infa.lt

Berlynas pateikė Maskvai ultimatumą

07 rugsėjo
06:50 2020

Heiko Maas

Pirmininkaujanti Europos Sąjungoje Vokietija pagrasino Rusijai sankcijomis, jei artimiausiomis dienomis nebus pradėtas tyrimas dėl įrodyto, kaip mano Vokietijos valdžia, Aleksejaus Navalno apnuodijimo. Rusijos opozicionierius vis dar gydosi Berlyno klinikoje „Charite“, ir OPCW jau paskelbė apie savo pasirengimą pripažinti jo apnuodijimą cheminio ginklo panaudojimu.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas interviu Vokietijos žiniasklaidai sakė, kad „yra daug Maskvos dalyvavimo požymių“ nuodijant politiką nervus paralyžiuojančia medžiaga, tokia kaip „Novičok“, ir paragino įrodyti, kad taip nėra. Maas neatmetė, kad priešingu atveju tai gali turėti įtakos Berlyno pozicijai dujotiekio „Nord Stream 2“, kuris turėjo tiekti Rusijos dujas Vokietijai ir Europai, atžvilgiu.

Jungtinės Valstijos jau kelerius metus vykdo intensyvią kampaniją, bandydamos torpeduoti projektą. Donaldo Trumpo administracija įvedė sankcijas įmonėms, dalyvaujančioms statybose, kurios šiuo metu sustabdytos, nepaisant Europos protestų.

Ukrainos ambasadoriui Vokietijoje Andrej Melnik, sustabdyti„Nord Stream 2“ nebūtų pakankama. Sekmadienį, savo interviu Vokietijos naujienų agentūrai DPA jis paragino įvesti pilną trijų mėnesių embargą visam Rusijos dujų ir naftos importui į Europą, siekiant „atimti iš Putino režimo pagrindinį pajamų šaltinį“.

Kremlius neigia savo ryšį incidente su Navalniu. Pirmąsias dvi dienas opozicionierių gydęsOmsko gydytojai jo organizme nerado nuodų pėdsakų.

Rusijos medikai siūlo savo kolegoms vokiečiams sukurti bendrą grupę, kad būtų galima sužinoti, kas nutiko: Rusijos Federacijos nacionalinių medicinos rūmų prezidentas Leonidas Rošalis sakė:

„Susirinkime ramiai – Rusijos atstovai ir specialistai, toksikologai ir specialistai iš Vokietijos – ir aptarkime, ar yra (apsinuodijimas), ar ne. Nes, jei paaiškės, kad Navalnas tikrai buvo apnuodytas, mes įsitikinę, kad Rusijoje būtina iškelti baudžiamąją bylą.”

Maskva mano, kad Navalno apsinuodijimo faktas neįrodytas, o be to nėra pagrindo tyrimui. Šią savaitę Rusijos Federacijos generalinė prokuratūra Vokietijos teisingumo ministerijai išsiuntė opozicionieriaus hospitalizavimo priežasčių ikiteisminio patikrinimo rezultatus, prašydama pateikti duomenis apie jo gydymą Vokietijoje ir tyrimų rezultatus.

Praėjusį penktadienį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad atsakymas dar nėra gautas. Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas sakė, kad patvirtinus informaciją apie apsinuodijimą, „tyrimas bus pradėtas de jure”.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 78

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

100% yra visiška tiesa...

Hm

Nenustebino, senėjimo pagrindas yra ultravioletiniai spinduliai, o jų jis išvengią. Dinozaurų eroje atmosfera buvo gerokai...

Mes, Sudano vyriausybė sudarėme komisiją ir reikalaujame, kad Egiptas grąžintų iš Nubijos pagrobtą auksą (faraonų...

Europa nustoja pirkti is RosAL aliumini - tada rusai nebestatys tos AE. Paziuresim,ar issiplidys?...

"draugu" - neziopsok! Vienuoliktas Dievo isakymas,skia! :-D...

Visi sumokesime uz lustus,o kas dar ir pirks - net 2 kartus!...

Ne visi gi pasiryze ekonominiam suicidui JAV vardan!...