infa.lt

Viešas Centro partijos „Gerovės Lietuva“ politinės tarybos pirmininko K.Krivicko atsakymas R.Janutienei

Viešas Centro partijos „Gerovės Lietuva“ politinės tarybos pirmininko K.Krivicko atsakymas R.Janutienei

26 liepos
21:39 2020

Kristupas Krivickas

R. Janutienė įžūliai meluoja. Tai ji siekė prastumti į sąrašą už korupciją teistus ir įtariamus asmenis

R.Janutienės 2020 liepos 23 dieną paskleisto melo dekonstrukciją pradedu nurodydamas jos melagingus teiginius ir pateikdamas faktus kaip yra iš tiesų. Pateiksiu Jums tik faktus ir įrodymais, bei liudininkais pagrįstą nuogą tiesą.

Pirmas R.Janutienės melas:
„praėjusią savaitę galutinai žlugus deryboms dėl plataus nesisteminių partijų susivienijimo“

Tiesa ir faktai:
Derybos dėl plataus mąsto nesisteminių partijų susivienijimo nežlugo, jos vyksta kiekvieną dieną ir yra pažengusios taip toli, kaip dar niekada nebuvo. Tą gali patvirtinti dėl tokio susitarimo kasdien besikalbantys ir jo siekiantys nesisteminių partijų ir judėjimų pirmininkai, lyderiai: tautininkų lyderis S.Gorodeckis, santalkiečių lyderis A.Juozaitis, „Darbotvarkės Lietuvai“ lyderis V.Bakas, Lietuvos sąrašo lyderis D.Kuolys ir kt.

Maža to, du didžiausi derybų partneriai vienijami bendrų vertybių jau susitarė dėl susijungimo – tai tautininkai ir Centro partija tai bus stipriausia antisisteminė politinė organizacija ir viena didžiausių partijų Lietuvoje vienijanti daugiau kaip 7000 narių.

Antrasis R.Janutienės melas:
„mano antikorupcinės programos nuostatoms neįtilpus į rinkimų programą…“

Tiesa ir faktai:
Štai ištrauka iš bendros Centro partijos – tautininkų rinkimų programos:

2. Teisingumas ir korupcijos užkardymas
Teisingumo sistemos ir viešosios politikos korupcinis užvaldymas kelia itin didelę grėsmę Tautos ir Valstybės ateičiai, piliečių pasitikėjimui valstybe ir jos institucijomis. Neteisėta galios grupių įtaka bei jų nebaudžiamumas sukūrė sąlygas oligarchiniam valdymui, kuris atima iš Tautos ir iš kiekvieno piliečio jų šalį. Norint atsiimti savo valstybę ir atkurti jos veiksmingumą būtinas visų sąmoningų piliečių bendras veikimas, viešas tiesos sakymas ir atsakomybės reikalavimas.

Politinė korupcija demoralizuoja valstybės tarnybas, didina jų susvetimėjimą bendrajam Tautos gėriui bei siekiamiems uždaviniams, sudaro sąlygas pajungti valstybės tarnautojus įvairių grupuočių interesams net po to, kai tampa viešai žinomi nusikalstami jų tikslai. Sieksime užtikrinti kokybišką valstybės tarnybų darbą, vertinant jų veiklą pagal griežtai nustatytus rodiklius ir piliečių apklausas, taikant asmeninę atsakomybę dėl priimtų sprendimų ir turto išieškojimą dėl padarytos žalos. Mokesčių inspekcija vertins politikų ir valstybės tarnautojų pajamų ir turto santykį. Nustačius neatitikimus, įstatymas įpareigos inicijuoti turto konfiskavimą.

Piliečių konstitucinės teisės ir laisvės turi būti apgintos nuo valdžios institucijų piktnaudžiavimų, neteisėto sekimo ir kitokio brovimosi į privatų gyvenimą; sieksime užtikrinti kiekvieno asmens lygybę prieš įstatymą, viešų institucijų veiklos skaidrumą. Drauge valstybė turi skatinti piliečius vykdyti savo pilietines pareigas. Politikai bei pareigūnai privalo laikytis aukščiausių etikos standartų, o pažeidę juos – nedelsiant atsistatydinti.
Kaip matote, pačioje mūsų programoje pradžioje, kaip svarbiausias mūsų prioritetas yra įtrauktas teisingumo užtikrinimas ir korupcijos užkardymas. Pirmuoju – nacionalinė kultūra, kalba, švietimas ir mokslas.

