• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Mitinge „Už laisvą pasirinkimą“ – nežiūrint į niūrias prognozes, dalyvavo daug žmonių

Mitinge „Už laisvą pasirinkimą“ – nežiūrint į niūrias prognozes, dalyvavo daug žmonių

30 rugpjūčio
01:05 2020

Šiandien Vilniuje, Kudirkos aikštėje, 14 valandą įvyko visuomenininkų grupės organizuotas tarptautinis mitingas „Už laisvą pasirinkimą“.

Mitingas tradiciškai prasidėjo nuo tikslų pristatymo ir Tautinės giesmės giedojimo, kurią darniai sugiedojo visi susirinkę žmonės.

Organizatoriai tiesiai pasisakė prieš priverstinį kaukių dėvėjimą, už visiems prieinamą gydymą, už normalias sąlygas darbe, mokyklose ir šiaip valstybėje, kurioje, pasak jų, šiandien tvyro baimės atmosfera, o valdžios reikalavimai kaukių dėvėjimo atžvilgiu prieina iki absurdo ir tampa panašūs į pasityčiojimą, kai nuo stalo kavinėje atsikėlęs ir eidamas į tualetą žmogus turi užsidėti kaukę, kai tuo tarpu aplink sėdi žmonės be kaukių tik todėl, kad ant jų stalų yra užsakyti patiekalai ir gėrimai.

Kai iš kitų šalių atvykę „ypatingi“ užsieniečiai gali nedėvėti kaukių ir gyventi Lietuvoje be saviizoliacijos, nors jų valstybė net nepripažino koronaviruso pandemijos ir nesiėmė jokių ją izoliuojančių priemonių. Turima omenyje Baltarusija.

Pirmasis pasisakė profesorius, medicinos mokslų daktaras Eduardas Vaitkus, kuris atvirai pavadino Sveikatos ministerijos, A. Verygos puslapyje skelbiamą informaciją melaginga. Užlipęs į sumontuotą sceną profesorius po trumpos inscenizacijos demonstratyviai nusiėmė kaukę ir metė ją ant žemės, sakydamas – aš nenoriu būti vergu, ne, ne, ne.

Kreipdamasis į susirinkusius žmones profesorius uždavė retorinį klausimą: „tai pasakykite man, kaip aš galiu tikėti tuo, jog A. Veryga daugiau nemeluoja? – O gal galima meluoti tik vieną kartą per savaitę? – Kaip aš galiu tikėti?“ – klausė mokslininkas.

„Tada aš sakau, – tęsė E. Vaitkus, – aš [tikėti] negaliu, ir tris kartus pakartoju: „Ve-ry-ga lauk!“.

infa.lt vaizdo įrašo kadrai

Kartu su profesoriumi tą šūkį skandavo ir susirinkusieji žmonės, kas parodė, jog bent jau jų tarpe sveikatos ministras populiarumo tikrai neturi.

Vėliau profesorius Vaitkus paaiškino susirinkusiems, jog tuo atveju, jei jums peršti gerklę, smaugia kosulys ar kankina sloga – tada kaukę vertėtų dėvėti, kad apsaugotumėte nuo galimos infekcijos kitus. Tai yra tada, kai juntami negalavimo simptomai.

Profesorius pateikė informacijos Covid-19 susirgimų atžvilgiu slėpimo pavyzdžius. Jis, kaip specialistas konkrečiai išvardino kokios informacijos valstybėje tiesiog neįmanoma gauti, o galiausiai padarė išvadą, jog ši krizė yra ne medicininė, o politinė,kaip ir jos sprendimo būdai.

Pabaigai gerbiamas mokslininkas padėkojo susirinkusiems, pasakęs, jog būtent jie suteikė jam vilties, kad šioje valstybėje bus gera gyventi visiems.

Sekantis apie imuniteto stiprinimą, virusus ir jų prevenciją kalbėjo Marijus Abražiūnas, odontologas atvykęs iš Londono.

