infa.lt

Neužmušamas bet ir neužkrečiantis koronavirusas pasveikusio paciento organizme gali gyventi iki trijų mėnesių

13 lapkričio
07:10 2020
Koronavirusinė kruša

Meksikos Nuevo Leono valstijos išsigandę žmonės socialiniuose tinkluose pasidalino dygliuoto ledo krušos – koronaviruso nuotraukomis.

Tarptautinių organizacijų (Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC), JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO)) mokslininkai apibendrino mokslinių tyrimų duomenis ir pažymi, kad nuo koronaviruso (COVID-19) pasveikusio žmogaus nosiaryklės tepinėliuose virusas gali būti aptinkamas net tris mėnesius nuo simptomų atsiradimo pradžios, tačiau jis jau nebesugeba daugintis, o jo koncentracija yra tokia maža, kad užkrėsti aplinkinių žmogus nebegali.

Be to, mokslininkai yra apskaičiavę ir terminus, kiek laiko lengvos, vidutinio sunkumo arba sunkios formos koronavirusu sergantys žmonės gali užkrėsti kitus. Į tai ir buvo atsižvelgta priimant pakeitimus dėl pacientų izoliacijos ir papildomo PGR tyrimo.

Tyrimų duomenys rodo, kad sergantys lengvos arba vidutinio sunkumo formos COVID-19 liga yra užkrečiami ne ilgiau nei 10 dienų nuo ligos simptomų atsiradimo pradžios. Žmonės, kuriems pasireiškia sunki ligos forma arba kurie turi silpną imunitetą, gali užkrėsti kitus ne ilgiau nei 20 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios.

Tyrimais nebuvo nustatyta atvejų, kad kliniškai pasveikę pacientai, kurių nosiaryklės tepinėliuose dar aptinkamas virusas, užkrėstų kitus asmenis.

Atsižvelgdama į šių tyrimų duomenis, ECDC, CDC bei PSO rekomendacijas Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino COVID-19 liga sergančių pacientų izoliacijos nutraukimo tvarką. Pasveikimui nustatyti nebereikia papildomo nosiaryklės ir ryklės tepinėlio ištyrimo PGR metodu.

Pagal atnaujintą tvarką lengva COVID-19 ligos forma sergantiems pacientams izoliacija gali būti nutraukta po 10 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios, jei pacientas nebekarščiuoja ne mažiau kaip 3 dienas, nevartodamas kūno temperatūrą mažinančių vaistų, ir susilpnėjo kiti koronaviruso simptomai.

Sunkia COVID-19 ligos forma sergantiems pacientams izoliaciją galima nutraukti po 20 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios, jei pacientui šio viruso simptomai susilpnėjo ir jis nebekarščiuoja ne mažiau kaip 3 dienas, nevartodamas kūno temperatūrą mažinančių vaistų.

Pacientams, kuriems nustatytas besimptomis užsikrėtimas koronavirusu, izoliacija gali būti nutraukiama po 10 dienų nuo nosiaryklės ir ryklės tepinėlio, kurį ištyrus PGR metodu buvo aptiktas koronavirusas, paėmimo dienos.

infa.lt komentaras:

Virusas, pagal bet kurį apibūdinimą yra pusiau-gyvybės forma, kuri pati niekada daugintis ir negalėjo. Tam jam, esą visada buvo reikalinga ląstelė. Todėl tokie SAM teiginiai, spausdinant tokią medžiagą, kurioje teigiama, jog virusas nepavojingas, nes nesugeba daugintis kelia nusistebėjimą ir tam tikrus klausimus dėl rašančiųjų kompetencijos. Pasikartosime: Pagal mokslinius apibrėžimus virusai apskritai niekada nesugebėjo patys daugintis už ląstelės ribų – juos faktiškai daugindavo ląstelė suteikdama reikalingas medžiagas. Tai kokiu būdu nesidauginantys (nesantys ląstelėje) virusai gali išgyventi organizme iki 3 mėnesių?

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 77

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Vakarų debilai valdžioje pasapnavo, kad gali nugalėti Rusiją, atsibudę pamąstė savo debiliškomis smegenimis, kad gerai...

Kas sugeba - daro. Kas nesugeba - vadovauja. Kas nesugeba vadovauti - moko....

Kryti i bedugne - sustabdyti neimanoma!...

salys mandagiai ju taip ir nepasiunte?...

ir reikejo daryti,kada valdei!...

LB

dėl tavęs šiek tiek pamažinsim....