Taigi R.Janutienės teiginys esą ji pasitraukė iš partijos neva „jos antikorupcinėms nuostatoms netilpus į programą“ yra melas.

Maža to, šioje nuotraukoje užfiksuotas R.Janutienės „likimo pirštas“ laikantis derybų metu jos itin proteguotą sąrašą kandidatų, kurie jos pastangomis turėjo atsidurti mūsų rinkimų sąraše. Pažiūrėkime ir panagrinėkime, kas tai per žmonės, kuriuos Rūta taip norėjo matyt mūsų sąraše:

Trečiuoju Rūtos laikomame sąraše įrašytas Jonas Pinskus, buvęs „Darbo partijos“ vienas iš lyderių, 2012 metais po Tautininkų kreipimosi Konstitucinis teismas konstatavo, kad Jono Pinskaus naudai už pinigus buvo perkami rinkėjų balsai ir panaikino rinkimų rezultatus ir pripažino, kad Jono Pinskaus išrinkimas į Seimą perkant balsus yra neteisėtas.

Penktuoju buvo siūlomas Juozas Murauskas, buvęs „Emigrantų partijos“ pirmininkas, teistas už kyšininkavimą ir VRK sprendimu už nuslėptą teistumą kartą jau pašalintas iš rinkimų. Anot R. Janutienės juk teistas tik „už smulkų kyšininkavimą ir labai seniai, 1987 metais“. Beje, jo vadovautą partiją šiuo metu savo žinion perėmė ir pirmininku tapo buvęs krepšininkas Tomas Pačėsas, kuris mums į sąrašą siūlė įtraukti ir didžiulėje „Tvarkos ir teisingumo“ politinės korupcijos byloje dėl prekybos poveikiu teisiamą R.Skaisgirį ir STT sulaikytą kyšininkavimų įtariamą buvusį R. Pakso bendražygį R. Ačą.

Dešimtoji vieta Rūtos laikomame sąraše buvo siūloma J. Bikulčienei, buvusiai Kraujo centro vadovei, kurią taip pat sulaikė STT ir jai yra pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu.

Aš ir partijos pirmininkas N. Puteikis kategoriškai pareiškėme, kad mūsų sąraše niekada nebus nei balsų pirkėjų, nei nuteistų, nei teisiamų, nei įtariamųjų korupcija. Tokia kategoriška antikorupcinė nuostata buvo įtvirtinta ir Centro partijos tarybos sprendimu. Šis tarybos sprendimas ypač nepatiko R. Janutienei. Ji į tarybos posėdį neatvyko, o sužinojusi apie sprendimą ir supratusi, kad jokie „korumpulai“ neturi jokių šansų atsidurti mūsų sąraše – pasitraukė iš partijos. Dar savo elektroniniuose laiškuose pati nurodo ir tarsi besipiktindama, kad minėti piliečiai neteko galimybės atsidurti Centro partijos sąraše Rūta tarsi išjuokia esą „per daug aukštus Krivicko antikorupcinius kriterijus“.

R. Janutienės laikysena ir korupcinio sąrašo protegavimas atrodo keistai ir yra sunkiai paaiškinamas. Nors…iš kitos pusės kai pamatysime su kuo ji ketina dalyvauti rinkimuose, matyt, ir paaiškės tikroji nuoga tiesa.

Dar sunkiau paaiškinamas gerbiamo politologo, VDU profesoriaus Algio Krupavičiaus entuziazmas ir noras tokį korupcinį sąrašą vesti į rinkimus ir būti jo lyderiu. Kelis kartus klausėme gerbiamo profesoriaus – ar jis tikrai nemato problemos dėl to, kad asmenys įtariami ir teisti už korupciją įrašomi į jo vedamą sąrašą? Rišlaus ir aiškaus atsakymo taip ir neišgirdome išskyrus, kad juos siūlo Tomas Pačėsas.

