infa.lt

V. Bakas reikalauja nušalinti LAT teisėją Antaną Simniškį nuo „MG Baltic” bylos nagrinėjimo

V. Bakas reikalauja nušalinti LAT teisėją Antaną Simniškį nuo „MG Baltic” bylos nagrinėjimo

07 rugsėjo
10:24 2020

Vytautas Bakras

Seimo narys Vytautas Bakas, atsižvelgdamas į tai, kad rugsėjo 7 dieną vyksiančiame Lietuvos Aukščiausiojo Teismo posėdyje civilinė byla bus nagrinėjama teisėjų kolegijos, kurios pirmininku ir pranešėju yra paskirtas Antanas Simniškis, kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą prašydamas minėtą teisėją nušalinti nuo bylos nagrinėjimo.

Parlamentaras tokį savo kreipimąsi motyvavo tuo, kad A. Simniškis jau anksčiau yra priėmęs naudingus sprendimus būtent bylos ieškovui – koncernui „MG Baltic“. 2018 metų gruodžio 12 d. A. Simniškis buvo teisėjų kolegijos sudėtyje, kai buvo nagrinėjama civilinė byla, kurioje priimtas „MG Baltic“ palankus sprendimas.

Pasak V. Bako, abejoti teisėjo A. Simniškio nešališkumu verčia ir tai, kad jis, išnagrinėjęs koncerno „MG Baltic“ bylą ir dalyvavęs priimant šiam koncernui palankų sprendimą, po to, kai gavo šį parlamentaro kasacinį skundą, pats suformavo kolegiją, pats save pasiskyrė į jos sudėtį, pats save pasiskyrė kolegijos pranešėju ir pirmininku.

V. Bakas savo prašyme nušalinti teisėją atkreipia dėmesį į tai, kad  byla, kurioje jau anksčiau  buvo patenkintas ieškovo UAB koncerno „MG Baltic“ kasacinis skundas ir ši civilinė byla, yra tarpusavyje glaudžiai susijusios. Kai kurie koncerno „MG Baltic“ ir kitų su juo susijusių asmenų reikalavimai iš esmės identiški, pavyzdžiui, reikalavimas atlyginti neturtinę žalą (koncernas siekia prisiteisti 800 tūkst. eurų neturtinę žalą). Abejose bylose V. Bakas yra nurodytas kaip atsakovas.

Seimo narys taip pat akcentavo, kad abejonių kelia ir kitų teisėjų, esančių kolegijos sudėtyje, Gedimino Sagaičio ir Donato Šerno, nešališkumas nagrinėjant kasacinį skundą.

„Manau, kad yra pakankamas pagrindas abejoti kitais šios kolegijos paskirtaisiais teisėjais, todėl prašau sudaryti naują teisėjų kolegiją ir paskirti teisėjus, kurie nėra susiję su „MG Baltic“, jos vadovais, nėra nagrinėję su koncernu „MG Baltic“ susijusių bylų, taip pat nėra paskirti taip, kad jų paskyrimas nagrinėti bylą keltų abejonių dėl jų galėjimo nešališkai išnagrinėti mano kasacinį skundą“, – poziciją išreiškė V. Bakas.

Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 66 str. nurodyta, kad teisėjas privalo nusišalinti nuo bylos nagrinėjimo arba jam gali būti pareikštas nušalinimas ir kitais atvejais, jeigu yra aplinkybių, kurios kelia abejonių dėl jo nešališkumo.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 111

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...

Jau metai laiko, kaip Ukraina laimi, tik kažkodėl pabaigos nesimato. Kol nenumelš visų EU šalių,...

Galvažudžiui, barbarui ir teroristui Putinui apskritimo lankelis tiek sumažės, kad net savo bunkeryje taps ankšta......

Xi Jinpingas, toks išmintingas, kad jo Rusija-Ukraina nejaudina, nes pagrindinis tikslas, išnaudojus situaciją, - pasinaudoti...

Oho, net piš išmintingai pasakė. Gal kažkur nugirdo... Gerb. D. GRYBAUSKAITĖ dar prieš metus aiškino:...