Mitingą pakaitomis vedė jo organizatoriai, kviesdami ir pristatydami kalbėtojus į sceną bei pasisakydami patys. Tai buvo visuomenininkai Viktoras Jašinskas, Vitolda Račkovskaja, Grafas Liutkevičius, Mamertas Brezinskas, Gabrielius Sevrukas, Adelina Sabaliauskaitė, Nendrė Černiauskienė, Sandra Juknė ir kiti, kurių darbas buvo mažiau matomas.

Mitinge pasisakęs Tėvų forumo tarybos pirmininkas Darius Trečiakauskas su humoru pasisakė apie S. Skvernelio padovanotą pistoletą sveikatos apsaugos ministrui tam, kad tas nenešiojantiems kaukių žmonėms „teisingumą“ galėtų įvykdyti vietoje.

Jis priminė apie laiką, kai 2009 metais nuskurdinti Kubiliaus reformų piliečiai atėjo prie Seimo išsakyti savo nuomonės ir apginti savo pensijų, ir kaip tada su jais pasielgė tuometinė valdžia – panašiai, kaip šiandien Baltarusijoje elgiasi su savais jos valdžia.

Kai mokytojai prieš porą metų teisėtai išėjo protestuoti prieš porą metų, Skvernelis juos išvadino Kremliaus agentais, tęsė D. Trečiakauskas, – o jauniems gydytojams rezistentams, keliantiems esmines sveikatos problemas, pasiūlė emigruoti.

Toks yra valstybės požiūris į savo piliečius.. ir toks jis yra jau 30 metų, konstatavo oratorius.

Viešojoje erdvėje matome daug nepasitenkinimo, kad kai kuriose gretimose valstybėse, valdžia savo postuose sėdi po kelis dešimtmečius. Bet ar tas pats nevyksta mūsų valstybėje, – kreipiasi į susirinkusiuosius Lietuvos Tėvų forumo tarybos vadovas. – Mes valdžioje, Seime , turime užsisėdėjusių po 25-30 metų. O kai kurie iš jų per vieną kadenciją sugeba pakeisti net po kelias politines partijas.

Kiti buria ir kurias naujas partijas su senais veidais.

– Gal jau seniai laikas būtų mėžti visus šiuos politikos senbuvius su jų vadais į politinį šiukšlyną? – klausia kalbėtojas. Gal mums visiems reikėtų labai pasistengti, kad nė vienas buvęs nebepatektų į Seimą. Rinkimai gali tapti nauja galimybe esminiams pokyčiams valstybėje, atkreipė dėmesį oratorius tuo pačiu priminęs, jog 53% rinkėjų nebalsuoja, ir padaręs prielaidą, jog, jeigu jie visi kaip vienas ateitų – Seime tikrai neliktų nė vieno buvusio.

Ir mes tai galime padaryti, reziumavo oratorius, patikslinęs, jog tam reikia ateiti visiems ir balsuoti – neleisti kitiems tą padaryti už mus.

Mitinge kalbėjo Žaliosios gamtos mokyklos vadovė Jolanta Lipkevičienė, teisės daktarė Nendrė Černiauskienė, , judėjimo „Lietuva yra čia“ atstovas Saulius Lapėnas, po savo kalbos dar ir padainavęs akomponuodamas sau gitara, aplinkos ekspertas Vidas Pocius, pasisakęs už žalią Lietuvą, režisierius Erikas Druskinas.

Mitingo metu vedantieji pasveikino kitas užsienio valstybių sostines, kuriose tuo pačiu metu vyko analogiški mitingai – Londoną ir Berlyną. Tiesa, su transliacija iš Berlyno kilo problemų, nes ji nutrūko.. buvo manoma, jog valdžia blokuoja internetą. Vėliau paaiškėjo, jog vokiečių mitingas buvo lygiai taip pat išvaikytas, kaip ir vykęs prieš tai, rugpjūčio 1 dieną. Išvaikytas, nors leidimas jam surengti buvo iškovotas per teismą.

Vienu metu vienas mitingo organizatorių, Viktoras Jašinskas, pranešė, jog iki tol vykusi abipusė internetinė transliacija, kurią susirinkę galėjo matyti ekrane, iš Berlyno nutrūko atsiradus interneto trikdžiams, kurie buvo panašūs į analogiškus Baltarusijoje, kai ten buvo kontroliuojamas interneto srautas, trukdant koordinuoti opozicijos veiksmus. Iki tol, pagal pranešimus iš Vokietijos, ten jau buvo susirinkę, pagal nepatikrintą informaciją, virš milijono žmonių, oficialiais pranešimais apie 40 tūkstančių..

