infa.lt

Mitinge „Už laisvą pasirinkimą“ – nežiūrint į niūrias prognozes, dalyvavo daug žmonių

Mitinge „Už laisvą pasirinkimą“ – nežiūrint į niūrias prognozes, dalyvavo daug žmonių

30 rugpjūčio
01:05 2020

Šiandien Vilniuje, Kudirkos aikštėje, 14 valandą įvyko visuomenininkų grupės organizuotas tarptautinis mitingas „Už laisvą pasirinkimą“.

Mitingas tradiciškai prasidėjo nuo tikslų pristatymo ir Tautinės giesmės giedojimo, kurią darniai sugiedojo visi susirinkę žmonės.

Organizatoriai tiesiai pasisakė prieš priverstinį kaukių dėvėjimą, už visiems prieinamą gydymą, už normalias sąlygas darbe, mokyklose ir šiaip valstybėje, kurioje, pasak jų, šiandien tvyro baimės atmosfera, o valdžios reikalavimai kaukių dėvėjimo atžvilgiu prieina iki absurdo ir tampa panašūs į pasityčiojimą, kai nuo stalo kavinėje atsikėlęs ir eidamas į tualetą žmogus turi užsidėti kaukę, kai tuo tarpu aplink sėdi žmonės be kaukių tik todėl, kad ant jų stalų yra užsakyti patiekalai ir gėrimai.

Kai iš kitų šalių atvykę „ypatingi“ užsieniečiai gali nedėvėti kaukių ir gyventi Lietuvoje be saviizoliacijos, nors jų valstybė net nepripažino koronaviruso pandemijos ir nesiėmė jokių ją izoliuojančių priemonių. Turima omenyje Baltarusija.

Pirmasis pasisakė profesorius, medicinos mokslų daktaras Eduardas Vaitkus, kuris atvirai pavadino Sveikatos ministerijos, A. Verygos puslapyje skelbiamą informaciją melaginga. Užlipęs į sumontuotą sceną profesorius po trumpos inscenizacijos demonstratyviai nusiėmė kaukę ir metė ją ant žemės, sakydamas – aš nenoriu būti vergu, ne, ne, ne.

Kreipdamasis į susirinkusius žmones profesorius uždavė retorinį klausimą: „tai pasakykite man, kaip aš galiu tikėti tuo, jog A. Veryga daugiau nemeluoja? – O gal galima meluoti tik vieną kartą per savaitę? – Kaip aš galiu tikėti?“ – klausė mokslininkas.

„Tada aš sakau, – tęsė E. Vaitkus, – aš [tikėti] negaliu, ir tris kartus pakartoju: „Ve-ry-ga lauk!“.

infa.lt vaizdo įrašo kadrai

Kartu su profesoriumi tą šūkį skandavo ir susirinkusieji žmonės, kas parodė, jog bent jau jų tarpe sveikatos ministras populiarumo tikrai neturi.

Vėliau profesorius Vaitkus paaiškino susirinkusiems, jog tuo atveju, jei jums peršti gerklę, smaugia kosulys ar kankina sloga – tada kaukę vertėtų dėvėti, kad apsaugotumėte nuo galimos infekcijos kitus. Tai yra tada, kai juntami negalavimo simptomai.

Profesorius pateikė informacijos Covid-19 susirgimų atžvilgiu slėpimo pavyzdžius. Jis, kaip specialistas konkrečiai išvardino kokios informacijos valstybėje tiesiog neįmanoma gauti, o galiausiai padarė išvadą, jog ši krizė yra ne medicininė, o politinė,kaip ir jos sprendimo būdai.

Pabaigai gerbiamas mokslininkas padėkojo susirinkusiems, pasakęs, jog būtent jie suteikė jam vilties, kad šioje valstybėje bus gera gyventi visiems.

Sekantis apie imuniteto stiprinimą, virusus ir jų prevenciją kalbėjo Marijus Abražiūnas, odontologas atvykęs iš Londono.