Aiškiai pasakėme – gerbiamas profesoriau, bet mes tokius žmones privalome sustabdyti nuo patekimo į Seimą dar iki rinkimų, nes paskui, jeigu jie būtų išrinkti, gali būti per vėlu. Tuomet ir pati R. Janutienė ištarė frazę, kad toks sąrašas jai darosi panašus į prekiautojų poveikiu frakciją. Ir dabar, pasitraukusi iš Centro partijos mano žiniomis ji pati ir atsidūrė šioje kompanijoje ir į Seimą kandidatuos su jais.

Dar, švelniai tariant, buvo keistas profesoriaus A. Krupavičiaus pageidavimas nekritikuoti neskaidraus finansavimo byloje teistos „Darbo partijos“ ir jos pirmininko dėl juodosios buhalterijos teisto Uspaskicho. Mums atrodo, kad kaip tik V. Uspaskichas turėtų ne dalyvauti rinkimuose ir vesti Darbo partiją, o sėdėti teisiamųjų suole didžiulės politinės korupcijos byloje kurią jau išnagrinėjo Anglijos teismas ir nuteisė realiomis kalėjimo bausmėmis didžiulės Lietuvoje veikusios energetikos korporacijos „Alstom“ vadovus, kurie mokėjo milijoninius kyšius Lietuvos politikams. Byloje buvo minima ir V. Uspaskicho pavardė.

Laikas parodys, kaip sakoma. Kokios tikrosios Rūtos Janutienės pasitraukimo iš Centro partijos priežastys ir su kokia grupe žmonių ji pasirodys ant rinkimų slenksčio.

Tada ir pasimatys visa nuoga tiesa. Laukti liko nedaug. Iki rugpjūčio 7 dienos, kuomet VRK baigs registruoti kandidatų sąrašus.

R.Janutienės paskleisto melo dekonstrukcijos pabaiga.

Visiems geros dienos linkėdamas,

Centro partijos „Gerovės Lietuva“ politinės tarybos pirmininkas K.Krivickas

infa.lt pateikia žurnalistės Rūtos Janutienės savo Facebook paskyroje pasidalintą tekstą, kuriuo ji bendromis frazėmis paaiškina dėl ko traukiasi iš Centro partijos telkiamos koalicijos, į kurį su detaliais paaiškinimais sureagavo K. Krivickas:

Rūta Janutienė

Facebook nuotr.

Daugiau komentarų nebus, o čia informacija: praėjusią savaitę galutinai žlugus deryboms dėl plataus nesisteminių partijų susivienijimo, mano antikorupcinės programos nuostatoms neįtilpus į rinkimų programą, atsisakiau kandidatuoti Centro partijos sąraše, išstojau iš Centro partijos, o šiandien buvau už tą savo asmeninį apsisprendimą atleista iš darbo kaip netekusi Naglio Puteikio pasitikėjimo.

Seime kaip ir gilioje feodalinėje Lietuvos provincijoje, jei nesi partinis, tai ir neturi darbo. Taip neturėtų būti. Kitaip galvojantys neturėtų būti baudžiami, nes nuo to prasideda korupcija. Tada „savam, partiniam” taikomos kitos taisyklės, nei likusiems.

Siūliau ir siūlau rinkimų dalyviams:
– įsipareigoti naikinti Seimo narių ir teisėjų teisinę neliečiamybę, kuri leidžia vienoms labiausiai korumpuotų šalies institucijų veikti nebaudžiamumo sąlygomis;
– įteisinti Seimo narių atšaukimą;
– įstatymais pažaboti šalyje tvyrantį nebaudžiamumą už stambius korupcinius nusikaltimus, įtvirtinant prokurorų, specialiųjų tarnybų atsakomybę.
Mielai pasidalinsiu visa Lietuvos iškorupcinimo programa.
Užuojautų nepriimu.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 451

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. Pro    -  2020-07-26, 22:07

  Ir jie po viso šito tikisi, kad kažkas už juos balsuos? Kai negali išvengti viešų pasiaiškinimų? Juokdariai, o ne politikai. Janutienė čia žinoma laimi – ji skandalinga asmenybė ir jai skandalai populiarumą neša. Ji ne politikė, o žurnalistė, politikoje jai nėra ką veikti su visomis jos programomis. O štai kaip žurnalistė – skandalingų reportažų meistrė. Ten tikrai jos sritis. Tik tiek, kad skandalai jau pabodę, bet vis tiek atsiras tokių, kuriems patiks. Geltonajame lygmenyje.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. regis    -  2020-07-27, 07:54

