infa.lt

Paryžiaus turčiai sukilo: taip – mes už pabėgėlių priėmimą, bet ne mūsų kaimynystėje

Paryžiaus turčiai sukilo: taip – mes už pabėgėlių priėmimą, bet ne mūsų kaimynystėje

18 kovo
08:02 2016

Paryžius

Nicola Mattei

Paryžius, 2016 m. kovo mėn. 16 d. Paryžiaus XVI rajonas (arrondissement), prestižinė Prancūzijos turtuolių gyvenvietė „atrado“ pabėgėlius ir pastebėjo, kad jų nenori. Esame Seino upės dešiniajame krante, vienoje iš pačių turtingiausių Paryžiaus vietovių, kur po Trokadero šešėliu gyvena aukštoji miesto buržuazija. Ir būtent ten socialistų merė Anne Hidalgo nutarė įkurti pabėgėlių stovyklėlę.

Geriau ji būtų to nedariusi. Tai viso labo saujelė pastatų, beveik dizainerio lygio, kuriuos keli architektai dabar projektuoja. Numatyta apgyvendinti nedidelį skaičių pabėgėlių, šiuo metu besibastančių po miestą. Bet atsakymas aiškus: ne. Šio rajono gyventojai net nenori apie šiuos pabėgėlius girdėti. Dar ir todėl, o ypatingai todėl, kad viena iš šių „instaliacijų“ būtų prisiglaudusi visai prie „Bois de Boulogne“ miškelio. Tai vienas iš didžiausių miesto parkų, aplink kurį gyvena milijardieriai ir įtakingi pramonininkai.

Bois de Boulogne parkas

Bois de Boulogne parkas

Vieni sugalvojo ekologinius motyvus (sutryps gėlių lysves ?); kitiems gaila, kad parkas bus netinkamai naudojamas; dar kiti net kalba, kad šalia esančių parduotuvių kainos bus per aukštos save vadinantiems prieglobsčio prašytojams. Kiekvienas pasiteisinimas tinka, kad tik jų neatsirastų Paryžiaus aukštuomenės tarpe.

Per kelias dienas jau pavyko surinkti 40 tūkstančių parašų, reikalaujančių sustabdyti šį projektą, nors merė vis tiek bando jį „prastumti“. O kaip bus dėl integracijos kultūros, dėl darbo jėgos trūkumo tose srityse, kur prancūzai tikrai nenori dirbti, dėl kovos prieš rasizmą, dėl Nacionalinio Fronto baimės (už kurį šio rajono gyventojai retai kada nors balsuoja)? Viskas labai paprasta; kol neatsiranda baimė, kad Kelno įvykiai gali pasikartoti visai šalia namų.

Pagal „Il Primato Nazionale“ medžiagą parengė:  Algis Avižienis

kulgrinda.lt


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Paryžiaus turčiai sukilo: taip - mes už pabėgėlių priėmimą, bet ne mūsų kaimynystėje* - nuoroda: https://infa.lt/5445/paryziaus-turciai-sukilo-taip-mes-uz-pabegeliu-priemima-bet-ne-musu-kaimynysteje/