Mitingą pakaitomis vedė jo organizatoriai, kviesdami ir pristatydami kalbėtojus į sceną bei pasisakydami patys. Tai buvo visuomenininkai Viktoras Jašinskas, Vitolda Račkovskaja, Grafas Liutkevičius, Mamertas Brezinskas, Gabrielius Sevrukas, Adelina Sabaliauskaitė, Nendrė Černiauskienė, Sandra Juknė ir kiti, kurių darbas buvo mažiau matomas.

Mitinge pasisakęs Tėvų forumo tarybos pirmininkas Darius Trečiakauskas su humoru pasisakė apie S. Skvernelio padovanotą pistoletą sveikatos apsaugos ministrui tam, kad tas nenešiojantiems kaukių žmonėms „teisingumą“ galėtų įvykdyti vietoje.

Jis priminė apie laiką, kai 2009 metais nuskurdinti Kubiliaus reformų piliečiai atėjo prie Seimo išsakyti savo nuomonės ir apginti savo pensijų, ir kaip tada su jais pasielgė tuometinė valdžia – panašiai, kaip šiandien Baltarusijoje elgiasi su savais jos valdžia.

Kai mokytojai prieš porą metų teisėtai išėjo protestuoti prieš porą metų, Skvernelis juos išvadino Kremliaus agentais, tęsė D. Trečiakauskas, – o jauniems gydytojams rezistentams, keliantiems esmines sveikatos problemas, pasiūlė emigruoti.

Toks yra valstybės požiūris į savo piliečius.. ir toks jis yra jau 30 metų, konstatavo oratorius.

Viešojoje erdvėje matome daug nepasitenkinimo, kad kai kuriose gretimose valstybėse, valdžia savo postuose sėdi po kelis dešimtmečius. Bet ar tas pats nevyksta mūsų valstybėje, – kreipiasi į susirinkusiuosius Lietuvos Tėvų forumo tarybos vadovas. – Mes valdžioje, Seime , turime užsisėdėjusių po 25-30 metų. O kai kurie iš jų per vieną kadenciją sugeba pakeisti net po kelias politines partijas.

Kiti buria ir kurias naujas partijas su senais veidais.

– Gal jau seniai laikas būtų mėžti visus šiuos politikos senbuvius su jų vadais į politinį šiukšlyną? – klausia kalbėtojas. Gal mums visiems reikėtų labai pasistengti, kad nė vienas buvęs nebepatektų į Seimą. Rinkimai gali tapti nauja galimybe esminiams pokyčiams valstybėje, atkreipė dėmesį oratorius tuo pačiu priminęs, jog 53% rinkėjų nebalsuoja, ir padaręs prielaidą, jog, jeigu jie visi kaip vienas ateitų – Seime tikrai neliktų nė vieno buvusio.

Ir mes tai galime padaryti, reziumavo oratorius, patikslinęs, jog tam reikia ateiti visiems ir balsuoti – neleisti kitiems tą padaryti už mus.

Mitinge kalbėjo Žaliosios gamtos mokyklos vadovė Jolanta Lipkevičienė, teisės daktarė Nendrė Černiauskienė, , judėjimo „Lietuva yra čia“ atstovas Saulius Lapėnas, po savo kalbos dar ir padainavęs akomponuodamas sau gitara, aplinkos ekspertas Vidas Pocius, pasisakęs už žalią Lietuvą, režisierius Erikas Druskinas.

Mitingo metu vedantieji pasveikino kitas užsienio valstybių sostines, kuriose tuo pačiu metu vyko analogiški mitingai – Londoną ir Berlyną. Tiesa, su transliacija iš Berlyno kilo problemų, nes ji nutrūko.. buvo manoma, jog valdžia blokuoja internetą. Vėliau paaiškėjo, jog vokiečių mitingas buvo lygiai taip pat išvaikytas, kaip ir vykęs prieš tai, rugpjūčio 1 dieną. Išvaikytas, nors leidimas jam surengti buvo iškovotas per teismą.