  Jei jie susijungs, galima bus tikėtis, kad Lietuvoje įmanomi tektoniniai poslinkiai politikų galvose. Bet ar tai įmanoma iš principo? Juk mes juos seniai visus pažįstame… Nieko tokio jie nesugeba.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. tokia tiesa    -  2020-07-27, 12:07

  Taip iseina Rutele susidirbo ,bet puteikis ir sublizgejo per kakadu laida ka i tai pasakisi ponas Krevickai

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    „Ar mes dar šio pasaulio žmonės, ar jau amžinos mirties sapne?..“

„Ar mes dar šio pasaulio žmonės, ar jau amžinos mirties sapne?..“

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Valdas Vižinis. Naujasis Lietuvos pedofilijos veidas

Valdas Vižinis. Naujasis Lietuvos pedofilijos veidas

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Prof. Ignas Vėgėlė: „Dar kartą apie Kriminalinę žvalgybą”

Prof. Ignas Vėgėlė: „Dar kartą apie Kriminalinę žvalgybą”

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Tomas Bartkus. Kai paskaitai produktų sudėtį, malda prieš valgį įgauna visai kitokią prasmę

Tomas Bartkus. Kai paskaitai produktų sudėtį, malda prieš valgį įgauna visai kitokią prasmę

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Kodėl tiek daug „beprotiškų dešiniųjų sąmokslo teorijų” pasirodė esančios tiesa

Kodėl tiek daug „beprotiškų dešiniųjų sąmokslo teorijų” pasirodė esančios tiesa

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Ar kairieji sugebės suvokti, ką padarė?

Ar kairieji sugebės suvokti, ką padarė?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Dirbtinis intelektas prieš tikrąjį žmogiškumą

Dirbtinis intelektas prieš tikrąjį žmogiškumą

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Partizaninis informacinis karas

Partizaninis informacinis karas

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blazytė. Apie Aną Kareniną

Jolanta Blazytė. Apie Aną Kareniną

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Orwelynas: Čmilytė ir Šimonytė galės gauti žvalgybos duomenis apie politinius oponentus

Orwelynas: Čmilytė ir Šimonytė galės gauti žvalgybos duomenis apie politinius oponentus

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Mes neturėjome nieko, tik savo rankas, protus ir širdis – ir atsilaikėme!

Mes neturėjome nieko, tik savo rankas, protus ir širdis – ir atsilaikėme!

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Objektyviai Dievo bausmė

Objektyviai Dievo bausmė

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Henris Kisindžeris jau nebemano, kad Ukrainai būtina išlaikyti neutralų statusą

Henris Kisindžeris jau nebemano, kad Ukrainai būtina išlaikyti neutralų statusą

atsiliepimų 8 Skaityti visą įrašą
    Ko jums nepasakys vyriausioji Lietuvos buhalterė ir Centrinio banko patarėjai

Ko jums nepasakys vyriausioji Lietuvos buhalterė ir Centrinio banko patarėjai

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą

Sakot "Garliavos šeima .. labai draugavo su konservatoriais". Įvardinkit kuris šeimos narys su kuriuo konservatoriumi?...

žmonija vis dar nežino, kas iš tikrųjų vyksta aplinkui. Jie gyvena savo gyvenimą nežinodami, kad...

Mielasis, tiki "parsidavusia vyriausybe ir jos papirktais meluojančiais medikais" daugybė būtent jaunų, labai labai edukuotų...

Hm

Infa komanda nustokite tyčiotis iš Ukrainos, gal jūs norėtumėt, kad Lietuva atsidurtų Ukrainos vietoje? Džiaukitės,...

Koronavirusas yra nebaisus, tai jau mušta korta. Visa aferos esmė yra testuose. Kai žmogus miršta...

Sakyčiau tam Chebrahujasosui...

Infa.lt komanda Ačiū jums už tai ką darote Tiktai pirmyn sustoti negalima...

jie ne rūpinasi dėl mirčių, bet trina delnas - mažėja populiacija, o susistiprinus dar labiau....