infa.lt

Baltarusija skelbia perėmusi Lenkijos ir Berlyno atstovų pokalbį apnuodyto Navalno klausimu. Rusija mano, jog įrašas tikras

05 rugsėjo
15:55 2020
Aleksejus Navalnas

REUTERS

Baltarusijos prezidentas vakar paskelbė, jog jo šalies žvalgybai pavyko perimti neįvardintų Varšuvos ir Berlyno valdžios atstovų pokalbį, kuriame, esą tariamasi apie tai, kaip pristatyti Aleksejaus Navalno apnuodijimą ir suversti kaltę už tai Rusijai.

A. Lukašenka tiesiai skelbia, jog dabartinė Berlyno medikų paskelbta versija apie tai, kad Aleksejus Navalnas apnuodytas „Novičok” grupės chemikalais, yra „politinio suokalbio rezultatas, siekiant apjuodinti Rusiją”, ir pateikia viešumai minėtą pokalbio garso įrašą (žemiau).

Tuo tarpu Rusijos atstovai teigia, jog Varšuvos ir Berlyno atstovų pokalbio apie opozicijos lyderį Aleksejų Navalną garso įrašą reikia patikrinti dėl autentiškumo, tačiau jis atrodo patikimas. Apie tai Rusijos naujienų agentūrai „Novosti“ pareiškė RF Valstybės Dūmos NVS reikalų komiteto vadovas Leonidas Kalašnikovas.

„Tai yra specialiųjų tarnybų ir laboratorijų reikalas. Bet tai man padarė patikimo įrašo įspūdį, juolab kad jį paskelbė ne mūsų valstybė ir ne mūsų specialiosios tarnybos … Manau, kad tai tikra”, – sakė jis.

Kalašnikovui pritaria ir kitas parlamento saugumo ir kovos su korupcija komiteto narys Andrejus Lugovoj.

„Aš turiu kai kurių abejonių, kaip ir bet kuris asmuo. Bet dar prieš pasirodant šiam įrašui pasakiau, jog visa ši istorija su Navalnu, kai vokiečiai paskelbė, jog jis buvo apnuodytas, kelia šypseną”, – sakė jis ir pridūrė, kad jis linkęs pasitikėti Lukašenkos pareiškimu, „juo labiau šį įrašą galima patikrinti, jį galima nusiųsti ekspertizei ir apskritai“.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad Didžiojoje Britanijoje Lugovoj laikomas kaip susijęs su Aleksandro Litvinenkos nužudymu 2006 m. Londone. Buvęs FSB pulkininkas leitenantas ir Kremliaus kritikas buvo apnuodytas poloniu-210.

Minėtą įrašą vakar paskelbė Baltarusijos Respublikos nacionalinė televizija.

Anksčiau Aleksandras Lukašenka Rusijos ministrui pirmininkui Michailui Mishustinui apie šį įrašą sakė kaip apie įrodymą, jog Vokietija suklastojo Navalno apnuodijimą.

Rugsėjo 2 d. Vokietijos kanclerė Angela Merkel paskelbė, kad Rusijos vyriausybė turi pateikti atsakymus į sudėtingus klausimus apie Navalno apnuodijimą „Novičok“ grupės medžiaga. Ji pažymėjo, kad „tai liudija pasikėsinimą nužudyti“. Pasak A. Merkel, tuo norėta „nutildyti Navalną“.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 223

Žymos

1 Atsiliepimas

 1. Myndė    -  2020-09-06, 10:18

  O gal tiesiog tie, kas vairuoja Rusiją, suvokė, kad Vakarai beviltiški, ateities su jais sieti neverta ir tokiais valdomais skandalėliais bando pasiekti, kad jie patys Vakarai atsitolintų? Iš čia ir „mirtiniausiu” nuodu niekaip nesugeba nužudyti – tai Skripalių, tai Navalno – (nors kas galėtų būti paprasčiau, o Navalnui dar ir leido išvykti) – nes tikslas yra kelti bangas su stumti Vakarus į eilines sankcijas, o iš tiesų – svetimomis rankomis vykdyti atsitolinimo politiką. Batkos opusiukas skirtas, viena vertus, papilti aliejaus į ugnį, antra, pademonstruoti, į kurią pusę plauks Baltarusija.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...
Hm

Nenustebino, senėjimo pagrindas yra ultravioletiniai spinduliai, o jų jis išvengią. Dinozaurų eroje atmosfera buvo gerokai...

Mes, Sudano vyriausybė sudarėme komisiją ir reikalaujame, kad Egiptas grąžintų iš Nubijos pagrobtą auksą (faraonų...

Europa nustoja pirkti is RosAL aliumini - tada rusai nebestatys tos AE. Paziuresim,ar issiplidys?...

"draugu" - neziopsok! Vienuoliktas Dievo isakymas,skia! :-D...

Visi sumokesime uz lustus,o kas dar ir pirks - net 2 kartus!...

Ne visi gi pasiryze ekonominiam suicidui JAV vardan!...

lenkus su lietuviukais isgrus namo? O kaip jankiai haimersu operatoriai!? O kaip pusantro tukstancio lenkiuku,amzinai...