Transliacija iš Londono vyko iki pat mitingo Lietuvoje pabaigos.

Kalbėjusi prieš pat pabaigą Jarūnė Rimkevičė, pabrėžė baimės atmosferą ir sveiko proto trūkumą šiandienos Lietuvoje, kas veda į žmogiškumo, pasak jos, krizę.

Kas svarbiau, paklausė kalbėtoja, – baime ir kontrole kuriamas saugumas ar žmogiškumas?

Kai dėl vieno nustatyto atvejo galima uždaryti mokyklą, uždrausti dirbti. Koks atsakomybės svoris krenta ant vadovų, darbuotojų, kitų žmonių… Kokia įtampa dirbti tokiomis sąlygomis atvaizdavo realų paveikslą oratorė.

Kalbėtoja priminė, jog šiandien nyksta ir asmens privatumas, renkama vis daugiau asmeninių duomenų, auga įvairiausių tikrinimų skaičius. Visas dėmesys tenka šiai vienai išskirtinei temai, vaizdžiai piešė situaciją Jarūnė.

Mes, čia susirinkę norime aiškiai pasakyti, jog visos gyvenimo sritys yra svarbios, gyvenimas nesustojo, visos ligos yra svarbios, visi žmonių gyvenimo aspektai yra svarbūs ir visi žmonės yra svarbūs! – Visi žmonės yra svarbūs! – pasigavo mitingo dalyviai šį šūkį.

Gabrieliaus Sevruko nuotr.

Pabaigai vienas iš mitingo organizatorių, Viktoras Jašinskas papasakojo epizodą iš savo bendravimo su valdžios pareigūnais, kurie paklausė jo, kuo galėtų prisidėti prie šio renginio. Aš pasiūliau jiems pakviesti į renginį atsakingus už šią isteriją pareigūnus ir tegu jie pasiaiškina žmonėms.

Atsakymo iš jų taip ir negavau – papasakojo Viktoras.

Jis perskaitė teisininkų parengtus reikalavimus, kuriuos organizatoriai žada teikti Seimo pirmininkui, Prezidentui ir atsakingam vyriausybės atstovui.

Kalbėtojas atkreipė dėmesį, jog jau bunda visa Europa, siekdama sustabdyti šią koronaviruso isteriją, todėl dabartinis mitingas tikrai ne paskutinis.

Jis pažadėjo, kad sekančiame žmonių bus dar daugiau, o vienas pranešėjų tuo metu pranešė, jog jau virš 500 žmonių pasirašė reikalavimus.

Pasak organizatorių mitinge dalyvavo apie tūkstantį žmonių, o tai Lietuvos mastu yra sėkmė.

Galutinis surinktų parašų skaičius – 790  770žmonių, kas rodo, jog mitingo dalyvių buvo gerokai virš 1000.

Finale dainą sudainavo autorius ir atlikėjas Neilas Dainius, pagal kurio muziką organizatoriai scenoje ir žmonės aikštėje mojavo į taktą vėliavomis tyliai lyjant lietui.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  

Atsiliepimų 5

 1. Edy    -  2020-08-30, 08:04

  Pagaliau straipsnis apibudinantis bent puse to kas ten vyko. Aisku butu dziugu matyti trumpai aprasytas visas issakytas mintis.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Arūnas    -  2020-08-30, 09:01

  Būtų buvę dar daugiau žmonių, jeigu visos televizijos būtų taip reklamavusios, kaip reklamavo tapkino, lrt ir liberkonservų šutvės renginį.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Gerda    -  2020-08-30, 09:34

  Taip, pati buvau ir galiu pasakyti, kad buvo tikrai apie 1000 žmonių, jei ne daugiau.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Eglė    -  2020-08-30, 10:41

  Nuostabus, gerai suorganizuotas, paprastų žmonių paremtas ir teisingas mitingas už mūsų visų laisvą pasirinkimą. Dėkui!