Vienu metu vienas mitingo organizatorių, Viktoras Jašinskas, pranešė, jog iki tol vykusi abipusė internetinė transliacija, kurią susirinkę galėjo matyti ekrane, iš Berlyno nutrūko atsiradus interneto trikdžiams, kurie buvo panašūs į analogiškus Baltarusijoje, kai ten buvo kontroliuojamas interneto srautas, trukdant koordinuoti opozicijos veiksmus. Iki tol, pagal pranešimus iš Vokietijos, ten jau buvo susirinkę, pagal nepatikrintą informaciją, virš milijono žmonių, oficialiais pranešimais apie 40 tūkstančių..

Transliacija iš Londono vyko iki pat mitingo Lietuvoje pabaigos.

Kalbėjusi prieš pat pabaigą Jarūnė Rimkevičė, pabrėžė baimės atmosferą ir sveiko proto trūkumą šiandienos Lietuvoje, kas veda į žmogiškumo, pasak jos, krizę.

Kas svarbiau, paklausė kalbėtoja, – baime ir kontrole kuriamas saugumas ar žmogiškumas?

Kai dėl vieno nustatyto atvejo galima uždaryti mokyklą, uždrausti dirbti. Koks atsakomybės svoris krenta ant vadovų, darbuotojų, kitų žmonių… Kokia įtampa dirbti tokiomis sąlygomis atvaizdavo realų paveikslą oratorė.

Kalbėtoja priminė, jog šiandien nyksta ir asmens privatumas, renkama vis daugiau asmeninių duomenų, auga įvairiausių tikrinimų skaičius. Visas dėmesys tenka šiai vienai išskirtinei temai, vaizdžiai piešė situaciją Jarūnė.

Mes, čia susirinkę norime aiškiai pasakyti, jog visos gyvenimo sritys yra svarbios, gyvenimas nesustojo, visos ligos yra svarbios, visi žmonių gyvenimo aspektai yra svarbūs ir visi žmonės yra svarbūs! – Visi žmonės yra svarbūs! – pasigavo mitingo dalyviai šį šūkį.

Gabrieliaus Sevruko nuotr.

Pabaigai vienas iš mitingo organizatorių, Viktoras Jašinskas papasakojo epizodą iš savo bendravimo su valdžios pareigūnais, kurie paklausė jo, kuo galėtų prisidėti prie šio renginio. Aš pasiūliau jiems pakviesti į renginį atsakingus už šią isteriją pareigūnus ir tegu jie pasiaiškina žmonėms.

Atsakymo iš jų taip ir negavau – papasakojo Viktoras.

Jis perskaitė teisininkų parengtus reikalavimus, kuriuos organizatoriai žada teikti Seimo pirmininkui, Prezidentui ir atsakingam vyriausybės atstovui.

Kalbėtojas atkreipė dėmesį, jog jau bunda visa Europa, siekdama sustabdyti šią koronaviruso isteriją, todėl dabartinis mitingas tikrai ne paskutinis.

Jis pažadėjo, kad sekančiame žmonių bus dar daugiau, o vienas pranešėjų tuo metu pranešė, jog jau virš 500 žmonių pasirašė reikalavimus.

Pasak organizatorių mitinge dalyvavo apie tūkstantį žmonių, o tai Lietuvos mastu yra sėkmė.

Galutinis surinktų parašų skaičius – 790  770žmonių, kas rodo, jog mitingo dalyvių buvo gerokai virš 1000.

Finale dainą sudainavo autorius ir atlikėjas Neilas Dainius, pagal kurio muziką organizatoriai scenoje ir žmonės aikštėje mojavo į taktą vėliavomis tyliai lyjant lietui.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Atsiliepimų 5

 1. Edy    -  2020-08-30, 08:04

  Pagaliau straipsnis apibudinantis bent puse to kas ten vyko. Aisku butu dziugu matyti trumpai aprasytas visas issakytas mintis.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Arūnas    -  2020-08-30, 09:01

  Būtų buvę dar daugiau žmonių, jeigu visos televizijos būtų taip reklamavusios, kaip reklamavo tapkino, lrt ir liberkonservų šutvės renginį.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Gerda    -  2020-08-30, 09:34

  Taip, pati buvau ir galiu pasakyti, kad buvo tikrai apie 1000 žmonių, jei ne daugiau.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Eglė    -  2020-08-30, 10:41

  Nuostabus, gerai suorganizuotas, paprastų žmonių paremtas ir teisingas mitingas už mūsų visų laisvą pasirinkimą. Dėkui!

