtraukiami į gamybos ir paslaugų sektorių. Dabartinė jaunoji karta bus paskutinė, kuriai reikės pačiai pasirūpinti savimi. Branduolių sintezės energija leis daugeliui šalių pasiekti realų maisto ir energetinį saugumą. Laip pasekmė: dar niekada civilizacijos istorijoje pasaulis nežinojo apie tokį staigų gyvenimo lygio ir kokybės kilimą. (1984)

6. Į kaimą, iš dismiesčio, pas tetą, į Anykščius…

Aktyvus besąlygiškų bazinių pajamų naudojimas pakeis urbanizaciją, žmonės trauksis iš megapolių. Dėl perteklinių darbo vietų pašalinimo ir aktyvesnio perėjimo prie nuotolinio darbo principų miesto biurų darbo krūvis smarkiai sumažės. Todėl komercinio nekilnojamojo turto kainos smarkiai kris.

Žmonės gyvens ten, kur užaugo. Profesionalai ir žemos kvalifikacijos darbuotojai megapoliuose atleidžiami masiškai, darbo rinkoje beveik nėra pasiūlymų. Todėl atsinaujina susidomėjimas amatais ir menu.

7. Pokoronavirusinės eros visuomenė

COVID-19 pandemija smarkiai pagreitino socialinių pokyčių procesą. Kai vis daugiau žmonių netenka darbo, sukuriamas Civilinių technologijų fondas, kiekvienas asmuo gauna dalį savo kapitalo. Tie, kurie prarado darbą dėl technologinės plėtros, gauna papildomą Fondo paramą: tai sumažina ekonominės ir socialinės įtampos lygį visuomenėje, atpalaiduoja verslumo energiją individualiu ir socialiniu lygmenimis.

8. Vakcina nužudys verslą

Dėl koronaviruso pandemijos vyriausybės ir patikimų įmonių obligacijų pajamingumo lygis nukrenta iki istorinių žemumų, investuotojai investuoja į rizikingus aktyvus.

Įmonių įsipareigojimų nevykdymo skaičius išauga iki daugiamečio maksimumo. Pirmosios žlugs labiausiai įsiskolinusios įmonės, vykdančios mažmeninę prekybą gyvai.

9. Ne vien tik auksas

JAV doleris praranda vertę: tai, kaip ir neigiamas realus pajamingumas 2021 m., sustiprina sidabro, kaip materialiojo turto, pozicijas.

Tam ypač įtakos turi sparčiai auganti šio metalo paklausa pramoninėje. 2021 m. rinka pradeda jausti tikrą sidabro trūkumą. Dėl šios priežasties (sidabras aktyviai naudojamas saulės kolektorių gamyboje) Joe Bideno „žaliosios“ energijos vystymo kurso efektyvumas krenta. Kyla grėsmė Europos Green Deal susitarimui, Kinijos programoms pasiekti anglies dvideginio neutraliumą iki 2060 m.

10. Sėkmingas skrydis

Ekspertai daro išvadą, kad pasienio ir besiformuojančios ekonomikos šalys buvo rimtai nuvertintos. Technologijų įvedimas leidžia čia padidinti darbo našumą, lyginant su tuo pačiu procesu išsivysčiusiose šalyse.

Palydovinis „Wi-Fi“ „nužudys“ ryšių paslaugų tarifus, o apsikeitimo duomenimis greitis smarkiai išaugs.

Revoliucinė dronų plėtra žymiai sumažins pragyvenimo išlaidas gyvenvietėse, esančiose toli nuo didžiųjų miestų. Nepilotuojama technologija žymiai padidins žemės ūkio produktyvumą visame pasaulyje.

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 2 019

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...