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Dainius Gaižauskas: žurnalistai turėtų atsipeikėti šioje situacijoje

Dainius Gaižauskas: žurnalistai turėtų atsipeikėti šioje situacijoje

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Potencialūs teroristai turi naują Dievą: Mantą Adomėną

Potencialūs teroristai turi naują Dievą: Mantą Adomėną

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Aušrotas: tik nereikia mūsų gąsdinti

Ramūnas Aušrotas: tik nereikia mūsų gąsdinti

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė: ne apie Joną ir ne apie Petrą

Jolanta Blažytė: ne apie Joną ir ne apie Petrą

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Įžvalgos dėl „pabėgėlių krizės“

Įžvalgos dėl „pabėgėlių krizės“

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Seimo narys Dainius Kepenis: „Jei piliečiai nesivienys ir nepasakys ryžtingai NE, valdantieji toliau lips žmonėms ant galvų”

Seimo narys Dainius Kepenis: „Jei piliečiai nesivienys ir nepasakys ryžtingai NE, valdantieji toliau lips žmonėms ant galvų”

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Antanina Strumilienė, Kas jis – Saulius Skvernelis?

Antanina Strumilienė, Kas jis – Saulius Skvernelis?

atsiliepimų 8 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Juozaitis. Valanda „X“ atėjo

Arvydas Juozaitis. Valanda „X“ atėjo

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    SAM taktika: „Nieko negirdime, nieko nežinome, nieko nesakysime“

SAM taktika: „Nieko negirdime, nieko nežinome, nieko nesakysime“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Dabar yra tada, tada yra dabar

Algimantas Rusteika. Dabar yra tada, tada yra dabar

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Izraelio SAM pranešė, kad Pfizer vakcinų efektyvumas jau tesiekia tik 39 proc prieš COVID infekciją

Jolanta Blažytė. Izraelio SAM pranešė, kad Pfizer vakcinų efektyvumas jau tesiekia tik 39 proc prieš COVID infekciją

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Klausimas: Kodėl nelegalai neskiepijami nuo COVID-19, nors skiepai išpilami pasibaigus galiojimo datai?

Klausimas: Kodėl nelegalai neskiepijami nuo COVID-19, nors skiepai išpilami pasibaigus galiojimo datai?

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Aidas Gedvilas. Pirmininko teigimu „LOCKDOWN“ dėka buvo gelbėjamos gyvybės

Aidas Gedvilas. Pirmininko teigimu „LOCKDOWN“ dėka buvo gelbėjamos gyvybės

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Mozeris Alvis. Darbdaviams apie darbuotojų sveikatos patikrinimus dėl Covid

Mozeris Alvis. Darbdaviams apie darbuotojų sveikatos patikrinimus dėl Covid

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą

Aišku pasirengę, su mielu noru stebėčiau visos technikos darbą monitoriuje. Ypatingai faina būtų pamatyti, po...

BŪTINA jau dabar uzsipirkti Naujametiniu FEJERVERKU (galingesniu) jų kryptis turėtų buti ne i Dangų!!!...

Mieli kauniečiai patarsiu jums. Būkite namie su šeimomis,draugais,kaiminais kai vyks paradas ir surenkite muzikos vakarą...

R

Tai klausimėlis būtų.. o tai kodėl Lietuvoje LR Konstitucija negalioja? Jei mūsų politinis gaidynas leidžia...

Geri patarimai, aš manau iš viso reiktų mažiau laikyti daiktų ir apsikrauti jais. Nesvarbu tai...

Nepritarčiau. Taip, vaikams reikalingi įspūdžiai, bet tuos įspūdžius galima sukurti ir namuose žaidžiant su vaikais,...

Paukščiai su skiautere tie, kurie vis dar tiki, jog laimė Vakaruose, o priešai Rytuose....

Op

Balsavimas senai būtų uždraustas, jegu jis ką nors reikštų(keistų sistemoje)!...

koks tai protestas, jei leidimo prašoma? koja atidaromos durys ir pareiškiami reikalavimai. Tironija- kai bijom...

Geriau paskiepytumėte visus nelegalūs,nes jie šiuo metu yra didžiausias pavojus Lietuvoje iš plisti įvairiomis Covid...