infa.lt

Premjeras A. Butkevičius: „NE nesaugiai Astravo AE elektros energijai“

Premjeras A. Butkevičius: „NE nesaugiai Astravo AE elektros energijai“

16 kovo
10:06 2016

Astravo AE

Premjeras Algirdas Butkevičius didvyriškai atmeta visus Lietuvos kaimynų vykdomus energetinius projektus, kaip darančius žalą mūsų valstybei. Paskutinis jo pareiškimas buvo padarytas statomos Astravo (Baltarusija) atominės elektrinės atžvilgiu, kuriame pabrėžiama, jog Lietuva, esą, nepirks nesaugios baltarusiškos elektros energijos.

Ir pakomentavo kodėl:

„Taip, mes šitą poziciją esame aiškiai išdėstę, kad mes nesaugios elektros energijos tikrai nesiruošiame pirkti ir manau, kad Europos Sąjungos valstybių pozicija bus lygiai ta pati. Galiu pasakyti, kad visose išvadose, kur mūsų pastangų dėka pavyko jas suformuoti, nurodoma, kad svarbu užtikrinti branduolinį saugumą ir už ES ribų“ – skelbia BNS.

Džiugu skaityti tokius premjero, kovotojo už šalies saugumą, pareiškimus, ypač prisiminus, jog iki šiol yra neįteisinti Lietuvoje vykusio referendumo dėl naujosios Visagino AE (VAE) rezultatai, kai šalyje buvo stumiamas projektas siekiant statyti naują AE su pasenusiu ir fiziškai, ir morališkai reaktoriumi, jau net nekalbant apie jo galingumą, aiškiai viršijantį Lietuvos poreikius, ir kainą, aiškiai viršijančią Lietuvos finansines galimybes.

Įvykusio VAE referendumo rezultatai nedviprasmiškai nurodė valdžiai išbraukti svajones, apie visokius AE monstrus Lietuvos teritorijoje, iš savo planų. Piliečiai vieningai pasakė NE. Tačiau iki šiol šio referendumo rezultatai nėra patvirtinti įstatymo lygmeniu, lyg jo ir būti nėra buvę. Kas palieka nerimą keliantį įspūdį, jog šis klausimas dar galutinai neuždarytas, ir prie jo bus sugrįžta vėliau, tam palankesniu metu.

Smagu prisiminti, kaip pritariant MIP chorui valdžia džiūgavo Klaipėdos uoste prisišvartavus kitam energetinės nepriklausomybės garantui – „Independence“, o premjeras Algirdas Butkevičius iškilmingai žadėjo naują būstų apšildymo kainų smukimą gyventojams (kuo šis pažadas virto – visi puikiai žinome) – tai net miela darosi, nes dar užvakar staiga praslydo žinia, jog „valstybės (Lietuvos) valdomas energetikos bendrovių holdingas „Lietuvos energija“ žada dalyvauti šią savaitę rengiamame dujų pardavimo Baltijos šalims aukcione, rengiamame „Gazpromo“ (BNS).

Jei skaitytojai neprisimena, kokiam tikslui drakoniškomis sąlygomis buvo įsigytas-išsinuomotas „Independence“ suskystintų dujų terminalas, – tai primename, – siekiant energetinės nepriklausomybės nuo Rusijos dujų monopolisto – „Gazprom“.

Ir patvirtindama, jog tie tikslai lyg ir pasiekti, praėjusių metų pabaigoje energetikos ministerija iškilmingai pareiškė, kad Vilniaus gyventojams butų apšildymo kaina kris. Deja, realybė pasirodė visiškai kitokia dėl visiems žinomų priežasčių – energetinė Nepriklausomybė (Independence) iš principo negali būti pigi. Todėl šildymo kaina augo, o premjeras pažadus žarstė toliau.

Ir štai dabar, kai „Nepriklausomybė“ saugiai stovi Klaipėdoje, kasdien prarydama 150 000 €u į dieną arba 4 495 000 €u į mėnesį (517 000 LT) vien tik už laivo nuomą, nežinia kiek už laivo įgulos darbą, nes įgula nėra lietuviška, ir nežinia kiek už laivo priežiūrą, – štai tada pradedamos derybos su Rusijos monopolistu „Gazprom“ dėl dujų, kurių patys neturime kur dėti.

Ką tai sako pačiam monopolistui? – Ogi tai, kad mes savų dujų nebeįkandame, ir kad kova su monopolistu pasibaigė visiška ano pergale.

Primename, kad energetinė „Nepriklausomybė“ stovinti Klaipėdoje po 10 metų galės tapti Lietuvos nuosavybe, tačiau „kažkodėl“ nutylima už kokią kainą.

Matyt todėl, kad ta kaina per daug nepatraukli net kalbant apie energetinę nepriklausomybę, mat per ją galima įlįsti į tiesioginį skolų verpetą, kuris sukurs (ar jau sukūrė) – finansinę priklausomybę nuo užsienio kreditorių. Nuo kurios išsivaduoti Lietuva neturi jokių galimybių, bent jau dabartinės ekonominės koncepcijos fone.

Tad kokia galėtų būti daroma išvada klausant ir skaitant premjero A. Butkevičiaus garsiai skelbiamus pareiškimus, kuriais jis kovoja prieš Lietuvos kaimynų energetinius projektus, įvardindamas juos priešiškais Lietuvai?

Ogi visiškai priešinga, nei garsiai tikina premjeras. Juk kokiu būdu galima priversti valstybę pirkti „Gazprom“ dujas ar būsimos Astravo AE elektrą?

Pradžioj sugrūdant valstybę į visišką „reklamuojamos“ energetikos srities duobę. Per visokius „Independence“. Kai ji jau nebeturi jokio pasirinkimo, nes ekonomiškai yra nepajėgi ir renkasi pigiausią variantą. Kas jau ir įvyko dujų sektoriuje.

„Gazprom’o“ pavyzdys tą iliustruoja labai puikiai – pradžioje buvo garsiai deklaruojama atskirtis nuo Rusijos monopolisto ir reklamuojama panacėja nuo jo primetamų dujų kainų, – „Independence“, o valstybei įsigijus„energetinę Nepriklausomybę“ ir apšildymo kainoms šokus aukštyn, staiga visiems labai patrauklios pasirodė ir „GAZPROM“ monopolisto kainos, prieš kurias anksčiau buvo šokama piestu.

Ir labai panašu, kad su „nepriklausoma elektros energetika“ vyks panašūs dalykai, bandant atsijungti nuo BRELL „žiedo“ (BRELL – Baltijos valstybių, Rusijos ir Baltarusijos vieninga energetikos sistema), siekiant sinchronizuoti Lietuvos energetikos sistemą su Vakarų.

Kadangi Lietuvos gyventojų perkamoji galia viena mažiausių ES, – tai labiausiai tikėtina, jog tokio energetikos projekto įgyvendinimas bus dar vienas „Independence“ projektas, elektros energijos tiekimo iš Vakarų srityje. Dar viena vinis į patys žinote ką.

Po kuriuo patyliukais bus pradėta pirkti pigi Astravo AE elektros energija, siekiant bent truputį sumažinti energijos kainas Lietuvoje, praskiedžiant „nepriklausomą“ Vakarų elektros energiją, nesaugia (tačiau pigia) baltarusių elektra.

Ar taip premjere?

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Premjeras A. Butkevičius: „NE nesaugiai Astravo AE elektros energijai“* - nuoroda: https://infa.lt/5421/premjeras-a-butkevicius-ne-nesaugiai-astravo-ae-energijai/