infa.lt

D. Trampas gina hidroksichlorokviną kaip vaistą nuo COVID-19. Socialiniai tinklai šalina informaciją apie tai

29 liepos
13:30 2020

kadras iš vaizdo įrašo

Prezidentas Donaldas Trumpas (Donald Trump) antradienį vėl gynė kovos su maliarija vaisto vartojimo efektyvumą gydant COVID-19 infekciją. Šis vaistas „Plaquenil”, dar kitaip hidroksichlorochinas jau anksčiau buvo uždraustas vartoti, kaip keliantis pavojų sveikatai, tačiau vėliau PSO atšaukė draudimą, leidęs vykdyti šio preparato testavimą.

PSO draudimas galiojo daugiau nei savaitę: Didžiosios Britanijos medicinos žurnalas „Lancet“ gegužės pabaigoje paskelbė tyrimo rezultatus, pasak kurių buvo užfiksuotas didesnis pacientų, vartojančių hidroksichlorokviną, mirtingumas. Tačiau vėliau tas pats leidinys išreiškė abejones į ką ir sureagavo PSO atšaukusi draudimą.

Baltųjų rūmų pranešime spaudai JAV prezidentas gynė savo sprendimą reklamuoti virusinį gydytojų grupės vaizdo įrašą, kuriame buvo siūlomas hidroksichlorokvino vartojimas, nepaisant to, kad jo paties administracija atšaukė leidimą  jo naudojimui koronaviruso gydymo atžvilgiu.

Nepaisant anksčiau skelbtų mokslinių tyrimų, rodančių, kad hidroksichlorokvinas gali padaryti daugiau žalos nei naudos, kai naudojamas gydyti koronaviruso simptomus, Trumpas, kuris pirmą kartą paskelbė apie jį kaip apie vaistą koronaviruso gydymui, teigė, kad, jo manymu, jis gerai veikia „ankstyvosiose infekcijos stadijose“

Dėl rimto šalutinio poveikio, pavyzdžiui, širdies ritmo problemų, JAV maisto ir vaistų administracija atšaukė leidimą naudoti vaistą, kaip skirtą gydyti COVID-19.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) teigia, kad šiuo metu nėra įrodymų, jog vaistas nuo maliarijos yra veiksmingas gydant koronavirusą ar, kad jis galėtų užkirsti kelią virusui. Tačiau leido atnaujinti šio preparato tyrimus po to, kai buvo suabejota Lancet mokslo žurnale pateiktų duomenų apie šio preparato kenksmingumą sveikatai, patikimumu.

Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose paplito grupės Amerikos gydytojų paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame ginamas hidroksichlorokvinas (Plaquenil). Šis vaizdo įrašas sulaukė apie 17 milijonų peržiūrų ir neaišku kiek būtų sulaukęs dar.

JAV Prezidento pareiškimas buvo paskelbtas po to, kai „Twitter“ laikinai užblokavo jo sūnaus Donaldo Trampo jaunesniojo paskyrą, po „Facebook“ ir „Twitter“ pasidalinto minėto  vaizdo įrašo, kuriame pristatomas preparato efektyvumas. Šis vaizdo įrašas buvo pašalintas iš Facebook ir Twitter, o šiandien ir iš Youtube.

Vaizdo įraše dr. Stella Immanuel, gydytoja iš Hiustono, pristato hidroksichlorokviną kaip vaistą nuo koronaviruso. Ji teigia sėkmingai gydžiusi juo 350 žmonių.

„Jums nereikia kaukių, – yra vaistas“, – vaizdo įraše sako gydytoja Immanuel.

Tačiau ji dažnai matoma dėvint kaukes vaizdo įrašuose, skelbiamuose jos „Facebook“ puslapyje, kur ji pasisako per religinius renginius, primena euronews, nutylėdamas apie būtinus reikalavimus renginiuose.

„Aš maniau, kad jos balsas – svarbus balsas, bet nieko apie ją nežinau“, – sakė Trumpas apie Immanuel, išvengdamas kitų klausimų apie ją.

Antradienį Trampas taip pat atsiribojo nuo Baltųjų rūmų koronaviruso darbo grupėje esančio užkrečiamųjų ligų eksperto Anthony Fauci kritikos, kurią diena anksčiau skelbė „Twitteryje“.

„Man labai gerai sekasi su juo“, – sakė Donaldas Trampas.

Papildyta:

Į šį vaizdo įrašą ir D. Trampo pasisakymą operatyviai sureagavo neįvardinti Delfi ekspertai, paneigę viską, kas kalbama minėtame vaizdo įraše ir pavadinę tai visuomenės klaidinimu, nors nepaminėjo esminio dalyko – tokio klaidinimo tikslo – t.y. kam gydytojams griauti savo reputaciją be naudos teigiant neegzistuojančius dalykus ar net melagingus teiginius, galinčius pakenkti žmonėms.

Minėto vaizdo įrašo transkripcija. Nesuprantantys anglų kalbos gali išsiversti bent su google vertėjo pagalba ir asmeniškai įvertinti, kas ten sakoma: https://www.rev.com/blog/transcripts/americas-frontline-doctors-scotus-press-conference-transcript

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 172

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

O JAV remdama Ukraina kuri vykdo teroristinius aktus Rusijoje terorizmo neremia? Jau nekalbant apie tokias...

Eilinė pinigų plovykla......

Tikrai Dievo stebuklas. Dievo-Kūrėjo valia aukštesnė už aplinkybes, niekuo nenusidėjęs neturi žūti....

Čia kažkiek panašu į Ukrainą. Iš pradžių darbo įdedi (ten - sukiršini žmones, čia -...

ponauja elgiasi taip pat ir Boria - jokia isimtis!...

Rusija remia JAV!?? Nezinojau!...

Greit ir kunigas gales anuliuot tech apziura...