• Naujienos
  • Parama
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Migrantų pokeris arba bumerangas apsuko ratą

Migrantų pokeris arba bumerangas apsuko ratą

14 kovo
18:58 2016
nuotrauka Freedom House

nuotrauka Freedom House

Gan ilgai gavusi išmokas iš Euro-sąjungos, Lietuva staiga sužinojo, jog turės pati pradėti mokėti į tokius projektus, kurių perspektyvos šiandien negali prognozuoti niekas. Tiksliau būtų – staiga sužinojo jos gyventojai, nes iki tol Lietuvos valdžia tik gyrėsi kiek gauna išmokų iš ES, kukliai nutylėdama kiek sumoka pati valstybė.

Kalbame apie 5 milijonus €urų, kuriuos Lietuva, kaip savo dalį turės pervesti €uro-komisijai, administruojančiai milijardinę paramą Turkijai, rašoma kauno.diena.lt tinklapyje.

Tie 5 milijonai bus dalis 3 mlrd €urų ES paramos vargstančiai Turkijai, t. y., kaip teigiama straipsnyje – jos pabėgėliams. Valstybių narių įnašai sudarys 2 mlrd. €urų ir kiekvienos įnašas bus skaičiuojamas nuo jos ekonomikos dydžio.

Reikia pastebėti, kad nors ES įsipareigojo skirti 3 mlrd €u., tačiau valstybių narių įnašai sudarys 2 mlrd. Kas duos dar 1 mlrd? Apie tai straipsnyje nutylima.

Bet pats įdomiausias dalykas šiame pokeryje yra tai, jog už tuos 3 mlrd. €urų Turkija įsipareigoja „priimti atgal visus nelegalius migrantus, išsilaipinusius Graikijoje. O taip pat Ankara siūlo, kad mainais į migrantus, išsiunčiamus iš Graikijos, ES priimtų ir perskirstytų savo šalyse tiek pat žmonių iš sirų pabėgėlių stovyklų Turkijoje“.

Galutinį sprendimą tikimasi priimti Europos Vadovų Taryboje kovo 17 – 18 dienomis.

Kitaip tariant Turkija faktiškai nepriima jokių papildomų migrantų, o tik apkeičia esamus pas save migrantus sirus, į tuos nelegalus migrantus, kurie dabar randasi Graikijoje.

Migrantų pokeris, kurio pasekoje ES gauna papildomus migrantus ir dar užmoka už juos Turkijai 2+1 milijardą. Turkija gi, lygioje vietoje perstumdžiusi migrantų kortų kaladę (sukeitus dėmenis vietomis – suma nesikeičia) – gauna dovanai 3 mlrd. €u.

Lietuva gi, už savo 5,2 mln €u gauna savo dalį migrantų perskirstytų €uro-komisijos. Kaip beje ir visos kitos ES šalys narės.

Kokia būsimosios Europos Vadovų Tarybos prasmė?

Kur kabliukas?

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 251

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Mila    -  2016-03-15, 14:17

    Nuotraukoje labai aišku : aš atėjau,įlindau, duok man būstą, maistą, noriu gyvent gerai.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Kiek tikite valdžia?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...