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    ESG balai panašūs į Kinijos socialinio reitingo sistemą, kuria siekiama pertvarkyti visuomenę

ESG balai panašūs į Kinijos socialinio reitingo sistemą, kuria siekiama pertvarkyti visuomenę

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Bratislavos žudiko manifestas liudija, kad viskas yra kitaip nei pristato žiniasklaida

Bratislavos žudiko manifestas liudija, kad viskas yra kitaip nei pristato žiniasklaida

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Donorystė ar prekyba organais?

Donorystė ar prekyba organais?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Elektros aferistai vadovauja energetikai?

Algimantas Rusteika. Elektros aferistai vadovauja energetikai?

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Linas Karpavičius. Viršūnių susitikimas klimato klausimais Egipte arba atostogos už mokesčių mokėtojų pinigus

Linas Karpavičius. Viršūnių susitikimas klimato klausimais Egipte arba atostogos už mokesčių mokėtojų pinigus

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Gintaras Furmanavičius. „Turite priešų? Reiškia jūs kažkada savo gyvenime garsiai išreiškėte poziciją“

Gintaras Furmanavičius. „Turite priešų? Reiškia jūs kažkada savo gyvenime garsiai išreiškėte poziciją“

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Voratinklis

Algimantas Rusteika. Voratinklis

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Jūs nieko neturėsite…

Jolanta Blažytė. Jūs nieko neturėsite…

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Kodėl Lietuvoje nėra vieningos opozicijos?

Kodėl Lietuvoje nėra vieningos opozicijos?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Vertybės ir prisitaikėliškumas

Vertybės ir prisitaikėliškumas

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Ką daryti?

Algimantas Rusteika. Ką daryti?

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Marmalinė vagystė

Jolanta Blažytė. Marmalinė vagystė

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Transhumanizmas. Vietoj „Didžiojo Brolio“ – daug mažų „sesučių“ (video)

Transhumanizmas. Vietoj „Didžiojo Brolio“ – daug mažų „sesučių“ (video)

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Irakas, Ukraina? – Nebesuprasi…

Jolanta Blažytė. Irakas, Ukraina? – Nebesuprasi…

atsiliepimų 8 Skaityti visą įrašą

Štai kodėl turime lyt-psichiškai iškrypusią valdžią......

Hebr. "Amen" - TIKRA TIESA....

XXI a. religijos, - tik žemesnio išsivystymo žmonėms. Gimtų toks krikščionis ar katalikas Kinijoje ar...

tautu krauju - nera nieko svento! Net Popiezius uzkliuna......

Tai gal JAV dar nežino, kad Taivanio žmonės jau pasirinko savo kelią?... Net gaila anūko...

Taip ir yra, tik dar ukrai skaandina savo Tautą į skolų liūną......

IDIOTIZMAS... Kur tik lyt-psichiniai parodys iniciatyvą, tai net gėda Lietuvai. Kaip sovietmečiu Sabonis yra sakęs:...

NATO - toks šalių "raizgalynas". Susidaro įspūdis, lyg iš karo verslą darytų. Ginklų pateikia tiek,...

bausite JAV,Turkija,kurios ne tik apeina sankcijas,bet ir Europai tiekia resursus desimteriopa kaina!? Pagaliau,kaip sankcijos dera...

tanku - neteksite ne tik traktoriu! Ukraina raketu dar turi,o ir isprovokuoti NATO puolima pries...

menesio bedarbiai metami is UT masiskai! Verciami darbintis i net MMA nemokancias imones,o atsisakius -...