Baltarusija kaip branduolinė valstybė prasilaikė vos tris dienas
Baltarusijos Astravo atominė elektrinė sustabdė elektros gamybą praėjus trims dienoms po jos paleidimo, praneša vietinis leidinys „tut.by“. Baltarusijos ekstremalių situacijų ministerijos „Gosatomnadzor“ konsultantas Olegas Sobolevas teigia, kad jėgainės darbo sustabdymą sąlygojo poreikis pakeisti įrangą. Jis pridūrė, kad tai nesukelia „radiacijos ir/ar branduolinio pavojaus“.
„BelAES mus informavo, kad po bandymų paaiškėjo, jog būtina pakeisti tam tikrą įrangą, kuri neturi įtakos radiacijai ir branduolinei saugai“, – interviu Rusijos naujienų agentūrai TASS paaiškino Sobolevas.
„Šiame programos darbo etape numatomi turbinos generatoriaus galios sumažinimo iki nulio režimai, siekiant pravesti bandymus ir būtinus darbus, įskaitant įrangos sureguliavimą ir paleidimą, kas šiuo metu ir vyksta. Visos energijos bloko technologinės sistemos ir toliau veikia įprastu režimu.“ , – sakė Baltarusijos AE atstovai.
Tuo tarpu išvakarėse pasirodė informacija, kad pirmajame atominės elektrinės bloke sugedo įtampos transformatoriai, dėl kurių turbina buvo sustabdyta.
Priminsime, kad atidarydamas BelAES Aleksandras Lukašenka sakė, kad ją paleidusi Baltarusija taps branduoline valstybe. „Viskas taip kasdieniška, tarsi būtų pastatytas metro. Tai istorinis momentas – šalis tampa branduoline valstybe“, – atidarymo ceremonijos metu kalbėjo Lukašenka.
Verta paminėti, kad reaktorius turėjo būti paleistas 2021 m. vasarą, tačiau dėl šalį apėmusių protestų valdžia nusprendė atidaryti atominę elektrinę anksčiau laiko, kad „suteiktų žmonėms pozityvo“.